Meridiana w Krakowie

Meridiana w Krakowie Włoska Meridiana inauguruje połączenie Kraków – Turyn, które obsługiwać będzie jeden z osiemnastu samolotów MD82 z 165 miejscami na pokładzie. Od 5 listopada Meridiana oferuje trzy rejsy tygodniowo na tej trasie, w poniedziałki, środy i piątki. Rejs z Krakowa startuje z lotniska Balice o 13.30 i ląduje w Turynie o 15.30, zaś rejs z Turynu startuje o 10.40, a ląduje w...
05/11/2007 16:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
wiperek 2007-11-07 09:00   
wiperek - Profil wiperek
MichalB: ok zdam relację, chociaż mam miłe i nie miłe wspomnienia z Etiudy. Np. dwa tygodnie temu jak leciałem na ORY to nie było w ogóle kolejki do odprawy ( pomimo, że w tym czasie odlatywało 5 samolotów z Etiudy ), lecz natomiast we wrześniu gdy leciałem na wakacje do Burgas to stałem w kolejce rozpoczynającej się na zewnątrz budynku ( ponad godzinę ). Ok dzięki to przejdę się piechotą do tego centrum handlowego. Jednak 2 dni przed odlotem spróbuje odprawić sie online, może mi się uda :) 13 września gdy kupowałem bilet nie zaznaczałem nic więcej, ani nie mieć dodatkowych opłat, (które Ryanair uwielbia :) Zero złotych za odprawę online, zero dodatkowego ubezpieczenia, zero bagażu do nadania, zero pierwszeństwa w wejściu na pokład i nawet zero przy płaceniu kartą ( bo zapłaciłem Visą Electron ). Pozdrawiam
I jeszcze dodam, że żadnych kuponów z loterii też u nich na pokładzie nie zamierzam kupić ( w zeszłym roku chcieli mi je wcisnąć na trasach :NYO-BVA i HHN-STN :-)
humbak 2007-11-07 03:44   
humbak - Profil humbak
paolo: Mylisz się - check-in online FRajana zaczyna sie na 72 godziny przed odlotem. :o)
humbak 2007-11-07 03:14   
humbak - Profil humbak
Ze strony Meridiany: "The use of CD players, portable personal computers, and hand-held electronic games is not allowed on board.
For the use of other electronic items please consult the flight attendants." Czyżby się bali, że odtwarzacze CD rozwalą samolot? :o))))
michalb 2007-11-07 02:17   
michalb - Profil michalb
wiperek czekam na twoja relacje z etiudy. do centrum handlowego z hotelu bedziesz mial jakies 10 minut pieszo
adams 2007-11-06 16:36   
adams - Profil adams
Wymiana następuje o 17:35 z Warszawą. Z tego co widzą dziś nie jest odwołany, ale opóźniony co za tym idzie VIE też będzie Delayed....
szumny 2007-11-06 15:45   
szumny - Profil szumny
maku: lot z godz. 18:15 KRK-VIE jest obsugiwany przez LOT a dokładnie Eurolot. Leci ATR. Austrian (Tyrolean airways) obsługuje wcześniejsze połączenie gdzieś około 15-tej. Leciałem ostatnio KRK-VIE LOT-em i VIE -KRK Austianem. Austrian właśnie leciał dashem. Podwozie się nie urwało więc jestem na forum.
humbak 2007-11-06 12:17   
humbak - Profil humbak
wiperek: Jeśli kupowałeś 13 września, to wtedy opcja online była płatna. Jak ja wykupiłeś, to owszem odprawić się możesz. Jeśli nie, to idziesz w kolejkę. :o) A płyny mieć możesz, tylko mniejsze niż 100 ml oraz duty free.
paolo-79 2007-11-06 12:16   
paolo-79 - Profil paolo-79
wiperek:dokladnie 48h przed wylotem zaczyna sie mozliwosc check'n'go na stronie Ryana....konczy sie 4h przed wylotem...
wiperek 2007-11-06 12:13   
wiperek - Profil wiperek
Kupiłem bilet w Ryanairze 13 września. Czyli dwa dni przed wylotem nie mogę odprawić się bezpłatnie online na ich stronie www ? Nie będę miał żadnego dużego bagażu, tylko podręczny ( bez płynów i ostrych narzędzi ).
maku 2007-11-06 12:09   
maku - Profil maku
adams: "Już drugi dzień loty z KRK do VIE 18.15 jest odwołany. Ciekawi mnie co jest tego powodem".... pewnie skyeurope ich kosi ;... a po drugie pewnie austrian nie ma czym przyleciec bo pewnie dashem nie zaryzykuja;] a nasz lot tez nie ma maszyny ;p
michalb 2007-11-06 10:26   
michalb - Profil michalb
stenus to nie miało być tutaj,zwykła pomyłka,wiąże sie to z ce zero .
humbak 2007-11-06 10:18   
humbak - Profil humbak
MichalB, to Twoja korespopndencja z Meridianą?
michalb 2007-11-06 09:19   
michalb - Profil michalb
cezary nie trzeba płacić za podnośnik bo takiego pasażera wnoszą po schodach
humbak 2007-11-06 01:36   
humbak - Profil humbak
Cezary: Jakbys sprawdził co wchodzi w skład opłat "lotniskowych" pobieranych pzrez FRajana, to bys zobaczył pozycję nazwana "wheelchair levy". Jest to nie mniej nie więcej tylko opłata za pasażera na wózku inwalidzkim. Czyli innymi słowy każdy pasażer FRajana składa się na ewentualnego pasażera na wózku, który ewentualnie mógłby leciec FRejsem.
Cezary 2007-11-05 23:20   
Cezary - Profil Cezary
wiperek, stenus: zastanawia mnie ta restrykcyjność Ryanair wobec osób niepełnosprawnych. Jak ktoś chodzi o kuli to musi przed dokonaniem rezerwacji skontaktować sie z linią Ryanair telefonicznie bo mogą nie przyjąć na pokład. Domyślam się że chodzi o odmowę przyjęcia na pokład pasażerów na wózkach inwalidzkich. Bo to przecież dodatkowe koszty żeby danemu lotnisku zapłacic za podnośnik. Przedłuża to procedurę ładowania pasażerów i niech zgadnę: z zasady prawdopodobnie odmawiają i tyle. Niech ludzkość szybko wyłazi i włazi do samolotu i nie marudzi bo czas to pieniądz.
Cezary 2007-11-05 23:12   
Cezary - Profil Cezary
Stenus: faktycznie ten "mój profil" w LOT to był jakiś informatycznie niedorobiony i poroniony pomysł. Bo komunikat zawsze był , że albo złe hasło albo zły login a oczywiście wpisywałem poprawnie. Pewnie miałeś tak samo.
szot 2007-11-05 22:58   
szot - Profil szot
tak też to mi się napatoczyło przed mymi oczami... pomyślcie jeszcze jakby to były Dashe, to już kosmos...
Cezary 2007-11-05 22:56   
Cezary - Profil Cezary
Podesłałem moderatorowi ale chyba śpi to podpowiadam ciekawostkę z dzisiejszej "Gazety Wyborczej" o obydwu pilotach lotu Baltimore-Denver, którzy zasnęli kamiennym snem za sterami lecącego samolotu. (Dwa lata temu to ponoć było)
szot 2007-11-05 22:54   
szot - Profil szot
no własnie powinni wprowadzić opcję odprawy online ale faktycznie obecna strona jest o niebo lepsza od poprzedniej no ale niestety chcąc dokonać zmiany rezerwacji to pozostaje telefon....
humbak 2007-11-05 22:52   
humbak - Profil humbak
Cezary: Mi działa LOT dobrze. Jedyne co nie działa, to "Mój profil". Mam już 4 różne profile, bo mają takich idiotycznych informatyków, że szok!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy