Nowy B737 MAX 8 LOT-u (zdjęcia)

17 maja 2024 09:00
2 komentarze
Na Lotnisko Chopina przyleciał już 12. LOT-owski samolot Boeing B737 MAX 8. Byliśmy na pokładzie nowej maszyny narodowego przewoźnika.
Reklama
Wczoraj (16.05) o 6:40 na Lotnisku Chopina wylądował samolot Boeing B737 MAX 8. Nowy odrzutowiec jest najnowszym nabytkiem LOT-u. Dostawczy rejs nowej maszyny rozpoczął się w Seattle 14 maja br. Po jednodniowym przystanku w Reykjaviku maszyna wyleciała z Islandii o 1:00, aby po 3 godz. i 40 minutach znaleźć się na Okęciu.


SP-LVN, bo takie jest oznakowanie najnowszego samolotu we flocie narodowego przewoźnika, został wyprodukowany w kwietniu 2024 r. Maszyna nosi seryjny numer producenta (MSN) 66355.


Pierwszy rejs nowy boeing LOT-u odbył 26 kwietnia 2024 r. z Renton do King County, gdzie mieści się lotnisko Boeinga. Natomiast 10 maja br. samolot wykonał przelot na trasie King County - Grant County - King County, po którym LOT ostatecznie przyjął odrzutowiec do użytku.


Konfiguracja samolotu nie odbiega od poprzednich wersji MAX-ów pozyskanych przez LOT po upadku rumuńskiej linii Blue Air. Na pokładzie dostępnych jest 189 foteli.


Kabina jest dostoswana do jednej, ekonomicznej klasy serwisowej. Produkt biznes będzie zapewniony, tak jak w innych takich maszynach LOT-u, poprzez zablokowanie środkowego fotela w pierwszych kilku rzędach samolotu. Ten typowy zabieg daje podróżującym tam pasażerom więcej miejsca i trochę większy komfort podroży.


Samolot jest napędzany dwoma silnikami CFM International LEAP-1B produkowanymi przez amerykańsko-francuskie konsorcjum GE Aerospace i Safran Aircraft Engines.


Właścicielem samolotu jest Air Lease Corporation (ALC), jeden z największych leasingodawców na świecie. LOT pozyskał opisywanego boeinga w dzierżawie operacyjnej. Polski przewoźnik i ALC współpracują od lat. Firmy zawarły umowy na sfinansowanie co najmniej 12 maszyn.


Rzecznik prasowy LOT-u stwierdził, że SP-LVN poleci w pierwszy komercyjny rejs za parę dni. Na razie samolot nie jest przeznaczony do obsługi konkretnej trasy i będzie służył przede wszystkim do zagęszczania siatki połączeń np. na trasie z Warszawy do Brukseli.

Fot.: K.Loga-Sowiński

Ostatnie komentarze

marcowy 2024-05-20 12:57   
marcowy - Profil marcowy
Ale ja się pytam dlaczego bez uchwytów na telefon!
wroord 2024-05-17 14:37   
wroord - Profil wroord
Fotele prawie identyczne do tych w samolotach Delta Airlines.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy