Monachium: 12,5 mln pasażerów w 2021 roku

17 stycznia 2022 10:25
Port Lotniczy Monachium opublikował dane przewozowe za ubiegły rok. W ciągu dwunastu miesięcy bawarskie lotnisko obsłużyło 12,5 mln pasażerów, czyli o 12 proc. więcej niż w 2020 roku.
Reklama
Podsumowań ciąg dalszy. Tym razem pandemiczny rok 2021 podsumował Port Lotniczy Monachium. Z usług Bawarczyków skorzystało w ubiegłym roku jedynie 12,5 mln pasażerów. To o 1,5 mln podróżnych (12 proc.) więcej niż przed dwoma laty, lecz zaledwie jedna czwarta wszystkich pasażerów obsłużonych w rekordowym 2019 roku.


Włodarze monachijskiego lotniska są szczególnie zadowoleni z drugiej połowy minionego roku. Wyraźny wzrost popytu na podróże lotnicze nastąpił dopiero w szczycie sezonu wakacyjnego i od tamtej pory zainteresowanie lotami utrzymywało się na satysfakcjonującym poziomie. Przez pierwszych sześć miesięcy 2021 roku przez Bawarię przewinęło się zaledwie 2,2 mln pasażerów. Pozostałych 10,3 mln podróżnych odwiedziło Monachium w drugiej połowie roku. Najlepszym miesiącem pod kątem ruchu pasażerskiego okazał się październik, gdy z usług niemieckiego lotniska skorzystało tyle samo podróżnych co przez pierwsze półrocze, czyli ok. 2,2 mln.

- Po danych statystycznych widać, że ludzie są spragnieni podróżowania i korzystają z każdej okazji do wypoczynku jak tylko obostrzenia na to pozwalają. Pozostajemy optymistycznie nastawieni do tegorocznych wyników. Wpływ wariantu omikron pozostanie widoczny przez najbliższe tygodnie, ale zdaje się, że kolejne miesiące będą bardzo korzystne - powiedział Jost Lammers, dyrektor generalny Portu Lotniczego Monachium.

W 2021 roku poprawiono także liczbę operacji lotniczych. Bawarczycy odnotowali ponad 150 tys. startów i lądowań, czyli o nieco ponad 4 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed dwoma laty. Wzrosty dostrzeżono również w segmencie przewozów towarowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy