Virgin Australia przyjął pierwszego MAX-a

28 czerwca 2023 09:11
Virgin Australia odebrał pierwszą maszynę Boeing 737 MAX 8. Przewoźnik z Antypodów dokonał zamówienia na przeszło trzydzieści takich samolotów, a ich dostawę rozplanowano na przestrzeni najbliższych pięciu lat.
Reklama
Samolot Boeing 737 MAX 8 o znakach rejestracyjnych VH-8IA miała odbyć inauguracyjną podróż przez Kailua-Kona na Hawajach do Cairns w Australii w minionych dniach, lecz wciąż przebywa w zakładach produkcyjnych amerykańskiego producenta w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Docelowo, maszyna będzie odpowiedzialna za realizację połączenia międzykontynentalnego z Cairns do Tokio.

- Flota MAX-ów pozwoli nam na zwiększenie oferowania. Co ważne, wraz z wykorzystywaniem samolotów Boeing 737 MAX 8 oraz Boeing 737 MAX 10 uda nam się zredukować skalę emisji szkodliwych substancji o przynajmniej 15 proc. w porównaniu do operacji wykonywanych maszynami Boeing 737-800 Next Generation. Unowocześnianie naszych samolotów jest kręgosłupem naszego rozwoju w kierunku zrównoważonego latania - powiedział Stuart Aggs z Virgin Australia.


- Korzystanie z młodszych, wydajniejszych i nowocześniejszych MAX-ów pozwoli Virgin Australia na realizację swoich ambitnych założeń w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo, znacząco poprawi się komfort podróżowania pasażerów. Nie mam wątpliwości, że z czasem MAX będzie stanowił o sile australijskiego przewoźnika, będąc wykorzystywanym na strategicznych rynkach Australii, Azji i Oceanii - dodała Erika Pearson, wiceprezydent spółki Boeing.

Maszyna Boeing 737 MAX 8 trafiła do Australii w ramach leasingu od chińskiego podmiotu China Aircraft Leasing Group Holdings Limited. Virgin Australia dokonał również osobnego zamówienia na kilkanaście większych samolotów Boeing 737 MAX 10.

Fot. Virgin Australia

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy