Wizz Air: Zmiany w rozkładzie lotów z Krakowa i Katowic do Abu Dhabi

8 lutego 2024 09:00
Z systemu rezerwacyjnego wynika, że Wizz Air zredukuje wraz z rozpoczęciem sezonu letniego częstotliwość lotów pomiędzy Polską a Abu Dhabi.
Reklama

Na tę chwilę węgierski niskobudżetowy przewoźnik lata do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Krakowa oraz Katowic. Z drugiego pod względem ludności miasta w Polsce Wizz Air realizuje trzy rejsy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz piątki. Ze stolicy województwa śląskiego przewoźnik wykonuje pięć lotów w tygodniu – we wtorki, środy, czwartki, soboty oraz niedziele.

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego dojdzie do zmian w rozkładzie lotów. Z Krakowa do Abu Dhabi Wizz Air będzie latał jedynie dwa razy w tygodniu w każdy wtorek oraz sobotę. Z Katowic węgierski przewoźnik będzie realizował trzy loty tygodniowo – we wtorki, czwartki oraz soboty. Rejsy pomiędzy największym miastem konurbacji górnośląskiej a stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostaną jednak tymczasowo zawieszone w połowie czerwca.

Kolejne zmiany w rozkładzie są zaplanowane na początek października. Rejsy z Krakowa będą realizowane w poniedziałki oraz piątki. Węgierski przewoźnik przywróci trasę z Katowic, która będzie obsługiwana we wtorki, czwartki oraz soboty.


Redukcja częstotliwości i zawieszenie wybranych połączeń jest efektem problemów z silnikami Pratt&Whitney, w związku z którymi przewoźnik jest zmuszony w najbliższych miesiącach uziemić dużą część swojej floty.

Fot. Jakub Przybyłek

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy