Wstyd na lotnisku w Gdańsku

Wstyd na lotnisku w Gdańsku
08/10/2013 21:49   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2013-10-11 21:21   
humbak - Profil humbak
Mówiłem już w 2006 roku, że tak będzie.
gosc_8e5ee 2013-10-09 20:36   
gosc_8e5ee - Profil gosc_8e5ee
To nie jest jedyny obciach jaki rozlał się z Gdańska na cały kraj.
gosc_c3736 2013-10-09 14:40   
gosc_c3736 - Profil gosc_c3736
GDN, wstyd, wstyd, wstyd - jak można było tak... to robić by wszystko było widać na kamerach monitoringu! xD Muszą iść na szkolenie na inne lotniska w PL. Swego czasu na EPWA masowo ginęły z bagaży sztangi papierosów lecące do UK. Alkohol to raczej standard większości lotnisk, nie tylko w PL. Ok, nie na wszystkich polskich lotniskach tak jest: nie wynoszą trunków na lotniskach: Radom, Szymany, a do niedawna także Modlin. W Zielonej Górze chyba też, bo działa ale ruch żaden, więc obsługa raczej nie ma czym się dzielić ;)
smok1 2013-10-09 14:22   
smok1 - Profil smok1
@hops - duchem ograniczenia prędkości jest redukcja niebezpieczeństwa na drodze, a literą konkretne cyferki na znaku. Mimo to, zawsze możesz zostać pouczony, policja może zignorować Twoje przekroczenie prędkości (progi tolerancji) tudzież może Ci być wolno całkowicie owe ograniczenie zignorować (wyższa konieczność, pojazd uprzywilejowany). Więc wbrew podanemu przez Ciebie przykładowi prawo nie jest binarne TAK/NIE (choć sam tego często żałuję). Tak w tym wypadku uważam iż ich czyn ma co prawda znikomą szkodliwość społeczna, jednak zgadzam się z Tobą, że prawo winno ulec zmianie.
hops 2013-10-09 14:12   
hops - Profil hops
@smok1 litera prawa jest literą prawa, tak jak ograniczenie prędkości jest zakazem jej przekraczania, a nie sugestią. fakt, że w innych krajach takie rzeczy się licytuje bądź sprzedaje, a pieniądze przekazuje na cele charytatywne, ale to zmiana prawa jest logiczną rzeczą, a nie jego uznawanie lub nie, bo uważamy coś tak, a nie inaczej.
przemolot 2013-10-09 12:22   
przemolot - Profil przemolot
Byłem kiedyś świadkiem ciekawej sytuacji. Facet, pasażer jednego z czarterów, chciał wnieść dużego, dobrego whiskacza. Wypił ją razem z częścią współtowarzyszy podróży :)
gosc_d8ccc 2013-10-09 12:13   
gosc_d8ccc - Profil gosc_d8ccc
W KRK nie ma ochroniarzy tylko SOL....
gosc_60e4f 2013-10-09 11:57   
gosc_60e4f - Profil gosc_60e4f
Wynika to z tego ze ludzie będę naginač przepisy żeby wiecej mogli sobie pozńiej wziąć, tak samo jest w restauracjach jak na koniec dnia pozwalasz brać pracownikom nie sprzedane jedzenie to prędzej czy pozńiej jeżeli nie będziesz ich kontrolował bedą celowo robić tego jedzenia za dużo na koniec dnia żeby wiecej mogli wynieść.
gosc_77273 2013-10-09 11:28   
gosc_77273 - Profil gosc_77273
w Rzeszowie miałem taką sytuację to kazano mi alkohol wylać do zlewu... żeby nie było ;)

Choć wiem raczej z całą pewnością że to proceder na każdym lotnisku w europie standardowy raczej.... niestety czasem rekwirują fanty których nie powinni rekwirować... powinno to iść na jakieś cele charytatywne a nie do utylizacji
smok1 2013-10-09 11:05   
smok1 - Profil smok1
To nie jest kwestia "społecznego przyzwolenia" ale trzymania się ducha prawa (pojęcie sprawiedliwości, nie wchodzę na politykę) a nie tylko jego litery. Prawo nakazujące niszczenie pełnowartościowych rzeczy jest niesprawiedliwe, podobnie jak niszczenie przeterminowanej a zdatnej do spożycia żywności czy palenie nielegalnych ubrań zamiast rozdania ich potrzebującym. Już nie mówię o tym, że tzw. społeczna szkodliwość tego jest znikoma, podobnie jak znikoma jest szkodliwość grzebania w śmieciach. Z trzeciej zaś strony niszczenie pełnowartościowych przedmiotów jest robieniem krzywdy naszej planecie. Nie jestem w żaden sposób powiązany z ochroną gdańskiego lotniska, nigdy w życiu w tym porcie lotniczym nie byłem, ale uważam, że to wiele hałasu o nic.
przemolot 2013-10-09 10:37   
przemolot - Profil przemolot
Między innymi dlatego w tym kraju jest jak jest. Społeczne przyzwolenie na "drobne" łamanie prawa. Podobne przykłady można mnożyć.
hops 2013-10-09 10:23   
hops - Profil hops
nie śmieciach, tylko przedmiotach przeznaczonych do ZNISZCZENIA - polskie prawo nie przewiduje "dzielenia łupów", sprzedaży czy licytowania tych rzeczy i kropka.
smok1 2013-10-08 23:24   
smok1 - Profil smok1
Nie bardzo czuję czemu skandal się z tego robi. Skoro towary przeznaczone są do utylizacji, to trochę przypomina grzebanie w śmieciach. Luksusowych, bo luksusowych, ale śmieciach (inna sprawa, że w pojemnikach lądują też jakieś uświnione rzeczy typu mokre żarcie). Obserwowałem ostatnio cofnięcie wielkich flach z wódką w KRK i sam ochroniarz doradzał niesfornemu pasażerowi, co może zrobić (cofnąć się do bag dropu, podać znajomemu, etc).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy