Kolejne lotnisko Kamińskiego?

Kolejne lotnisko Kamińskiego? Władze Nowego Targu chcą przed Euro 2012 wybudować lotnisko pasażerskie dla małych samolotów. W Nowym Targu wizytę złożył już Kamil Kamiński prezes krakowskiego lotniska w Balicach. Z nowotarskimi władzami spotkał się także burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. Krakowskie lotnisko mogło by wesprzeć powstający port logistycznie. Balice przejęłyby też zarządzanie...
04/05/2007 11:49   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lobus 2007-05-07 23:41   
lobus - Profil lobus
No to się pan prezez rozkręcił.
Zaraz w każdym powiatowym mieście wybuduje lotnisko
kubik 2007-05-06 11:42   
kubik - Profil kubik
w końcu Kraków chce być miastem low-cost only, więc jeśli każdy pasażer weźmie swój bagaż prosto z luku bagażowego = niższe ceny ;)
gosc_marci 2007-05-06 11:32   
gosc_marci - Profil gosc_marci
A w tym wszystkim chodzi o to, że PiS jest uczulony na prezydenta Krakowa (czyt. SLD). Przed wyborami Premier miał możliwość naobiecywania, jak to będzie dobrze, jaki to PiS pomysłowy, i jakiego dobrego mają kandydata, który rozbuduje lotnisko. Po wygranej Majchrowskiego (SLD), przesunięto rozbudowe na liste rezerwową! I przy nastęnych wyborach będzie PiS mówić jak prezydent Krakowa nieudolnie rządzi, bo nie umie rozbudować terminalu itp., a to wcale nie jego kompetencje. No, a Szanowny Pan Prezes Kamiński to pisopupil, i tam gdzie samorządy PiS, tam i on:) Wielki Prezes Super Lotniska, który zna się na lotniskach, logistyce i będzie budować Obice, no i Nowy Targ. (Na marginesie: podobno kieleckie Obice nie są odpowiednim miejscem na świętokrzyskie lotnisko tylko ukochana nasza przyszła stolica - Włoszczowa:>) Pisowcom nie chodzi o prace ponad podziałami dla dobra ogólnego, tylko o chęć rządzenia. Szkoda, że trafili na okres kiedy coś naprawde dobrego może się przydarzyć Polsc; kiedy stoimi przed dużymi szansami; tylko oni mogą spieprzyć tą szanse:(
paolo-79 2007-05-06 09:20   
paolo-79 - Profil paolo-79
to dobudowywanie blaszanych domkow do balic wyglada jak pudrowanie pryszcza..ktory i tak pozostanie brzydkim ciasnym pryszczem...ciekawe co po braku tasmy na bagaze port zafunduje pasazerom niedlugo..moze bedziemy sami wyciagali bagaze z samolotow???
gosc_Kr.Ku 2007-05-05 22:54   
gosc_Kr.Ku - Profil gosc_Kr.Ku
Temu Kaminskiemu zgrzaly sie uklady scalone. Najpierw powinien zajac sie systemem nawigacji. Wystarczy wiatr ze wschodu i na wielkim lotnisku po zachodzie slonca wstrzymuje sie ruch. Niedlugo przyjda mgly i znow wieczorami nic nie wyladuje. Nie wspomne o tym co sie teraz tam dzieje w obsludze pasazerskiej terminala. Zamiast robic jakies tzw "krajowki" niech sciagnie ze swiata gosci ktorzy sie znaja na logistyce ruchu pasazerskiego na lotniskach i niech wybuduja w koncu cos co wyprzedzi zapotrzebowanie, a nie lataja dziur na potrzebe chwili. SKANDAL!
marqoos_pl 2007-05-04 18:31   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
przepraszam, ale ja zawsze zartowalem, ze w Nowym Targu powstanie lotnisko... To jest po prostu jakis nienormalny pomysl!!! Krakowski port wyremontowac, a nie jakies chore pomysly i aspiracje lokalnych wlodarzy realizowac!!! Banda idiotow! Szkoda gadac po prostu... Paolo-79 ma calkowita racje - to wstyd, zeby krakowskie lotnisko tak wygladalo... Bardzo lubie Krakow, ale lotnisko rzeczywiscie nie spelnia juz zadnych norm. Nie bede po raz kolejny wymienial, co mi sie tam nie podoba, bo to i tak nikt z wladz lotniska do siebie nie wezmie... Beda wspierac wszystkie okoliczne male, malutkie i miniaturowe lotniska w okolicy... Pisowska banda idiotow!!! I nazwa oczywiscie na pewno by nawiazywala do JPII, bo jakby to moglo byc inaczej na Podhalu... SZKODA SLOW!!!
szumny 2007-05-04 15:49   
szumny - Profil szumny
Lepszym interesem dla KRK byłoby wspieranie i lobbowanie budowy przyzwoitych dróg łączących chociażby Podhale czy Świętokrzyskie z KRK.
gosc_miche 2007-05-04 15:17   
gosc_miche - Profil gosc_miche
Moim zdaniem pomysł budowylotniska w Nowym Targu z okazji Euro 2012 jest delikatnie mówiąc groteskowy pownieważ po pierwsze Kraków w przypadku Euro 2012 jest tylko miastem rezerwowym, po drugie pan prezes MPL Kraków Balice powinien uderzyć się mocno w pierś i wziąśc się wreszcie w tempie ekspresowym do natychmiastowej rozbudowy lotniska w Balicach gdyż to co się działo m.in. w okresie tzw. długiego weekendu majowego, to był po prostu horror. Lotnisko nie radziło sobie wogóle z odprawą pasażerów a ciasny i duszny terminal oraz wieczne stanie w kolejkach doprowadzało do całkowitego wyczerpania fizyczno-nerwowego Nie wiem co do tej pory w kierunku rozbudowy robiły obecne władze MPL Balice. Chyba nic.
mimis 2007-05-04 12:39   
mimis - Profil mimis
Taa. "Krakowskie lotnisko mogłoby wesprzeć powstający port logistycznie". A może by tak samo się, do cholery, logistycznie w końcu wsparło? I zaangażowało w swoją (roz)budowę? Wielu, również na tym forum, miało po wyborze Kamińskiego nadzieję na poprawę - że jest młody, sprawny itp. Niestety jak widać złudna to nadzieja, a gość jest po prostu stuknięty. "Imperium moje widzę ogromne"... Szkoda słów... A tymczasem w terminalu Sodoma i Gomora, a nawet po stronie airside - wszyscy się zastanawiają, jakim cudem na płycie i drogach kołowania pomieszczą się wszystkie samoloty, które planowane są na lato.
paolo-79 2007-05-04 12:27   
paolo-79 - Profil paolo-79
no niestety..juz nie mowie o stertach bagazy za check_in, o zepsutych lub nieistniejacych tasmach bagazowych,o kolejkach do odpraw i do kontroli ktore juz nie wiedza gdzie sie zawijac,o lotach typu 180 pax do ORY na ktore jest otwarty jeden check in,o tloku i dezorganizacji,o popsutych automatach biletowych na ktore nikomu nie chce sie nalepic kartki ze sa popsute,itd itd...ale tak niemilej i skrzywionej na buzi obslugi (moze dla nich bycie w tym terminalu to tez tortura), nie widzialem nigdzie, nawet we WRO gdzie sa malo uprzejmi, jest lepiej...na tym punkcie fachowosc i przyjazne usposobienie obslugi w KTW bije KRK na kolana.z reszta pod wieloma innymi wzgledami tez.Nie wiem czy tacy jak germanwings beda chcieli dalej tam latac...mam nadzieje ze juz niedlugo przewoznicy docenia nowy komfort w ktw a kaminski niech sobie buduje kielce i nowy sacz
michalb 2007-05-04 12:16   
michalb - Profil michalb
paolo masz racje ,ten gosc ma jakies problemy z glowa,powinien zaczac od lotniska w krakowie a nie lata z kwiatka na kwiatek
paolo-79 2007-05-04 12:05   
paolo-79 - Profil paolo-79
na boga!!!!!!!!!to sie juz w glowie nie miesci!!czy ten kaminski nie moze zaczac od KURNIKA tych swoich imperialistycznych planow?czy ten koles jest pukniety?przy dramatycznych scenach jakie odchodza na balicach, tam trzeba na wczoraj 4x takiego terminala, a jak wojsko nie chce odstapic terenow, to zamiast budowac lotnisko w nowym t i kielcach moze niech kamisnki wpadnie na pomysl wybudowania nowego portu dla KRK!! przeciez to co sie dzieje na tym pseudo lotnisku to jest wstyd, zenada i jakas pomylka...a kolesiowi sie sni nastepne lotnisko!! przeciez krakow aspiruje do perly centralnej europy..z takim lotniskiem nikt tam wiecej nie bedzie chcial leciec.wystarczy przeczytac artykul o KRK na pasku po lewej...nie wiem, powiedzcie mi, moze to ja jestem nienormalny, ale nie rozumiem tego co sie robi wokol KRK..tego, ze rzad w ogole nie widzi problemu, a kamisnki buduje lotniska na zadupiach..szok
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy