LOT straci jednego embraera?

16 lutego 2024 10:10
Towarzystwo Finansowe Silesia poszukuje pośrednika do wydzierżawienia albo sprzedaży LOT-owskiego embraera E175.
Reklama
23 stycznia 2024 r. Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS) złożyło zapytanie ofertowe dotyczące wydzierżawienia albo sprzedaży samolotu Embraer E175 o numerze seryjnym producenta (MSN) 17000303. Obecnie ten samolot jest użytkowany przez LOT i posiada oznakowanie SP-LIK. TFS jest właścicielem tej maszyna a umowa dzierżawy wygasa 30 listopada 2024 r.


TFS planuje odbiór samolotu od LOT-u, a następnie wydzierżawienie go przewoźnikowi lotniczemu albo sprzedaż na rzecz strony trzeciej. Jednocześnie TFS nie wyklucza zawarcia nowej umowy dzierżawy z LOT-em. Opisany odrzutowiec ma ponad 14 lat i wykonuje rejsy dla narodowego przewodnika od grudnia 2009 r. Samolot może zabrać na pokłada 82 pasażerów, a jego konfiguracja obejmuje trzy klasy serwisowe. LOT-owski embraera E175 jest napędzany dwoma silnikami CF34-8E firmy General Electric.

Oferenci będą zobowiązani do wykonania wszelkich czynności związanych z odbiorem samolotu od LOT-u, zapewnienia usługi w okresie po odbiorze maszyny, a przed udostępnieniem jej innemu podmiotowi, doradzania w procesie zawarcia nowej umowy dzierżawy lub w procesie sprzedaży. TFS oczekuje też, że oferenci będą pośredniczyć przy pozyskaniu nowego dzierżawcy albo nabywcy samolotu i w negocjacjach cenowych.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie mają konfliktu interesów z TFS i LOT-em. Chętni muszą wykazać się doświadczeniem w projektach zbliżonych przedmiotowo zakresem do zapytania ofertowego oraz przedstawić zespół delegowany do świadczenia usług doradztwa wraz z opisem jego doświadczenia. Termin składania ofert upływa dziś (16.02).

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy