LOT jednak nie poleci do Pekinu-Daxing

1 marca 2024 09:46
1 komentarz
Po zimowej przerwie LOT nie wznowi zaplanowanego połączenia do Pekinu-Daxing. Przewoźnik zamierza skoncentrować oferowanie na lotnisku Pekin-Capital, ustalił Pasazer.com.
Reklama
Trasa na drugie lotnisko obsługujące stolicę Chin została zainaugurowana 26 marca 2023 roku i była obsługiwana równolegle z połączeniem na starsze pekińskie lotnisko - Pekin-Capital. Jednak już w we wrześniu ubiegłego roku ogłoszono zawieszenie połączenia na sezon zimowy, a rejsy miały powrócić wraz z rozpoczęciem najbliższego sezonu letniego i być wykonywane 4 razy w tygodniu. Tak się jednak nie stanie - loty na lotnisko Pekin-Daxing ponownie zniknęły z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.

- Podjęliśmy decyzję o skoncentrowaniu oferowania w aglomeracji pekińskiej na lotnisku Capital
- powiedział w rozmowie z Pasazer.com Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT-u.

Rezygnacja z lotów do Pekinu-Daxing nie będzie się przynajmniej na razie wiązała ze zwiększeniem częstotliwości połączeń na trasie na drugie lotnisko obsługujące stolicę Chin. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika, że w sezonie letnim LOT będzie w dalszym ciągu latał portu lotniczego Pekin-Capital trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki. Z wypowiedzi rzecznika prasowego LOT-u można jednak wnioskować, że w niedalekiej przyszłości liczba rotacji w tygodniu ulegnie zwiększeniu.


Lotnisko Pekin Daxing (PKX) otwarto w 2019 roku w celu odciążenia głównego portu Pekin Capital (PEK) obsługującego aglomerację pekińską. Przed pandemią koronawirusa stołeczne lotnisko było w stanie obsługiwać nawet 100 mln pasażerów rocznie, więc budowa drugiego lotniska była nieuchronna. W 2022 roku przez Pekin Capital (PEK) przewinęło się 32 mln osób, natomiast przez Pekin Daxing (PKX) 25 mln podróżnych.

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2024-03-02 16:10   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Powstaje pytanie: co bedzie zamiast tych czterech rotacji do PKX? Wiecej PEK czy tez jakies nowe polaczenie przez Atlantyk? Mozliwy jest tez BKK bo czas na rotacje zblizony do PKX. Indie chyba odpadaja bo umowa dwustronna nie pozwala na wiecej od tego co jest obecnie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy