Koniec linii Volare

Koniec linii Volare Drugi koniec włoskiej taniej linii lotniczej Volare. - Serwis internetowy przewoźnika jest automatycznie przekierowywany na stronę Alitalli - informuje nas Jacek Michałek. Linie zawiesiły już raz działalność operacyjną i handlową ogłaszając upadłość 19 listopada 2004 roku. Rzeczywiście, po wpisaniu adresu nie zobaczymy serwisu Volare, tylko stronę Alitalii -...
12/01/2009 14:45   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_weron 2009-02-10 11:48   
gosc_weron - Profil gosc_weron
Mi zwrócili bardzo szybko pieniądze za 2 bilety- niedługo po moim telefonie do Volareweb..NIe było żadnych problemów.
ciutat 2009-01-21 11:43   
ciutat - Profil ciutat
wg mnie minal juz czas na zglaszanie roszczen finansowych vs Volare, byc moze naleznosci za tkt to inna bajka ale znajac wloski socjal jednak wydaje mi sie ze moze byc problem z wyrwaniem tej kasy od komisarza , smutne to ale od poczatku bylo oczywiste ze oni tak skoncza juz raz to przerobili i powtorzyli numer a szary klient jak by nie pamietal o tym ....
gosc_grzyw 2009-01-21 11:15   
gosc_grzyw - Profil gosc_grzyw
Po pierwsze trzeba zgłosić reklamację do Volareweb co w tej sytuacji może być problemem bo znikneli z sieci. Potem po miesiącu można zwrócić się do ULC i oni przejmują sprawę.
Mi volare jest winne kase za dwa bilety i odszkodowanie. Reklamacja do nich pozostaje bez odpowiedzi. Teraz przekazuje sprawę do ULC
Jak ktoś ma jakieś rady piszcie!!
Pozdrawiam i powodzenia!
gosc_ddodd 2009-01-19 23:53   
gosc_ddodd - Profil gosc_ddodd
mi rowniez winni sa za 3 bilety wiecie moze jak i gdzie mozna sie ubiegac o zwrot pieniedzy...???
gosc_lila 2009-01-19 20:02   
gosc_lila - Profil gosc_lila
złodzieje tez mi sa winni pieniadze. na poczatku sciemniali ze juz zglosili do serwisu ale proces transferu pieniedzy moze potrwac 3 miesiace. Zlodzieje!!do sadu ich trzeba podac
gosc_ART 2009-01-15 17:32   
gosc_ART - Profil gosc_ART
witam ,ja dowiedziałem się dopiero dziś o bankructwie wolare, a wiszą mi za 3 bilety .Czy ktoś wie gdzie wysłać i co wysłać o zwrot kasy?
POMOCY!
gosc_grzyw 2009-01-15 14:59   
gosc_grzyw - Profil gosc_grzyw
Dowiedziałem się w ULC, że Volare miało miesiąc na odpowiedź na moją deklarację. Miesiąc minął zamierzam złożyć skargę do ULC według ich procedury. Wcześniej może zadzwonie i popytam czy jakiś grupowy wniosek wchodzi w grę. Pozdrawiam
ciutat 2009-01-15 12:57   
ciutat - Profil ciutat
nie byl bym optymista nie zostala wlaczona tylko jej majatek wykupiony a to robi roznice, moze byc tak ze tej kasy nie zobaczycie choc tego wam nie zycze ale juz koledzy il cavaliere wiedzieli jak to zalatwic
gosc_jabba 2009-01-15 10:21   
gosc_jabba - Profil gosc_jabba
VE na szczescie nie zbankrutowala, tylko zostala wlaczona w struktury Nowej AZ, wiec kasa raczej nie jest zagrozona, tylko pewnie trzeba na nia poczekac.
gosc_jacun 2009-01-14 18:11   
gosc_jacun - Profil gosc_jacun
Hmm. Jestem w takiej samej sytuacji.Jeszcze w sierpniu kupilem 5 biletow do Mediolanu na koniec stycznia. Kase wzieli ale w pazdzierniku dostalem info ze lot jest definitywnie cancelowany bez jakiejkolwiek alternatywy. Oczywiscie przeslali info ze z automatu dostane zwrot pieniedzy. Niestety. Pieniadze sie rozplynely. Zadzwonilem do grzecznej Panienki z nowej ALitalii i po prostu mnie splawila. Co robimy? Popieram kazde dzialanie
gosc_grzyw 2009-01-13 14:21   
gosc_grzyw - Profil gosc_grzyw
Ja miełem lecieć do medionalu z krakowa i na początku grudnia. dostałem informację o odwołaniu rejsu na 10 dni przed odlotem. 4 grudnia wysłałem im pismo mailem i pocztą z reklamacją domagając się zwrotu kosztów oraz odszkodowania które mi się należy według prawa UE. Do dzisiaj nie zobaczyłem odpowiedzi ani środków na koncie.
Czy jest ktoś w podobnej sytuacji?
Może warto wspólnie zwrócić się do ULC?
ciutat 2009-01-13 12:31   
ciutat - Profil ciutat
wg mnie wciaz za malo ale coz zapewne fr i ezy beda kopac po kostkach i dobrze , zobaczymy jak wladze odpowiedza na prosby Euroflyia o nowe rejsy z Malpensy te pozostawione przez Az to bedzie dobry test na ile uklad broni monopolu
paolo-79 2009-01-12 23:24   
paolo-79 - Profil paolo-79
ciutat,brak konkurenzji na tratach krajowych w Italii??windjet..ryanair z cala siatka miedzy cagliari-pisa-bergamo-ciampino, easy jet ktory pieje na pol italii ze w pierwsze 2 miesiace przelecial 30.000 pax na trasie FCO-MXP (4xdaily),10 tras EZY z Malpensy do miast w Italii...jest tego duzo
aguirre 2009-01-12 23:17   
aguirre - Profil aguirre
Nie skusiłem się na lot zombie VE, bo VE były bezsprzecznie najgorszą linią, jaką kiedykolwiek leciałem, więc żałował ich nie będę.
arche 2009-01-12 20:58   
arche - Profil arche
Air France bierze 25% nowej Alitalii za 332 mln euro - oficjalnie ogłoszono wieczorem w Rzymie. Jutro rano Alitalia startuje na nowo.
pmi 2009-01-12 18:10   
pmi - Profil pmi
Podobno Sky Europe też już bez samolotów i lata za nich Slovak. Ostatnie 3 maszyny zabrał im leasing. Ktoś, coświe na ten temat?
marecki 2009-01-12 18:00   
marecki - Profil marecki
no tak, zapomnialem że Air One zdaje się zostało de facto wchłonięte przez nową AZ, bo oni mieli zawsze dość rozbudowaną siatkę krajową, ale z Malpensy nie LIN. Ciekawe czy LH Italia pojdzie tez w krajówki czzy raczej zostanie na trasach międzynarodowych.
ciutat 2009-01-12 16:53   
ciutat - Profil ciutat
chodzilo oczywiscie o najbardziej rentowne trasy z LIN , co do reszty to oczywiscie jakas konkurencja jest ale zyla zlota zawsze byly pary ala MADBCN..., Air One to juz de facto nie ma , Meridiana ledwo zipie , wlasciwa konkurencje na krajowkach moga tworzyc tylko LCC byc moze w przyszlosci rowniez LH ITALIA ...
marecki 2009-01-12 16:35   
marecki - Profil marecki
ciutat: nie wiem , czy w ten sposób będą mić monopol na krajówkach we włoszech; poza AZ działa jeszcze na włoskich krajówkach Air One, Meridiana, Windjet, eurofly i kilka innych linii.
4tech 2009-01-12 16:31   
4tech - Profil 4tech
no cóz w pelni reaktywacja włoskiego "zombi" nie powiodła sie, a swietlanej przyszłości dla AZ też ciężko szukać...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy