Paryż: Na lotnisku CDG otwarto nowy business lounge

24 sierpnia 2021 11:42
Na paryskim lotnisku (CDG) otwarto najnowszy business lounge, poczekalnię dla pasażerów Air France, podróżujących na lotach krótko- i średniodystansowych w ramach Schengen, w tym z Polski.
Reklama
Nowy salon, który zlokalizowano w terminalu 2F, zajmuje dwupoziomową powierzchnię 3 tysięcy metrów kwadratowych i może jednocześnie gościć 570 osób. Dzieło kanadyjskich architektów i francuskich projektantów ma imitować wrażenie lewitacji i stanowić zaproszenie do relaksującej podróży we francuskim stylu, jeszcze zanim pasażerowie wsiądą do samolotu. Tą wyjątkową przestrzeń, z dala od zgiełku lotniska dedykowano klientom biznesowym Air France oraz członkom programu Flying Blue Elite Plus. Pozostali podróżni Air France mogą korzystać z salonu w ramach dostępności, za opłatą.

Najnowszy salon Air France został zaprojektowany przez agencję Jouin Manku, założoną przez kanadyjskiego architekta Sanjita Manku oraz francuskiego projektanta Patricka Jouina. Ich wspólnym dziełem jest większość mebli oraz aranżacja przestrzeni nawiązująca do idei lewitacji. Zgodnie z tradycją, Air France po raz kolejny nawiązał współpracę z najbardziej cenionymi projektantami swoich czasów, aby podkreślić prestiż marki i zapewnić swoim klientom produkt na najwyższym poziomie, w otoczeniu piękna i elegancji. Dotychczas dla Air France projektowały takie sławy światowej architektury jak Charlotte Perriand, Andrée Putman, a ostatnio Noé Duchaufour-Lawrance i Mathieu Lehanneur.


Najnowszy salon Air France stanowi oazę ciszy i spokoju w samym sercu paryskiego lotniska. Dwupoziomowe wnętrze o zaokrąglonych kształtach i relaksującej atmosferze jest otwartą, jasną przestrzenią, którą urządzono z wykorzystaniem trwałych materiałów. Dominuje lastryko, kamień lawowy, drewno i skóra. Solidne i funkcjonalne meble zaprojektowano z myślą o optymalnym komforcie. W projekcie wykorzystano kolorystykę marki Air France – różne odcienie niebieskiego, biel i odrobinę czerwieni – a także symbole Air France – akcent oraz wizerunek uskrzydlonego konika morskiego, który nawiązuje do długoletniej historii firmy.

Po wejściu do poczekalni goście są osobiście witani przez personel Air France. Poza tradycyjną recepcją, w holu znajdują się samoobsługowe kioski, w których pasażerowie mogą samodzielnie zeskanować kartę pokładową i bez oczekiwania wejść do salonu. Obok wydzielono miejsce na przechowalnię bagażu i gablotę z akcesoriami podróżnymi sklepu Air France Shopping. Przechodząc z recepcji do wnętrza salonu, goście mijają gigantyczną rzeźbę, która oddziela oba pomieszczenia. To awangardowe dzieło sztuki, inspirowane skrzydłami samolotu, ma symbolizować lot i technologię. Centralnym elementem dolnej części salonu jest imponujący widok pasa startowego, który można obserwować przez gigantyczne, panoramiczne okno. Poza spektaklem w postaci startujących samolotów, goście mogą cieszyć się naturalnym światłem w ciągu dnia, a o świcie i o zmroku iluminacja pasa startowego stanowi dodatkowo nastrojowe oświetlenie poczekalni. Salon oferuje również wydzieloną, prywatną strefę dla klientów Flying Blue Ultimate, która jest dostępna bezpośrednio z recepcji i oferuje w pełni spersonalizowaną obsługę.

Niezależnie od pory dnia i wielkości apetytu na gości salonu czekają oryginalne specjały kuchni francuskiej, a oferta gastronomiczna jest dostosowana do pory, w której podróżujemy. Na obu piętrach poczekalni znajdują się kioski, które serwują szybkie przekąski dostępne przez cały czas, takie jak mini kanapki, sałatki i gorące quiche. Ponadto, o poranku działa dedykowane stanowisko z naleśnikami, a w porze lunchu, szef kuchni przygotowuje na bieżąco dania na ciepło. Goście mają też do dyspozycji stanowiska z napojami, a ofertę francuskiego bistro dopełniają sery i desery. Urozmaicona karta win i szampanów, została opracowana przez Paolo Basso, sommeliera roku 2013 roku Ciekawym uzupełnieniem oferty napojów jest specjalna strefa detoksu, w której w relaksującej atmosferze

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy