Katowice także dla Czechów

Katowice także dla Czechów Katowickie lotnisko zamierza aktywnie zabiegać także o pasażerów mieszkających za południową granicą. Ostatnimi czasy w polskiej telewizji, i nie tylko, ma miejsce kampania promocyjna naszych południowych sąsiadów - Czech, zachęcających do zwiedzania zakątków tego, bądź co bądź, bardzo pięknego kraju. Ostrava leży około 140 kilometrów na południe od lotniska w...
21/05/2005 01:05   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_airpe 2005-06-09 15:15   
gosc_airpe - Profil gosc_airpe
katwoice wymiataja za 2 lata znowu wiekszy terminal
Drexler 2005-05-22 13:50   
Drexler - Profil Drexler
2 tygodnie temu wracalem W!ZZ z Aten i na pokladzie bylo bardzo duzo osob mowiacych po Czesku. Kolo mnie siedziala kobieta ktora mnie zagadywala bo jak mowila ze sie boi latac i musi z kims rozmawiac ;) Z naszej rozmowy wyniklo ze Czesi faktycznie wola przyjechac do Pyrzowic i z tego lotniska leciec latac Lufthansa ewentualnie W!ZZ..bo aniej wychodzi niz dojazd do Pragi. Ta kobieta byla z Ostrawy...Pozdrowionka
chris 2005-05-22 01:55   
chris - Profil chris
Mialem na mysli ze jezeli Czech nie znajdzie interesujacego go polaczenia w Ostravie, a takowe bedzie i w Pradze i w Katowicach to do Katowic moze mu byc blizej i szybciej. W kazdym innym przypadku Katowice nie beda alternatywa.
qqrq 2005-05-21 21:57   
qqrq - Profil qqrq
Chris - nie uwazasz, ze jezeli taki Czech bedzie chcial poleciec do Londynu, to poleci z Ostravy z przesiadka w Pradze? Zwroc uwage, ze propozycja wspierana jest przez LH a nie Wizz, a wiec rozmawiamy o konkurencji pomiedzy tradycyjnymi liniami. :) To dosc kuriozalne przedstawiac Pyrzowice jako alternatywe dla Pragi. To raczej uzupelnienie (bogada siatka LH, ktory i tak proponuje przesiadke, a wiec cos co pasazer z Ostrawy i tak juz ma + niskokosztowy Wizz).
qqrq 2005-05-21 21:51   
qqrq - Profil qqrq
Szczerze powiedziawszy nie bralem pod uwage tych "towarowych" torow, bo widzialem nie raz ich stan. :) Nota bene przekonany bylem, ze cala linia jest przystosowana do 40-60 km/h sadzac z duzych ograniczen na jej odgalezieniu osobowym z TG w kierunku na Bytom i dalej na Chorzow Batory. Ale jezeli faktycznie brakuje tylko remontu fragmentu toru, a reszta jest ok, to byc moze jest to najlepsze rozwiazanie. Tym bardziej, ze faktycznie tak jak piszesz, jest tam duzo mozliwosci polaczen. Drobna uwaga nasuwa sie jedynie do polaczenia do Kielc - nie wszystkie pociagi jada ta droga - czesc jezdzi przez Tunel, co absolutnie nie zmienia faktu, ze tedy jest szybciej i praktyczniej z punktu widzenia wozenia pasazerow z rejonu Kielc. Troche przesadziles z tym czasem podrozy do Katowic. Obecnie ekspres z Katowic do Zawiercia (podobna trasa co hipotetyczna do Pyrzowic) jedzie z jednym przystankiem w Sosnowcu 37 minut. Niestety musze ze smutkiem zgodzic sie z Toba, ze zapomina sie w jakiejkolwiek blizszej perspektywie o obu mozliwosciach dojazdu - droga i koleja.
chris 2005-05-21 13:29   
chris - Profil chris
makowka : tylko ze tam nie zawiele lata z tej Ostrawy a pozwole sobie zauwazyc bo mieszacie fakty i lotniska ... ze Pyrzowice byly proponowane jako alternatywa dla lotniska Praga Ruzyne a nie Ostrawy !! tzn. jak jakis Czech z okolic Ostrawy chce poleciec np. do Londyny to przy dobrym dojezdzie moze mu sie to oplacac z Katowic.
makowka 2005-05-21 12:51   
makowka - Profil makowka
haha mysle ze predzej ruszy jakis niskokosztowiec na podboj ostravy
i bedzie po imprezie dla GTL...
zreszta dla osob mieszkajacych w promieniu 50km od ostravy,nawet po polskiej stronie wygodniej byloby startowac wlasnie z Mosnova
I.D. -pryw 2005-05-21 12:29   
I.D. -pryw - Profil I.D. -pryw
Do qqrq: Poniekad linia kolejowa z Pyrzowic na wschod, o której wspomniałem w komentarzu jest częścią zamkniętego dla ruchu pasażerskiego szlaku Tarnowskie Góry-Zawiercie.Linia ta kończy się (lub zaczyna) kilka kilometrów przed Zawierciem prostopadle do węzła towarowego w Łazach na szlaku (Warszawa/Łódź) Zawiercie- Katowice. Istnieje tam rozgałęzienie pozwalające na skręt bezpośrednio z Pyrzowic w kierunku DG-Sosnowiec- Katowice. Oraz w druga stronę z Pyrzowic w kierunku Zawiercia i dalej Czestochowa, Łódź, Kielce. Trzeba dodać że wszystkie linie o których wspomniałem dostosowane są do prędkości 120km/h a linia CMK Zawiercie- Warszawa nawet do 160km/h (tą linią jeżdzą także pociągi do Kielc). Żeby było jeszcze ciekawiej, istnieje połączenie Dąbrowa Górnicza Ząbkowice-Jaworzno Szczakowa-Kraków, które daje możliwość uruchomienia bezpośrednich pociągów do Krakowa! Remont tych kilku czy kilkunastu kilometrów torów (Pyrzowice-Łazy) i przystosowanie ich do prędkości nawet 60 km/h (ideałem byłoby 100km/h) pozwalałoby na uruchomienie pociągów w następujących relacjach: Katowice (około 25-30minut), Kraków (1:35), Częstochowa (45 min), Kielce (1:45min). Dlatego dziwi mnie, iż jak do tej pory bardzo mało mówi się o tych możliwościach, nieśmiało planując ich realizację dopiero na 2010 rok.
qqrq 2005-05-21 12:04   
qqrq - Profil qqrq
I pomyslec, ze z tydzien/dwa temu dyskutowalismy o lotnisku w Ostravie i mozliwosciach dojazdu tam z poludnia Polski lub stamtad do Pyrzowic. :) BTW - nie znam planow polaczenia kolejowego ale nie ukrywam, ze pomysl linii do Zawiercia jest conajmniej dziwny. Zdecydowanie blizej jest ciagnac te linie do Bedzina lub Dabrowy Gorniczej (ten sam szlak komunikacyjny co Zawiercie) ewentualnie do Katowic.
zosia 2005-05-21 11:47   
zosia - Profil zosia
Monachium po czesku nazywa sie Mnichov. Lotnisko w Ostrawie nazywa sie Mosnov. Buziak dla Moderatora:-) Komentarz moderatora: No tak, wprawdzie ja z GOPu ale czeski slabo znam. Przyznaję się do błędu. Jednak strona ostrawskiego lotniska niestety nie daje szans w rozpoznaniu tego nazewnictwa. Wiem ze w czeskim AIP nazwa ostrawskiego lotniska to Mosnov, a na stronie wszedzie Mnichov... Jeszcze raz przeproaszam. Ireneusz Dylczyk. pozdrownienia z Katowicov. ;))
pols 2005-05-21 11:37   
pols - Profil pols
muze przyznac racie ToJa. przykro mi ale moderator zle odczytales z ich strony, jest napisane ostrava-mnichov a nad tym napisem ze bedam latac 2 razy dzienie od 23 kwietnia.czasami trzeba sie przyznac do bledu to tak na przyszlosc taka mala nauka panie Ireneuszu
karlik 2005-05-21 09:44   
karlik - Profil karlik
Piotrze! Zamiast za M1 skercac w lewo (wiem ze znak jest bardzo mylacy) lepiej smigaj dwupasmowka do Siewierza i tam w lewo, do lotniska masz 7-8km. Dojazd o wiele lepszy.
ToJa 2005-05-21 07:05   
ToJa - Profil ToJa
Ostrawa Mosnov a nie Mnichov Komentarz moderatora: Poprawione;-)
piotr 2005-05-21 01:10   
piotr - Profil piotr
Sorry ale zrobcie najpierw dojazd z Katowic do Pyrzowic bo az wstyd od Bedzina (Za centrum M1 w lewo) sie przez te wiochy cisnac! Lotnisko chce byc o poziomie EUROPEJSKIM a dojazd jest do d...... zmiencie to plissss
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy