Ryanair chce otwarcia Terminala 1 w Tel Awiwie

29 lutego 2024 08:45
Ryanair zwrócił się do Międzynarodowego Portu Lotniczego Ben Guriona w kwestii ponownego otwarcia Terminala 1 dedykowanego tanim liniom lotniczym.
Reklama
Największe izraelskie lotnisko zostało zamknięte dla lotów cywilnych po zaostrzeniu się konfliktu zbrojnego pomiędzy Izraelem a Strefą Gazy jesienią ubiegłego roku. Z chwilą ustabilizowania się sytuacji w regionie port lotniczy został ponownie otwarty, a linie lotnicze, w tym Ryanair powróciły do wykonywania regularnych połączeń. Zamknięty dla pasażerów pozostał jednak Terminal nr 1. Jest to obiekt mniejszy i skromniejszy od głównego Terminala nr 3. W przeszłości obsługiwał on wylatujących pasażerów m.in. linii Wizz Air oraz wspomnianego Ryanair.

Irlandzki przewoźnik nie godzi się jednak na obsługę swoich pasażerów z droższego Terminala nr 3. Z dniem 27 lutego ponownie zawiesił obsługę wszystkich swoich połączeń z lotniska imienia Ben Guriona. Loty zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli linii mają powrócić z chwilą ponownego otwarcia tańszego z terminali.


- Ryanair chce wspierać Międzynarodowe Lotnisko Ben Guriona i ożywienie podróży lotniczych do/z Izraela, ale nie możemy tego robić, ani prosić naszych pasażerów o płacenie wyższych opłat lotniczych, podczas gdy Międzynarodowe Lotnisko Ben Guriona utrzymuje zamknięty tani Terminal 1 i zmusza nasze loty do korzystania z drogiego Terminalu 3, pobierając opłaty, które nigdy nie zostały uzgodnione przez Ryanair.

Ponownie wzywamy Międzynarodowy Port Lotniczy Ben Guriona do potwierdzenia daty ponownego otwarcia tańszego Terminalu 1, co pozwoli Ryanairowi wznowić sprzedaż tanich lotów do/z Tel Awiwu, które tak bardzo przyczyniły się do rozwoju podróży lotniczych i turystyki w Izraelu
- powiedział Eddie Wilson, dyrektor naczelny Ryanair.


W siatce połączeń linii Ryanair z Tel Awiwu znajduje się 26 kierunków w 13 państwach. Pomiędzy Polską a Izraelem irlandzki przewoźnik ma ponownie realizować loty do Krakowa, Warszawy-Modlin oraz Poznania.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy