Trzeci rejs do Mediolanu

Trzeci rejs do Mediolanu Od 26 marca br. włoskie linie lotnicze Alitalia zwiększają do trzech dziennie liczbę rejsów z Krakowa do Mediolanu (Malpensa). Dodatkowy rejs: Kraków 17:05 - Mediolan 18:55 (1234567) Mediolan 14:20 - Kraków 16:20 (1234567) Rejsy obsługiwane są przez samolot Embraer RJ 145. Paweł Cybulak, Piotr Art
07/01/2006 01:43   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2006-01-09 20:17   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Niestety, też jeszcze nie udało mi sie z nimi nigdzie lecieć, ale moi klienci mają głównie zastrzeżenia do:
1. opóźnień,
2. niesmacznych posiłków (podobno nawet bardzo!!!)
3. odwołań lotów,
4. zmian godzin wylotu w ostatniej chwili.

Całkowicie zgadzam się ze Stenusem, że na bliskich kierunkach też się ryzykuje i naraża się na tego typu "atrakcje". Niestety, Alitalia ma jeszcze sporo do poprawienia... Niskie ceny nie zawsze będą przyciągać klientów... A wracając jeszcze do odwołań lotów, to w systemie niejednokrotnie miałem taką sytuację, że zmieniono przykładowo lot NYC-MIL z 11 na 12 JAN, a lot z MIL do KRK pozostał bez zmian (czyli lot z MIL do KRK pasażer ma dzień wcześniej...). Wiekszość liniii od razu zmienia całość trasy, a nie tylko jeden odcinek. Wiem, że obowiązkiem kasjera lotniczego jest zmienić także ten lot MIL-KRK na właściwą datę, ale nie zawsze są miejsca... I wtedy zaczyna sie cyrk delikatnie mówiąc... Krótko mówiąc - troszkę bałaganiarz z tej Alitalii jest...
humbak 2006-01-09 18:30   
humbak - Profil humbak
Na bliskie kierunki też się "ryzykuje", bo za niską cenę można potem czekać na swój bagaż przez kilka dni, a nawet .. wieczność. Sam nie leciałem nigdy Alitalią, ale nie raz i nie dwa czekałem na moich znajomych, którzy musieli odstać swoje za zagubionym bagażem...
tos 2006-01-09 18:06   
tos - Profil tos
Marqoos, czy Alitalia jest odpowiedzialna i bezproblemowo przebookowywuje pasazerow na loty innych linii w przypadku spoznien i strajkow? Slyszalem, ze na pokladzie po serwisie zaloga chowa sie za kotara i zostawia jedynie wozek z napojami, z ktorego moga korzystac pasazerowie. Nie roznosi jednak napoi pomiedzy glownymi posilkami. Zdarza im sie rowniez dosyc czesto gubic bagaz. Ceny na dalekie kierunki maja rzeczywiscie bardzo atrakcyjne, ale czy nie ryzykuje sie zbyt wiele lecac z nimi?
marqoos_pl 2006-01-09 16:43   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Wszystko fajnie, tylko... Będzie to dobre rozwiązanie, szczególnie dla pasażerów, którzy musza być przebukowani na inny lot z powodu spóźnienia wcześniejszego lotu, co Alitalii niestety bardzo często się zdarza... Ale cieszę sie, ze wprowadzają kolejne połączenie do MIL, bo w sezonie wiele osób bedzie mogło kupić na prawdę tani bilet do USA (KRK-MIL-CHI/NYC/ATL/BOS/MIA) oraz do Europy (np. DUB w bardzo fajnych cenach). Tylko te strajki i spóźnienia są troszkę ryzykowne... Ale wszystko da się przerobić...
pikus 2006-01-08 00:13   
pikus - Profil pikus
wygodny lot na przesiadke na Sardynie
gosc_jaj 2006-01-07 15:05   
gosc_jaj - Profil gosc_jaj
I dobrze. Musze przyznac ze minusem Alitalii sa strajki ktore zdarzaja sie dosc czesto, ale kiedykolwiek chce gdzies leciec gdzie nie ma bezposrednich polaczen i musze sie przesiadac Alitalia jest prawie zawsze najtansza - duzo tansza od Lufthansy, a standard podobny
jaris 2006-01-07 09:51   
jaris - Profil jaris
No narszcie ktoś w końcu inwestuje w to biedne lotnisko-Balice. Juz nawet Easy Jet dodał do swojej siatki połączęn nową trase z Krakowa do Liverpool'u - oby tak dalej, bo to lotnisko ma ogromny potencjał rozwoju i wkrótce może być poważna konkurencją dla Okęcia :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy