Finnair pożyczy samolot Airbus A320 od linii DAT

25 maja 2022 10:00
Linia Finnair spodziewa się wzrostu popytu na podróże lotnicze w sezonie wakacyjnym, więc przewoźnik postanowił uzupełnić swoją flotę samolotów o maszynę Airbus A320. Samolot trafi do Helsinek w ramach usługi "wet-lease" duńskiej linii DAT.
Reklama
Linia Finnair podjęła decyzję o tymczasowym pozyskaniu samolotu Airbus A320, który uzupełni braki we flocie fińskiego przewoźnika. Maszyna trafi do Helsinek w ramach partnerstwa z duńską linią Danish Air Transport ("DAT") na zasadzie wypożyczenia "wet-lease". Oznacza to, że linia Finnair będzie dysponowała samolotem linii DAT wraz z kompletną załogą, zapleczem technicznym oraz ubezpieczeniem.

- Przygotowujemy się do owocnego i zapracowanego sezonu letniego. Współpraca z linią DAT wspomoże nas w obsłudze popularnych kierunków, a tym samym w odbudowie ruchu pasażerskiego po pandemii - powiedział Ole Orvér, dyrektor linii Finnair.


Samolot Airbus A320 wyląduje w Finlandii w przyszłym miesiącu. Maszyna będzie obsługiwała połączenia fińskiego przewoźnika z Helsinek do Kopenhagi, Oulu oraz Lizbony w standardzie i jakości zbliżonej do usługi oferowanej przez linię Finnair.

Decyzja o wypożyczeniu samolotu od linii DAT jest o tyle zaskakująca, że Finowie kilka tygodni temu sami przekazali część swoich maszyn na użytek innych przewoźników. Linia Finnair narzekała wówczas na niesatysfakcjonujący popyt na podróże lotnicze w regionie. W konsekwencji jeden samolot Airbus A350-900 w fińskim malowaniu zasilił flotę linii Eurowings Discover, a aż cztery maszyny Airbus A321 uzupełniły flotę linii British Airways.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy