Przewodnik - Nicea (Francja)

Już od dwustu lat Côte d'Azur, czyli Lazurowe Wybrzeże przyciąga masy turystów. Niegdyś, opalenizna nie była modna, więc eleganckie towarzystwo przyjeżdżało tylko w zimie. Ale to już przeszłość. Dziś promenady nadmorskich kurortów są w sezonie wypełnione po brzegi. A i poza sezonem na brak ruchu i atrakcji nie można narzekać. Cannes, Saint-Tropez, Nicea, Monaco - te nazwy znają wszyscy. Brzmią onieśmielająco, sugerują luksus i przepych, świat drogich hoteli z ich równie wyszukaną klientelą, sportowe samochody, restauracje dla smakoszy... Nic na chudą kieszeń. Nieprawda! Zwiedzanie nic nie kosztuje, nocować można za tanie pieniądze w zajazdach, hotelikach lub pensjonatach a stołować się w tanich restauracjach. Nad Lazurowe Wybrzeże najlepiej przyjechać własnym samochodem i odwiedzić po kolei wszystkie miejscowości. Trzeba tylko pamiętać, że w sezonie wolne miejsca w hotelach i restauracjach znaleźć jest niełatwo.

Miasto jest przepiękne, pełne wspaniałych budowli, muzeów (Musée Matisse), parków, sklepów i domów handlowych. Nawet jeśli nabycie wyłożonych na wystawach luksusowych przedmiotów pozostaje w sferze marzeń, to przecież można sobie pooglądać ofertę Yves Saint Laurent, Cartier czy Louis Vuitton. Markowe produkty kupić można znacznie taniej w "Galeries Lafayette". Ogromna cerkiew prawosławna, zbudowana została przez rosyjskich arystokratów, którzy w tutejszych kasynach przegrywali fortuny.

Nicejska starówka ma charakter włoskich miasteczek. Żeby zobaczyć kolorowy targ kwiatów trzeba wstać nieco wcześniej. Wrócić można tu wieczorem, żeby zwiedzić restauracje, kluby i dyskoteki, położone przy wąskich i krętych uliczkach. Obowiązkowo zobaczyć też trzeba sąsiednie, równie piękne miejscowości, wśród nich Monte Carlo/Monaco, Antibes, Villefranche sur Mer, Saint Paul de Vence, Menton. Jeśli nie masz przewodnika, można go dostać na miejscu w biurze turystycznym przy Promenade des Anglais numer 5 lub na stacji kolejowej.

Lotniska w okolicy Nicea

Okazje do miasta Nicea

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy