Szczecin: Wracają loty do Wielkiej Brytanii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 stycznia 2022 09:05
Port Lotniczy Szczecin poinformował o powrocie do siatki połączeń bezpośrednich rotacji do Wielkiej Brytanii. Rejsy do Londynu Stansted oraz Liverpoolu wystartują już w pierwszych dniach lutego br.
Reklama

W ostatnich dniach Brytyjczycy podjęli decyzję o złagodzeniu przepisów wjazdowych pomimo rozprzestrzeniającego się wariantu omikron. Zaszczepieni Polacy mogą podróżować na Wyspy Brytyjskie pod warunkiem wykonania zaledwie jednego testu na obecność COVID-19 drugiego dnia po przekroczeniu granicy. Badanie musi być wykupione jeszcze przed podróżą. To duża zmiana w porównaniu do niedawno zniesionych obostrzeń. Jeszcze kilka miesięcy temu pasażerowie wjeżdżający do Wielkiej Brytanii byli zobligowani do wykonania aż trzech testów na obecność wirusa: przed wylotem oraz w drugim i ósmym dniu po przyjeździe.


Złagodzenie restrykcji granicznych sprawiło, że Ryanair postanowił przyspieszyć powrót brytyjskich połączeń m.in. z Portu Lotniczego Szczecin. Już 3 lutego 2022 roku do szczecińskiego rozkładu lotów wróci trasa do Liverpoolu. Rejsy wykonywane będą dwa razy w tygodniu (czwartki oraz niedziele) przynajmniej do końca marca br. Dzień później (4 lutego 2022 roku) pierwszy po dłuższej przerwie samolot irlandzkiego przewoźnika odleci z Goleniowa w kierunku Londynu Stansted. Początkowo połączenie będzie realizowane z częstotliwością trzech lotów tygodniowo (poniedziałki, piątki oraz niedziele), lecz docelowo Ryanair będzie operował na trasie do stolicy Wielkiej Brytanii aż sześć razy w tygodniu (codziennie za wyjątkiem sobót).

Bilety na wznowione połączenia ze Szczecina są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Ceny biletów rozpoczynają się od 39 złotych za przelot w jedną stronę.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama