Baza szkoleniowa Boeinga?

Baza szkoleniowa Boeinga? Amerykański koncern Boeing zamierza wybudować w Polsce swój ośrodek szkoleniowy dla pilotów. Nie jest znana jeszcze lokalizacja nowej bazy, ale duże szanse ma m.in. Rzeszów. Ze stolicą Podkarpacia konkuruje jeszcze Kraków i Poznań. Łączna kwota inwestycji to ponad 100 mln dolarów. Decyzja o lokalizacji nowej bazy zapadnie już wkrótce.Mateusz Lepczak
02/04/2006 00:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Meg 2006-04-06 13:39   
gosc_Meg - Profil gosc_Meg
Trzymam kciuki za Rzeszow. Jestem teraz za granica i zamierzam wkrotce wrocic w rodzinne strony. Mam nadzieje ze Rzeszow rozwinie skrzydla :)
w!zz f/o 2006-04-06 00:10   
w!zz f/o - Profil w!zz f/o
gość_Andrzej:Zgadzam się z Tobą w 100%! Zwłaszcza, że słyszałem znowu jakieś szepty na PP o uruchomieniu kierunku lotnictwa wraz z pilotażem w Poznaniu! I gdyby tak się stało to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi bo nie musiałbym jeździć już więcej do Rzeszowa na PRz! :p
Adamus:)) 2006-04-05 16:54   
Adamus:)) - Profil Adamus:))
Super :)) jakieś miejsca pracy dla bezrobotnych i wogole nie musimy nigdzie wyjezdzac Pozdro :*)) bardzo sie ciesze z tego wybory hehe napewno to będzie Rzeszów
gosc_kil11 2006-04-04 10:51   
gosc_kil11 - Profil gosc_kil11
W Poznaniu sa najwieksze szanse!!!
gosc_Andrz 2006-04-02 19:46   
gosc_Andrz - Profil gosc_Andrz
Pikus, moze tego nie wiesz bo skad mialbys wiedziec.
W Poznaniu o kilku lat jest juz budowana wielka baza. Moze nie do konca taka jakiej by sobie zyczyli mieszkancy ale to bedzie nowoczesna baza lotnicza z prawdziwego zdarzenia.

To baza wojskowa na lotnisku w Krzesinach. Docelowo ma na niej stacjonować 2/3 z zamowionych 48 myśliwcow F-16. Pierwsze przylatuja juz w listopodzie.

Tak bez zbednego szumu i rozglosu lokuje sie w Poznaniu ogromny i nowoczesny biznes lotniczy, i pomimo ze to jest on wojskowy to nie marginalizowalbym jego wpływu na otoczenie.


Ogladaczem samolotow to pewnie jestes lepszym - ( bo przeciez u Was startuje pewnie co godzine !), ale nie kreuj sie na znawce inwestycji lotniczych i oceniania potecnialow inwestycyjnych innych.
Lepiej skup sie tylko na "ogladaniu", w tym jetes duzo lepszy niz w prognozowaniu miejsc zakladania baz lotniczych i osrodkow szlokelniowych.

Pozdrawiam,
pikus 2006-04-02 18:39   
pikus - Profil pikus
ok ok marzenia - baza na pewno bedzie w poznaniu - mam nadzieje ze bedziesz juz teraz mogl dobrze spac. tylko kurcze czy wy tam w poz wiecie jak wygladaja samoloty - laduje jakis co 2 godziny i tyle wiec to troche ryzykowna inwestycja.
ryan 2006-04-02 17:22   
ryan - Profil ryan
100mln $ to chyba tylko na biuro im starczy a przeciez sam jeden SIM kosztuje ok 60mln
w!zz f/o 2006-04-02 17:19   
w!zz f/o - Profil w!zz f/o
Akurat! Pikus-fajnie pomarzyć :p
pikus 2006-04-02 17:14   
pikus - Profil pikus
a tu po cichutku na paluszkach bez szumu baza boeinga i ryana powstaje w krakowie
gosc_Grzes 2006-04-02 17:04   
gosc_Grzes - Profil gosc_Grzes
Jesli byście zauważyli to w Rzeszowie jest WSK Rzeszów a tak naprawdę to Pratt&Whitney producenta silników odrzutowych do samolotów, jak pasażerskich jak i wojskowych. Pracowałem tam i wiem że Kanadyjczycy i Amerykanie dążą w bardzo mocnym stopniu do rozwoju tego ośrodka. Poza tym mamy tam Politechnikę w którą Amerykanie inwestują ogromne pieniądze. Zresztą, pracowałem tam i firma pokrywa wszystkie koszty nauki, nawet koszty książek. Jest to największa inwestycja UTC w Polsce i nie ma dwóch zdań gdzie będzie ta baza serwisowa.
Ide o zakład że Boeing zaloży tam bazę serwisową
szy 2006-04-02 15:06   
szy - Profil szy
Poznań zaprasza!!
Poznań też chętnie by innych zaprosił ale jakoś dziwnym trafem inne lotniska potrafią lepiej zapraszać, niż poznańska Ławica...
gosc_radek 2006-04-02 14:25   
gosc_radek - Profil gosc_radek
oby ta informacja byla prawdziwa i w koncu Rzeszow mogl odbic sie od dna, poza tym mam nadzieje ze z baza serwisowa ryanaira bedzie takze wszystko w porzadku i jednak powstanie mimo informacji ze powstanie w lodzi...
katka 2006-04-02 12:23   
katka - Profil katka
jakosc nie macie zali do innych lotnisku ktore nie sa wymienione w tym artykule
pasq 2006-04-02 12:18   
pasq - Profil pasq
no własnie , pyrzowice to zakichana dziura , a dyrekcja to same "buraki ", myślące że bez inwestycji oraz zainteresowania co sie dzieje w lotnictwie pieniądze same do ich przyjdą :-), zamiast walczyć żeby baza boeinga była w pyrzowicach to dyrekcja GTL chwali sie ze powstanie kilka metrów kwadratowych nowego terminala :_) wstydźcie sie dyrekcjo GTL
katka 2006-04-02 12:18   
katka - Profil katka
dortmund musze sie z toba nie zgodzic bylem kilka dni temu na tym lotnisku z powodu mgly na lotnisku w lodzi,pomimo ze personel centralwings nas zlekcewazyl pan dyrektor lotniska byl bardzo mily i sluzyl pomoca ,natomiast obsluga bramek byla na poziomie godnego pozalowania
gosc_lele 2006-04-02 12:12   
gosc_lele - Profil gosc_lele
i bardzo dobrze że rzeszów, niech dolina lotnicze się rozwija, jeszcze tylko baza serwisowa i wreszcie moze podkarpacie sie ruszy
gosc_Zooo 2006-04-02 11:06   
gosc_Zooo - Profil gosc_Zooo
Niema nikt szans pod tym wzgledem z Rzeszowem. Rzeszow ma najwieksza baze naukowo dydaktyczna .
gosc_Dortm 2006-04-02 09:48   
gosc_Dortm - Profil gosc_Dortm
Szkoda,ze dyrekcja Pyrzowic jak zwykle przychodzi do pracy po wyplate,anie zeby cos zrobic dla swojego portu lotniczego i regionu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy