LOT nie wznowi połączenia z Gdańska do Krakowa

14 marca 2023 09:30
Polskie Linie Lotnicze LOT nie przywrócą bezpośredniego połączenia z Gdańska do Krakowa, które miało wrócić do siatki przewoźnika wraz z nadejściem sezonu letniego. Konkurencja nie śpi. Ryanair przywróci ofertę codziennych rejsów na tym kierunku.
Reklama
LOT zrezygnuje z obsługi jedynego krajowego połączenia realizowanego z pominięciem Lotniska Chopina. Z systemów rezerwacyjnych polskiego przewoźnika narodowego zniknęła trasa z Gdańska do Krakowa, która miała zostać przywrócona wraz z nadejściem sezonu letniego z częstotliwością pięciu rejsów tygodniowo. Rotacja z Pomorza do Małopolski cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów krajowych od przeszło piętnastu lat, a mimo to nie znaleziono dla niej miejsca w tegorocznym, wakacyjnym oferowaniu. Ostatni przelot na tym kierunku wykonano 26 października 2022 roku.


LOT odda trasę z Gdańska do Krakowa swojemu największemu konkurentowi, bez walki. Ryanair, w przeciwieństwie do LOT-u, utrzymał połączenie w sezonie zimowym (choć ze zredukowaną częstotliwością) i od razu wyraził gotowość realizowania codziennych lotów z Rębiechowa do Balic w nadchodzącym sezonie letnim. Przewoźnik z Irlandii od 27 marca 2023 roku przywróci na tym kierunku częstotliwość siedmiu rejsów tygodniowo. Trasa będzie wykonywana w późnych godzinach wieczornych.

Urząd Lotnictwa Cywilnego wskazał, że w pierwszych trzech kwartałach ub. roku Ryanair powiększył przewagę nad LOT-em pod kątem udziałów w rynku o 11,78 pkt proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Co więcej, dystans do LOT-u zmniejsza też Wizz Air.

Fot.: J. Bonczek

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy