Podsumowanie "Latam z Katowic"

Podsumowanie W miniony piątek (23.11) odbyło się uroczyste podsumowanie szóstej edycji programu „Latam z Katowic!”. Organizatorem programu jest Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. firma zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. W tegorocznej edycji programu wzięło udział 23 touroperatorów, 370 agencyjnych biur podróży, 20 czarterowych linii...
28/11/2007 21:51   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Cezary 2007-12-03 21:31   
Cezary - Profil Cezary
Żeby nie było, że zupełnie nie na temat - piszę tutaj. Dotychczas do Rzymu latałem na FCO i Rzym można było zobaczyć zazwyczaj z daleka. Natomiast po raz pierwszy leciałem z Katowic na Ciampino i było fajnie bo samolot lądował od strony północnej lecąc nad samym centum miasta. Przy lądowaniu było widać Watykan i Colosseum. Przy starcie samolot zakręcił w prawo i na północ i było widać np Dworzec Termini i Colosseum. Zdjęcie za chwilę jak moderator zatwierdzi.... Nie wiem jak dla innych pax'ów ale dla mnie to jest frajda jak lądując z góry można sobie się pogapić na samo centrum miasta.
pitterek 2007-11-30 09:21   
pitterek - Profil pitterek
czy to taki sam co lądował awaryjnie w turcji z polskimi turystami ? pasazer: ubiegles mnie, zastanawialem sie czy tego nie wkleic ;o)
pitterek 2007-11-30 08:35   
pitterek - Profil pitterek
qshshyeck, hamburg: steward lider - nie wiem jak się go nazywa pomimo że Polak, ani słowem sie nie odezwał po polsku - wpuszczając ludzi do samolotu pouczał gdzie siadać (od 5 rzędu- jak ktoś próbował wcześniej pokrzykiwał po angielsku). Jak samolot wylądował, gościu z obsługi GTL przyszedł po papiery lotu i produkuje się po angielsku - a ten po cichutku - jestem polakiem. Z 3 Polaków z obsługi tylko jedna Polka (bardzo sympatyczna zresztą) porozumiewała się z paxami w języku polskim. Nawet jak kupowałem mineralke do miłej sympatycznej powiedziałem mineralną druga zapytała still or sparkling i powiedziała że mam zapłacić two sixty. Obie rozmawiały między sobą po polsku.
Cezary 2007-11-30 01:26   
Cezary - Profil Cezary
Dobranoc wszystkim. Aynis my to mamy dobrze. Nie musimy się kłócić które lotnisko jest lepsze.
Cezary 2007-11-29 21:52   
Cezary - Profil Cezary
paolo: różnica jest ogromna. Jeszcze za miesiąc polecę (albo nie jak będzie opóźnienie) C0 KRK-ATH-KRK. Dolot kupiłem do KTW. Powrót mam z KRK ale jak C0 się spóźni to zwyczajnie pojadę PKP. To był ostatni bilet jaki kupiłem z Krakowa. Mam teraz porównanie. Z Katowicami. W tej chwili jest to najlepiej zbudowany, bardzo przestronny i wygodny terminal w POLSCE !!!!!!!
paolo-79 2007-11-29 21:36   
paolo-79 - Profil paolo-79
Cezary:oto sedno sprawy.w KTW naprawde tak jest,od dawna od straznikow czesto slyszalem mile slowa,uprzejmosci,w check in podobnie..czego w WRO i KRK nigdy nie doswiadczylem...i od dawna mowilem ze w wielu punktach od KTW inne porty moga sie uczyc...za krytyke tego co tanie kiepskie i niepzyjemne w uzyciu (np KRK) zawsze mi sie dostawalo.ale wiedziaem ze innosc KTW wsrod polskich lotnisk bedzie dostrzegana.i ciesze sie ze Cezary widzi roznice.a jest ogromna.
mimis 2007-11-29 18:48   
mimis - Profil mimis
Paolo, przepraszam, ale ja mieszkam w Cardiff ;) no faktycznie jest to w dolinie, czyli Vale of Glamorgan ;))
Cezary 2007-11-29 18:40   
Cezary - Profil Cezary
Nie czytałem wcześniejszych wpisów ale moja opinia jest chyba bezstronna bo mieszkam na drugim końcu Polski. Tu są częste kłótnie zwolenników Balic lub Pyrzowic. We wrześniu leciałem z Balic. Odlot i przylot i obsługa lotniskowa była bardzo zła. Na lotnisku w Krakowie było brudno, ciasno i nawet jedyna winda dla niepełnosprawnych nie działała. Mam nogę po operacji ortopedycznej i mnie to wkurzyło.
Teraz wróciłem z podróży z Katowic do Rzymu Ciampino. Terminal B w Katowicach doskonały. Zupełnie inny świat niż KRK. Lepszy niż nawet dotychczasowe Okęcie. Jest przestronnie, klimatyzacja działa, windy czynne tak w ogólniedostępnej strefia jak i po odprawie paszportowej. Obsługa na bramkach przemiła. Po raz pierwszy po przejściu bramki security w terminalu krajowym w Katowicach usłyszałem od obsługi "dziękuję ślicznie". To było miłe. Jetstream chociaż ciasny ale do Warszawy poleciał punktualnie. W Krakowie lub Warszawie to jest niemożliwe. Na bramce nigdy nie usłyszałem słowa "proszę bardzo", "zapraszam" lub coś podobnego.....
paolo-79 2007-11-29 18:34   
paolo-79 - Profil paolo-79
pitterek:nie chce tu dzielic polskiej emigracji ale obawiam sie ze do UK/IRL wyjechala totalna dolina spoleczna (poza specjalistami ktorzy pracuja w biurach)..ta najnosza emigracja to wlasnie takie osobniki.w 2007 lecialem Ryan'em do Polski z roznych portow,jak Girona,Bergamo,Hahn i przyznam ze towarzystwo bylo kulturalne,wiedzialo co to priority a co normalna kolejka,wydaje mi sie ze Niemcy czy Italia to juz starsza emigracja,ludzie ktorzy przynajmniej znaja jezyk swojego kraju zycia i stad brak takich kwiakow jak w DUB.pozdrawiam
hamburg 2007-11-29 16:50   
hamburg - Profil hamburg
qshshyeck: Nie mylisz sie. Jak lecialem z LBC do DUB by FR rok temu, to tez byla polska steardessa. Po pokazaniu Boarding-Card i dowodu przy wejsciu do samolotu bylem przywitanym po polsku. Sterdessa byla bardzo zdziwionna powitac rodaka na tym locie. Pozniej przy cateringu...itp. tez mowila ze man po polsku. Drugi przykald z lotu STN-SZZ. Na pokladzie byl polski steward ktory wszystkie uwagi i informacjie mowil w jesyku polskim i angielskim. Wydzisz pitterek.....jednak mozna mowic po polsku.....zalezy czy sie.
qshshyeck 2007-11-29 15:58   
qshshyeck - Profil qshshyeck
pitterek:co za bzdura!!!A nirby po co miała by zakazywać, pzrecież to dodatkowy atut linii jesli Cacin Crew porozumiewa się z pasazerami w ich ojczystym języku.Chyba , ze się mylę...
pitterek 2007-11-29 15:42   
pitterek - Profil pitterek
Oczywiście po wylądowaniu w KTW w trakcie taxi to gate Steward musiał krzyczeć ze 3 razy o tym żeby nie wstawać i mieć pasy zapięte do zgaszenia lampki.
Start 15 min po czasie lądowanie 20 minut przed czasem. BTW. 3/4 obsługi to Polacy - ale z tego co widziałem/słyszałem na pokładzie to chyba FR zakazuje im komunikować się z paxami w języku polskim.
pitterek 2007-11-29 15:36   
pitterek - Profil pitterek
W sumie leciałem z KTW. Choć nie korzystam ze zniżek za parkowanie (taniej wychodzi jak mnie ktoś odwozi) a w KRK korzystam z parkingu błękitnego (50% tańszy od lotniskowego) to podziele się wrażeniami z lotu KTW-DUB-KTW.
Spotkałem się z tym samym o czym pisał kiedyś Paolo na lotnisku w DUB. Totalne buractwo, aż mi wstyd było że Polakiem jestem. W DUB są 2 kolejki (jedna Priority boarding lub Check & GO) - wszyscy stali w kolejce do priority - oprócz tych 5 ogonków promieniście ustawionych do tego biureczka przy gate. Jednego Pana gościu z obsługi wyrzucał 3 razy (za kare wpuscił go na końcu - a Pan w samolocie skomentował że chamski był wpuszczający). Stałem z 15 w kolejce - obsługa zapowiedziała że najpierw priority boarding i check & GO - pierwszysch 14 wyrzucili na koniec kolejki i wszedłem pierwszy na pokład. Tłumaczyłem ludziom z kolejki że ten ogonek to z pierwszeństwem ale usłyszałem "po co 2 kolejki - jedna szybciej pójdzie". MASAKRA ;((((
Z ciekawostek - na lot z 27.11 Sprzedano 158 biletów, no shows 18 szt !!! (stałem przez chwilę przy monitorku i utkwiło mi w pamięci)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy