Podwyżka dwa miesiące wcześniej

Podwyżka dwa miesiące wcześniej Zapłacimy więcej za bagaż. I nie od 30 marca br. - jak zapowiadał wcześniej Wizz Air - ale już teraz. Dlaczego linia wprowadziła podwyżkę 2 miesiące przed zapowiadanym terminem? - Taki jest trend rynkowy - ucina krótko Natasa Kázmér, dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Wizz Air. Pod koniec listopada przewoźnik zapowiedział, że od 30 marca 2008 zwiększy się...
22/01/2008 01:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-01-23 23:12   
hamburg - Profil hamburg
W6 przynajmiej wie jak stracic klienta ;-) Wybieram sie na wakacje do GDN. Planowalem dwa razy leciec W6 (raz tylko z podrecznym...a z nadanym bo na dluszy czas) Ten drugi lot kupje w LO bo z dojazdem do LBC i oplata za bagaz w W6 wijdzei mi drosza cena ;-)
hamburg 2008-01-23 22:57   
hamburg - Profil hamburg
Trend idzie dalej...W6 takze podwysza oplate za bagaz. Na lotach do 31.01.2008 bedzie oplata za bagaz wynosila 5€/3,5 Funtow/ 20 PLN. Na wszystkie loty od 01.02.2008 oplata wynosi 6€/5 Funtow/ 24 PLN....
woseba 2008-01-23 20:55   
woseba - Profil woseba
Jak wracalem w grudniu z CDG do KTW przez FRA, moj bagaz glowny wazyl 30 kg, babka w AF nic nie powiedziala, bo mam + 5 kg bagazu, a do 5 kg nadwagi ;) akceptuja, martwilem sie o LH - ale bardzo mila pani nic nie powiedziala, bo jakby nie patrzec swieta ;). Czesto latam z glownym bagazem okolo 10 kg i bez recznego - no coz, co to za wyjazd z Francji bez wina i serow ;) - a plynow nie mozna brac do podrecznego - a szkoda... Uwielbiam AF i pomimo malych niedociagniec, polecam - drogo, ale bezpiecznie i...taniej od naszego LOTu, jakby nie patrzec. Pozdrawiam
spider_85 2008-01-23 15:04   
spider_85 - Profil spider_85
No i takie podejscie mi sie podoba, bo czepianie sie kogos, ze ma 2 kg za duzo jest bez sensu, moj kuzyn mial tak ost z FR, wkurzyl sie na nich i zaczal nie spieszac sie przepakowywac rzeczy do walizki zony, oczywiscie blokujac przy tym odprawe. I po co komu takie cos? Wagowo i tak w samolocie bylo tyle samo a tylko odstraszaja od siebie klientow :/
hamburg 2008-01-23 14:59   
hamburg - Profil hamburg
spider_85: Jak lecialem w pazdzierniku W6 z NYO do GDN to moj bagaz podreczny wazyl 14kg...pani w check-in machnela reka.....powiedziala ze dzisiaj jest malo pasazerow na tym locie i moze zaakceptowac ta wage ;-) w W6 nie sa tacy surowi z ta waga bagazu ;-)
hamburg 2008-01-23 14:59   
hamburg - Profil hamburg
spider_85: Jak lecialem w pazdzierniku W6 z NYO do GDN to moj bagaz podreczny wazyl 14kg...pani w check-in machnela reka.....powiedziala ze dzisiaj jest malo pasazerow na tym locie i moze zaakceptowac ta wage ;-) w W6 nie sa tacy surowi z ta waga bagazu ;-)
hamburg 2008-01-23 14:55   
hamburg - Profil hamburg
aynis: Moze MOL zlitowal sie nad mna....i powiedzial sobie....,,ten Hamburg to taki skromny..kupil tylko 6 lotow za 0,01€..Dam mu zniszke na bagaz na nastepny lot FR´´ ;-)// A szczegolnie tzeba patzyc na cene dojazdu na/z Lotniska. Nibi lot LBC-STN-LBC kosztowal 26€ return...a w EZY HAM-LTN-HAM 53€ return....zedecytowalem sie na EZY bo odbada mi koszt dostania sie do LBC...a z LTN mam tajnszy autobus. Zaplacilem 8 Funtow Return ;-)
adams 2008-01-23 14:54   
adams - Profil adams
Jutro odfruwa do BRS moj kolega, wiec wybieram sie do kurnika, bo z tamtąd ma easyjeta. Ciekawe czy spodoba mu sie latanie samolotem bo to jego pierwszy lot w zyciu. Trzymam za niego kciuki :) moze go to wciagnie jak i nas tu na forum wciagło...:)
spider_85 2008-01-23 14:54   
spider_85 - Profil spider_85
Ja ostatnio lecac W6 mialem troche szczescie, bo mimo ze moj bagaz wazyl 24 kg nie kazali mi nic doplacac ani niczego przepakowywac do podrecznego :D
aynis 2008-01-23 14:48   
aynis - Profil aynis
Ja ostatnio do Polski leciałam z Londynu Ryanairem w sierpniu. Od tamtej pory tylko Wizzair (20kg) albo EasyJet(20kg + nieograniczony bagaż podręczny, ostatnio mój miał 15 kg), raz BA (23kg)...
aynis 2008-01-23 14:46   
aynis - Profil aynis
Ja ostatnio kupowałam bilet dla znajomych do Palermo i niestety, ale zażądali 7 funtów za bagaż+odprawę...
adams 2008-01-23 14:45   
adams - Profil adams
zreszta lepiej wybrac zwłaszcza lecąc do LON inna linie niz FR bo 15 kg to smieszne ;-/ ja ma walizke podreczną 50/38/23 mysle ze nie bedzie zadnych problemów....
hamburg 2008-01-23 14:44   
hamburg - Profil hamburg
aynis: Tak 5 funtow.....ale juz razem z oplata za check-in na lotnisku. Mam bilet i jest napisane: Cena lotu: 0,01€ / Oplata za Karte Kredytowa: 3,00€ / EUR Web Baggage Fee 6,00€ / Podatek: 9,99€ / Razem 19€/ W danach pasazera pisze oplata za odprawe na lotnisku i jedna sztuka bagazu. A rezerwowalem 16.01.2008. ;-)
aynis 2008-01-23 14:38   
aynis - Profil aynis
Hamburg, bagaż kosztuje 5 funtów już od bardzo bardzo dawno. Ja zawsze latam z bagażem, prawie zawsze jest to 20kg, więc wolę jednak wybrać inną linię, gdzie choć i tak muszę za ten bagaż zapłacić, to nie jest to taka horrendalna kwota. Nie polecę przecież na narty z 10kg bagażem podręcznym, bo to nawet stroju narciarskiego nie zapakuje do takiej walizeczki/torby...
hamburg 2008-01-23 14:38   
hamburg - Profil hamburg
adams: A ja juz pare dni temu zrobiel check-in do LTN. ;-) W EZY mozna robic ten Check-In 60 dni przed odlotem. To jest fajna rzecz bo mozna wydrukowac sobie karte pokladowa na lot powrotny juz w domu a nie szukac w miescu docelowym cafejki internetowej ;-) // i masz racje adams: Osoba ktora teraz na dluzej gdzies wyjeszdza musi teraz przynajmiej wydaj juz za bagaz 26€ return....+oplate za bilet+oplaty lotniskowe+ ewentualnie oplate za karte. :-/ // 11.03 pierwszy raz dobrowolnie nadam bagaz w FR ;-) Jak pierwszy raz nadalem to zostalem zmuszony bo moj bagaz podreczny nie zmiescil sie to koszyka......bylo to w AOC....dziwne a w LBC zawsze pasowal :-/
maxx 2008-01-23 14:29   
maxx - Profil maxx
No i to jest uczciwe, nie? :) to jest materiał na artykuł w stylu jedna linia, różne ceny, z ubezpieczeniem lub bez, z bagażem lub bez, z kiblem lub bez.... to ma jakiś koniec?
adams 2008-01-23 14:20   
adams - Profil adams
Co do FR: brawa brawa nie długo to MOL bedzie sobie mówił: co tam, jeszcze to 5 euro podniesiemy. No własnie niedługo bedzie nieopłacalne latanie z FR, chyba ze z bagazem podreczym i check n'go i biletami 0,01/10 eur. A ja własnie dokonałem odprawy on-line w Ryanie. Fajnie miec karte pokładową na katce A4 :) no i jestem narazie 1-wsza osoba ktora sie odprawiła :)
hamburg 2008-01-23 14:17   
hamburg - Profil hamburg
moment.....tam pisze ze FR podwysza oplate za bagaz z 5L(6,50€) na 6L (9€).....a ja tydzien temu placilem 3€ :-/ za bagaz. Pewnie nie chceli w tym newsie pokazac je podwyszili oplate o 200%..... ;-)
aynis 2008-01-23 14:15   
aynis - Profil aynis
No dokładnie! Teraz jak wracałam EZY z GDN to stewardessy z 15 minut przekładały bagaże po całym samolocie, żeby wszystkie upchnąć, bo obawiały się, że jak się nie zmieszczą trzeba będzie wrzucać je do luku bagażowego... Za to nie lubię FR - ok, płacę za co korzystam, ale to już jest normalne zdzierstwo! I jeszcze tylko 15 kg...
hamburg 2008-01-23 14:11   
hamburg - Profil hamburg
juz nie dlugo nie bedzei miesca w kabinie na te wszystkie bagaze....:-/
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy