Skyscanner - pytanie

mam takie pytanko - w związku z tym, że ostatnio na skyscanner nie można szukać połączeń FR :( znacie jakieś fajne wyszukiwarki połączeń? bo niestety tej juz używał nie będę... pzdr!
01/02/2008 05:11  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-02-09 13:44   
hamburg - Profil hamburg
Czester: Nie zawsze roznica pomiedzy tradycyjnym i tanim przewoznikiem musi byc taka duza.....moga miec nawet podobne ceny. Ja na wakacje lece LO do GDN bo wyszlo mi taniej (100€ return) w W6 bym zaplacil ponad 100€ z dojazdem do LBC..oplata za bagaz. Wienc niekiedy warto zprawdzic co oferuja inni ;-)
czester 2008-02-09 13:36   
czester - Profil czester
1. Podczytuję to forum często i doskonale wiem, czym się różnią linie tradycyjne od zwykłych i że nie ma łączenia lotów.
2. Dla studenta paręset złotych to poważna różnica.
3. Tradycyjna linia (gdy potrzebowałem) zaproponowała ceny o 2700 zł większe..., a w low-coscie i bagaż był w cenie i lotniska blisko miast...
4. Leciałem EZY (zresztą właśnie tak trafiłem na to forum pierwszy raz, bo szukałem doświadczeń ludzi co do łączenia przelotów tanimi liniami i tutaj przeczytałem, że EZY jest w miarę bezpieczne).
5. Miałem 4 godziny przerwy w jedną i 5 godzin w drugą.
6. Gdy w zeszłym roku Norwegian odwołał bezpośredni lot, to dzięki takiej stronie jak skyscanner udało się znaleźć lot z przesiadką, w miarę tani, na pojutrze i dzięki temu uratować rodzicom z dwóch tygodni urlopu chociaż 11 dni... Wtedy to była kwestia "ryzykować spóźnienie i zostać w HNH" albo "poddać się i spędzić cały urlop w domu"...
marian 2008-02-09 11:14   
marian - Profil marian
Hamburg: wiem, wiem i sprawdzam regularnie co slychac. Efektem tego moze byc Lufcia w czerwcu, ale jeszcze mysle co do dat. Znacznie częsciej jednak wybierm LCC bo dolatuja tam gdzie tradycyjne laduja chyba tylko awaryjnie ;) blizej mam z takich lotnisk do domu, ale to nie jedyny powód :D
hamburg 2008-02-09 10:52   
hamburg - Profil hamburg
Rafaello: Jezeli robisz web-check-in to musisz wydrukowac samodzielnie karty pokladowe. Idziesz z nimi prostu do wyjscia (gate) omijajac odprawe na lotnisku. Jezeli nie wydrujesz karty pokladowej bedziesz musial isc do odprawe na lotnisku i zaplacic 4€ za odprawe na lotnisku. Nie musisz potwierdzac lotot....wystarczy moze tylko zobaczyc na 24h przed odlotem czy lot odlatuje o zaplanowanej godzinie. Milego lotu ;-)
rafaello 2008-02-09 10:49   
rafaello - Profil rafaello
heh widze ze dyskusja trwa, wiec szybkie pytanko- lece FR tylko z bagazem podrecznym (web check-in)- czy musze drukowac bilet (nigdy tego nie robilem)? w warunkach napisali ze jesli sie go nie mam to place 3 euro.
Aha, bilety kupowalem z miesiac temu i nie pamietam czy trzeba je potwierdzac przed odlotem?... FRanca komplikuje zycie
pewnie watek by juz gdzies poruszony ale nie moge znalezc. z gory dzieki za odp
hamburg 2008-02-09 10:48   
hamburg - Profil hamburg
marian: ale nie zawsze tradycyjni musza byc droszi od LCC...zawsze warto sprawdzic co slychac u LH/LO/BA/AF itp. ;-) i przeliczyc cale koszty. (ewentualnie bagaz) dojazjd z lotnika do miasta itd. ;-)
marian 2008-02-09 10:44   
marian - Profil marian
ja miałem podręczny i rejestrowany :) ale ogólnie juz wiecej tak nie zrobie, bo wbiegłem na odprawe jak pani juz zbierala swoje dokumenty... nie ma co sie bac latanie LCC z przesiadkami. Cezary: kazdy lata jak lubi, oczywiscie wybierajac tradycyjnego przewoznika jest fajnie, ale moja karta kredytowa za tym nie przepada :)
hamburg 2008-02-09 10:42   
hamburg - Profil hamburg
Ja tylko raz laczylem loty...i to bylo w EZY (HAM-BSL-CDG rok temu)...niestety odwolano mi lot HAM-BSL i musialem zmienic rezerwacje.....moglem tez zmienic BSL-CDG (za darmo). Tak samo jak inne loty na mojej rzerwacji ORY-CIA i CIA-BSL-HAM. Dlatego polecam EZY na loty laczone.....ale w kwietniu pierwszy raz bede laczyc loty w FR. Mam nadzieje ze w szystko pojdzie dobrze. Mam: BRE-AHO , AHO-BGY-BRE, BRE-ALC, ALC-BGY-LBC, BRE-RIX i RIX-NYO-LBC.
wojtek 2008-02-09 10:39   
wojtek - Profil wojtek
Mnie się raz udało od momentu lądowania na STN do startu w następny rajs 60 minut. Miałem odprawe przez internet. Fajnie było, lekki stresik, ale nie polecam. Strasznie się spociłem biegając :p
marian 2008-02-09 10:35   
marian - Profil marian
moj rekord to przesiadlem sie w LGW w czasie 1:40 lecąc C0 z KRK i dalej FR na zielona wyspe :) ale ogolnie cały czas latam tanimi liniami z przesiadkami i jest okej... FR wg. mnie jest pewny jesli sie ma 2- 3 godziny w zapasie, dluzej niz 4 nie biore pod uwage, C0 tez nie biore pod uwage... A wszystko inne czemu nie :) polecam, bo tanio i tylko raz mi sie przytrafiła wpadka...
andrzej500 2008-02-09 10:15   
andrzej500 - Profil andrzej500
czeko: z moich doświadczeń wiem ze dużo zależy od linii jaką podróżujesz ale też bardzo często np od warunków atmosferycznych, ale życzę pomyślnych lotów,
czeko 2008-02-09 08:48   
czeko - Profil czeko
Co do łączenia lotów tanimi liniami... JEsli juz, to lepiej mieć dobry "zapas czasu", ze względu na opóźnienia, ale i tak różnie to bywa... lub decydować się na pół nocy na Stansted albo Hahn. W listopadzie leciałem GDN-HHN-SCQ a potem OPO-HHN-GDA. "Tam" czekałem 7.h w nocy (mała drzemka), a z powrotem 7.h w dzien (okazja długiej rozmowy z muzułmaninem).
Ale np. w lutym mam POZ-GRO-MAD (2.h czekania w Gironie) i powrót MAD-HHN-GDA (4.h czekam w Hahn). Ryzykowne, ale w Ryanie chyba mniejszy strach niz w Wizz.
hamburg 2008-02-09 01:16   
hamburg - Profil hamburg
Jezeli chce sie rezerwowac poleczenia z przesiadka tanimi liniami to polecam EZY. Jezeli rezerwuje sie iles lotow na JEDENEJ rezerwacji i jedeno z tych polaczen ulega zmian, opoznienia lub odwalnie lotu, to mozna zmienic wszystkie loty w tej rezrwacji darmowo.
adams 2008-02-09 00:18   
adams - Profil adams
Co do łączenia rejsów tanich linii to naprawde trzeba uwarzac, m.in.lecąc do portu przesiadkowego C0 lub W6- tymi liniami jak wiemy zdarzają sie czesto bardzo duze opóźnienia!
korrado 2008-02-08 23:34   
korrado - Profil korrado
Cezary, nie każdy musi wszystko wiedzieć. Ważne, żeby wiedzieć, jak i gdzie szukać, by uzyskać odpowiedź :-).
miras 2008-02-08 23:22   
miras - Profil miras
Cezary, nie każdy "siedzi" w temacie taniego latania i akurat to rozumiem, że ktoś może nie wiedzieć jak to działa. Mnie akurat bardziej bawią sytuacje, kiedy na "pokładowych palaczy" czeka po wylądowaniu policja. Kilka razy byłem tego świadkiem. Mozna nie wiedzieć tego czy loty są łączone czy nie. Ale jak już się wejdzie do samolotu i ktoś mówi 3x zakaz palenia ??? hm
aynis 2008-02-08 23:04   
aynis - Profil aynis
Cezary: piękna fotka Londynu :)
Cezary 2008-02-08 23:01   
Cezary - Profil Cezary
Czasem mnie trochę bawią takie pytania jak do poradnika podrózniczego-lotniczego. Tanimi liniami z przesiadką ?
Matko Boska. Czy ludzie nie wiedzą że tanie linie latają z punktu do punktu i nie ofererują żadnej pomocy ? Nadal pasażerowie nie rozumieją czym róznia się linie low cost od tradycyjnych ????
maxx 2008-02-08 22:58   
maxx - Profil maxx
Czester: nie polecam tanich linii z przesiadką, a już zupełnie 2 różnych tanich linii z przesiadką. Nie chcesz chyba spędzić swoich wakacji na lotnisku w Weeze albo innym Beauvais? Już lepiej linią tradycyjną do stolicy kraju plus pociąg, bywa dość tanio.
czester 2008-02-08 22:13   
czester - Profil czester
A czy da się tutaj wyszukiwać przeloty tanimi liniami z przesiadką, tak jak w skyscannerze? Próbowałem kilka kombinacji i system twierdził, że nie znalazł nic...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy