Czeskie lepsze niż polskie?

Czeskie lepsze niż polskie? Portal Pasazer.com dowiedział się nieoficjalnie, że niskokosztowy przewoźnik SkyEurope likwiduje następujące połączenia: Kraków - Bolonia, Kraków - Sztokholm Arlanda, Poznań - Amsterdam, Warszawa - Bratysława, Warszawa - Londyn Stansted. W/w połączenia zostały wycofane z wszelakich promocji i ofert specjalnych. Ceny połączeń na tych trasach są zaporowo...
13/02/2006 09:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Old 2006-02-14 01:07   
gosc_Old - Profil gosc_Old
"Zmiana rozkładu lotów" w całej siatce połączeń - dobre, to jak tłumaczenie trenera Strejlaua, że pierwsza połowę meczu z USA przegraliśmy (0:3), ale druga wygraliśmy (2:0), więc w sumie to był remis :-))).
gs 2006-02-14 00:35   
gs - Profil gs
Dzis ma byc oficjalny komunikat o otwarciu bazy w Pradze, bazowaniu tam dwoch nowych bockow i zmianie rozkladu lotow w calej siatce polaczen Sky
gosc_lucky 2006-02-13 23:51   
gosc_lucky - Profil gosc_lucky
Adamie.nie wiem skad masz informacje ze czesi nie lubia latac ,zobacz statystyki ilu pasazerow mialo lotnisko w pradze a nie byli to tylko turysci
adam 2006-02-13 22:43   
adam - Profil adam
Czesi nie lubią podróżować i nie mają szans na taki rozwój ruchu lotniczego jak u nas...Inwestycje w Czechach - to nieporozumienie...
pikus 2006-02-13 21:58   
pikus - Profil pikus
no i wszystko jasne+znika bologna z KRK 3 polaczenia, stockhol 4 polaczenia wawa stansted obslugiwana samolotem z krakowa 7 polaczen, znikaja dodatkowo jedno polaczenie do Brukseli jedno do Dublina jedno do Amsterdama + 3 z Poznania = 20 lotow = 1 samolot = 1 samolot wycofany z Krakow = 1 samolot lecacy do Pragi = nie 4 tylko 3 samoloty w Krakowie = ok - 120 tys pasazerow Krakowie = ok - 30 tys paserow w Poznaniu = ok - 90 tys pasazerow w wawie. Mam nadzieje ze pod wzgledem ilosci pasazerow Krakow dobije do 2mln tak czy owak. Poza tym to bylo prawie pewne ze 8 polaczen w tygodniu do Bologni nie przetrwa (5 CO i 3 SKY) powiem tylko tyle - nie wierze zeby w Pradze byly takie perspektywy, tam lata sie juz wszedzie!!!!!
katowiczan 2006-02-13 21:57   
katowiczan - Profil katowiczan
Zastanawia mnie jescze tylko Sztokholm z Wizz, który w przeciwieństwie do NE nie jest na przełomie lipca i sierpnia horendalnie drogi tylko wręcz przeciwnie- cały tydzień taryfa promo...
aguirre 2006-02-13 21:48   
aguirre - Profil aguirre
viajero: myślę, że oficjalny komunikat skoncentruje się na rozwoju wiodącej taniej linii i umacnianiu jej pozycji w tym regionie Europy oraz podkresleniu sukcesu jaką jest kolejna baza. Połaczenia określą jako zawieszone i gdzieś wplączą jednym zdaniem w połowie komunikatu i raczej nie będą uzasadniać. O ile w ogóle wydadzą komunikat o likwidacji. A to HLX to taka figura retoryczna czy może są jakieś pogłoski? marqoos_pl i chris to jeszcze moga się przesiąść, a mi pozostaje odpuścić sobie Wiedeń :-(((.
Może i skasowali mniej tras niż Wizz, ale za to pieniądze przetrzymywali znacznie dłużej i nie oddadzą 120% (mam tylko nadzieję, że nie wypłacą mi w voucherach na zakup ich biletów, po uprzednim skasowaniu ostatniego kierunku z Warszawy).
viajero 2006-02-13 21:23   
viajero - Profil viajero
To pewnie przez strajk z zakładach Boeinga! :-))) Albo też w SkyEurope obrazili się za zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie! :-) Ale w kolejnym plebiscycie pewnie wogóle nie będą klasyfikowani za masowe kasowania lotów! Hehe. Moderator świetnie to określił: wieści, które zaczynają przeistaczać się w fakty! Oficjalną przyczyną zamknięcia będzie niskie zainteresowanie połączeniami w tak "okazyjnej" cenie... Do 'marqoos_pl': może lepiej wykupić Sztokholm w WizzAir, zanim podniosą ceny na oficjalną informację o likwidacji połączeń przez SkyEurope? A ze SkyEurope powinieneś otrzymać zwrot kasy. A do KTW to prędzej przyleci HLX, niż SkyEurope! :-D
tos 2006-02-13 21:03   
tos - Profil tos
Pogloski rzeczywiscie powoli przeistaczaja sie w fakty. Na stronie internetowej Sky Europe nie mozna juz rezerwowac biletow z Amsterdamu do Poznania. Nastapily takze zmiany w rozkladzie (co mozna na razie stwierdzic jedynie sprawdzajac ceny). Na przyklad samolot z Amsterdamu do Krakowa mial wedlug rozkladu letniego wylatywac o 14:35, teraz jednak powrocono do dawnej (obecnej) godziny wylotu, tzn. 9:40. Zapowiadano tez 4 loty tygodniowo, ale beda tylko 3, tak jak dotychczas. Ciekawe, jak Sky Europe wytlumaczy skasowanie az 5 tras z Polski? Moze powolaja sie na konkurencje ("i tak jak dotychczas skasowalismy mniej tras niz Wizz Air";))?
aguirre 2006-02-13 20:16   
aguirre - Profil aguirre
gosc_gosc: Po pierwsze, to nikt normalny nie poleci z WAW do STN za 1200 zł, skoro może za mniej niż pół tej ceny poleciec do LHR. Także AMS z POZ jest droższy niż KLMem, więc Sky nic nie straci, bo te ceny mają zniechęcić do zakupu. Pasazer.com nie ryzykowałby zresztą, gdyby nie miał swoich wejść. Zresztą już nie można rezerwawać STN i BTS po 26 marca. :-((((. Stało się. *** *** *** Sky Europe życzę **** **** **** (moderatorowi nie starczyłoby czerwieni, gdybym sam się nie ocenzurował). Pozdrawiam współtowarzyszy niedoli. I skończcie o tym czy Sky Europe wejdzie do KTW, bo to jest równie prawdopodobne jak wizyta tam A380. Komentarz moderatora: Moderator bardzo dziękuje szanownemu forumowiczowi za samocenzurę (co tylko potwierdza naszą słuszną decyzję nadania barwy zielonej). Nadal nie jesteśmy w posiadaniu oficjalnego stanowiska przewoźnika, niemniej już od tygodnia po forum chodziły wieści, które zaczynają przeistaczać się w fakty.
gosc_Kuba 2006-02-13 20:02   
gosc_Kuba - Profil gosc_Kuba
mnie też nie interesuje czy wejdą do KTW bo mam wylupiony bilet z STN do WAW na 27 marca a z tego wynika że na ten termin już są te zaporowe ceny więc istnieje prawdopodobieństwo że lot zostanie odwołany. Infolinia Sky nie potwierdza informacji.
gosc_lop 2006-02-13 19:46   
gosc_lop - Profil gosc_lop
najgorsze to że nie można rezerwować biletów na tych trasach z krakowa
katowiczan 2006-02-13 18:51   
katowiczan - Profil katowiczan
Mnie tam nie interesuje czy NE wejdzie do KTW czy nie bo bardzo nie lubie tej linii ale dla niektórych pogłoski które krążą już od dłuższego czasu wymagają potwierdzenie, a zwłaszcza w przypadku odwolania tylu połączen z Polski (5)
gosc_lucky 2006-02-13 18:33   
gosc_lucky - Profil gosc_lucky
moja kolezanka pracuje w biurze podrozy w lodynie gdzie juz od listopada nie sprzedaja biletow na polaczenia skyeurop.ostrzegala mnie abym nie kupowal biletow tej linii ,kupilem na 2 i 6 lutego i te loty sie odbyly a nawet byly poktualnie.mam jeszcze bilet na 14 marca z dublina do krakowa i powrot 18 ,mam nadzieje ze ten lot sie odbedzie.to chyba ostatni bilet jaki kupilem ze skyeurop
hej 2006-02-13 18:06   
hej - Profil hej
co poniektorzy sa nudni z tym czy Sky wejdzie do KAtowic czy nie. To nie jest teraz najwazniejsze.
gosc_adi z 2006-02-13 17:43   
gosc_adi z - Profil gosc_adi z
Jestem bardzo ciekawy czy wejdą do KWT.
gosc_gosc 2006-02-13 15:38   
gosc_gosc - Profil gosc_gosc
Jezeli ta informacja sie nie potwierdzi to bedzie wielka wtopa pasazera a Sky bedzie mial uzasadnione do niego pretensje, bo po takim info niewatpliwie spadna rezerwacje na te kierunki czyli uderzy to w przewoznika finansowo.
gosc_nikt 2006-02-13 14:37   
gosc_nikt - Profil gosc_nikt
Porażający "profesjonalizm" przewoźnika. Dopuszcza do sytuacji, gdy pogłoski krążą co najmniej tydzień przed komunikatem. Do tego sam daje asumpt dla nich, przez idiotyczne ceny za połączenia przewidziane do likwidacji. Wystarczyłoby, gdyby były różne i nie tak łatwo byłoby wytropić sprawę, a oni jeszcze zgarnęliby kasiorę. Poza tym ciągle reklamuje wszystkie połączenia, w tym likwidowane nawet na stronach webowych (w dalszym ciągu są korzystne ceny STN-WAW w wersjij angielskiej). W ten sposób doprowadzi do tego, że likwidacja połączeń nastąi z większym hukiem i to na własną prośbę. A likwidacja lotów do STN z WAW to już po prostu przyznanie się, że jako jedyni nie potrafią obsłużyć kury znoszącej złote jaja. Popełnili zatem wszystkie możliwe błędy. I niech nikt z forumowiczów nie łudzi się, że poleci po 26 marca na którejś z likwidowanych tras. Nie będą otwierać połączenia, by je zaraz zamykać. Prędzej zlikwidują je jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego (STN i BTS). Więcej sensu miałoby skasowanie tych lotów jak najszybciej w połączeniu z informacją o Pradze, nawet gdyby nie mieli tam wszystkiego dogranego. Zamiast likwidować dwa połączenia z Warszawy, powinni zlikwidować wszystkie i przerzucić winę na PPL, LOT etc., jak zrobili to rok temu. Wtedy uniknęliby pogłosek o niskim LF, złej sytuacji finansowej etc. A tak nawet Pani Natasa Kazmer miałanby kłopoty z wytłumaczeniem, że to włzśnie działania na korzyśc polskich pasażerów i umacnianie pozycji na rynku polskim.
hej 2006-02-13 14:19   
hej - Profil hej
wyglada ze jedyne usuniete polaczenie z Bratyslawy jest to do Wawy - nie kumam. Co im da usuniecie jednego polaczenia
bartek 2006-02-13 13:50   
bartek - Profil bartek
Do oceny zachowania Sky Europe poczekam az bedzie oficjalny komunikat :-)
Zdrowko.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy