Ryanair

Ryanair rozpoczął wojnę z agentami lotniczymi oraz stronami internetowymi, która może spowodować anulowanie tysięcy rezerwacji. chodzi o doliczanie prowizji przez wyszukiwarki. Podobno będą się starać kontaktować ze wszystkimi (1000 osób dziennie), którzy kupili bilet w ten sposób. zrodlo: seantrav.com timesonline.co.uk
11/08/2008 02:23  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mrader 2008-08-13 23:39   
mrader - Profil mrader
stenus:teraz to przetłumacz...na język używany w PL...;)
humbak 2008-08-13 23:32   
humbak - Profil humbak
Ryanair Booking Site - Flight Booking/Online Check-In/API System Slow

Due to system problems, access to our flight booking system is currently slow. Please note, that it may take up to 30-60 seconds to move from page to page during the flight booking process. Although, the booking process is slower than normal, bookings can be completed, but the delivery of the confirmation travel itinerary may be delayed.

Please note that we that we recommend that all customers making new bookings write down their flight confirmation number and flight details as soon as the flight confirmation page is displayed on the PC screen. Please see the below information on how to retrieve your booking online.

Online Check-In - If you are travelling today and are having difficulties accessing our Online Check-In system you will need to check-in at the airport. No airport check-in fees will be charged to passengers who are unable to check-in online.

Advance Passenger Information (API): Passengers travelling to Spain (inc. Canaries and Balerics) from the UK, Ireland, Switzerland and Morocco who are attempting to submit their passport/national ID data should provide this information directly at the airport.

Retrieving Your Booking
As we are experiencing some delays with our payment authorisation system, if the flight confirmation number displayed on your PC has the words NOT CONFIRMED written underneath. Then you should wait several minutes, then retrieve your booking online by entering the flight confirmation number and credit/debit card number into the View My Booking option in the Manage My Booking section on the Ryanair.com homepage.

zobacz link

zobacz link

From here you will see if the booking status is either:

NOT CONFIRMED-This means we are still awaiting approval for the payment from the bank you should review the booking again later to see if the flight is confirmed.

CONFIRMED-This means that the payment has been approved and an email travel itinerary will now be sent to the email address provided in the booking at the time of reservation.

IF YOU ARE UNABLE TO RETRIEVE YOUR BOOKING AND AN ERROR MESSAGE IS DISPLAYED - This means that the payment was not approved by the bank and the flights in the reservation have been cancelled.
jsg 2008-08-13 12:42   
jsg - Profil jsg
jednym słowem megalomania
jsg 2008-08-13 12:35   
jsg - Profil jsg
marecki: mnie to nie martw wcale. tylko tak sobie obserwujé z boku.
humbak 2008-08-13 12:33   
humbak - Profil humbak
marecki: Nie badz taki samoloubny. :o)
marecki 2008-08-13 12:30   
marecki - Profil marecki
jsg: a niech się obraca przeciw nim; masz zmartwienie?;-)
humbak 2008-08-13 12:25   
humbak - Profil humbak
Ja w kazdym razie licze jeszcze na mile wrazenia z ich oblatywania w pazdzierniku i listopadzie.
jsg 2008-08-13 12:20   
jsg - Profil jsg
stenus: ja nazwałbym to ''kozi róg''. Coś ten Franek jest nie reformowalny. Oby to nie obróciło się przeciwko nim.
humbak 2008-08-13 12:16   
humbak - Profil humbak
jsg: I takze DY. Po prostu te linie widza, ze model hybrydowy moze przyniesc nowe dochody, podczas gdy FRanca trzyma sie ostro ekstremum (podobnie jak w polskim Sejmie byla taka ekstremalna LPR) i zaczynaja czuc sie chyba jak w "cul-de-sac".
aynis 2008-08-13 12:08   
aynis - Profil aynis
Mały OT: easyJet został uznany za najlepszą tanią linię lotniczą na świecie oraz w Europie.
jsg 2008-08-13 12:05   
jsg - Profil jsg
stenus: nie tylko EXY ale także NE. jak to o pieniądze? Skjoro mniejsza sieć, to mniejsza sprzedaż? I jeszcze, po co wydawać wojnę skoro Ci 'pośrednicy' sprzedają jakiś tam mały ułamek biletów? Wojna warta świeczki.
humbak 2008-08-13 12:00   
humbak - Profil humbak
jsg: To nawet EZY wprowadzil sie w systemy rezerwacyjne, aby zwiekszyc siec i mozliwosci spzredazy, w tym oferty dla biznesu, a Franca robi cos wrecz odwrotnego. Ja nic tu nie rozumiem. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze.
jsg 2008-08-13 11:47   
jsg - Profil jsg
O co tutaj chodzi? Czy Ci 'pośrednicy' tak bardzo szkodzą FRankowi? Dalczego tak usilnie próbuje sprzedawać wszystko przez swoją stronę? To chyba dobrze, że jest więcej punktów sprzedaży bo więcej można sprzedać.
humbak 2008-08-13 11:24   
humbak - Profil humbak
System rezerwacji juz dziala, czego skutkiem jest to, ze sie dowiedzialem, ze na moje rejsy bilety sa teraz po 15GBP< podczas gdy wczoraj byly po 9,99 GBP. Zatem musze poczekac az spadna do 1 GBP. To dopiero na listopad, wiec spokojnie zrobia taka promocje jeszcze.
marqoos_pl 2008-08-13 11:16   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
poznaniak: troszke przesadzasz z tymi porownaniami... To, ze akurat Ryanair nie posiada systemu wyszukiwania skaradzionych kart, ktore byly uzyte do zrobienia ich rezerwacji, to juz tylko ich wina... Oczywiscie, musieliby za to zaplacic... A po co? I poraz kolejny powiem, ze skoro klient chce zaplacic wiecej w biurze podrozy (z roznych powodow), to jest to jego wybor i jego kasa. Ryanair'owi szkoda, ze te 20/30 EUR, ktore biura pobieraja, nie idzie do jego kieszeni, ze nie moze zadnej dodatkowej oplaty dolozyc...
gral 2008-08-13 11:01   
gral - Profil gral
pitterek: Do MAN lata tez EI, i nawet niektore loty sa za 0 + tax czyli jakies 28 EUR (karta kredytowa) lub 25 EUR (laser irlandzki)
pitterek 2008-08-13 10:57   
pitterek - Profil pitterek
już działa. mam kupić Dublin Manchester (ukłony do admina ;-)) i łamę się. powrót mogłem już kupić za 3 Eur. Do Manchesteru cena jest stała w tym dniu co mnie interesuje (105 EUR na 3 osoby). Adrenalinka rośnie - przecie autobusem nie pojade !!!!! (10h)
marecki 2008-08-13 10:48   
marecki - Profil marecki
poznaniak: gdyby MOL wymyślił sobie, że nie wpuszcza pasażerów z dredami, bo mu psują wystrój wnętrza B738, to by miał zaraz problemy z przepisami antydyskryminacjnymi - więc wcale nie jest tak, że można robić sobie co tylko chcesz. A marrqoos-pl ma dużo racji w tym co pisze - z resztą pisałem tez juz o tym - istotą problemu jest to, czy zostaje skutecznie zawarta umowa przewozu z przewoźnikiem, nawet jeśli następuje to za pośrednictwem. Jeżeli dokonujesz zapłaty i otrzymujesz potwierdzenie rezerwacji (które spełnia zarazem rolę biletu imiennego) z systemu przewoźnika, to zawierasz umowę. Nie musisz wcale wnikać z stosunki wewnętrzne między przewoćnikiem a pośrednikami - masz prawo przypuszczać, że skoro otrzymujesz prawdziwy numer rezerwacji wystawiony przez system linii lotniczych, to wszystko jest okej. I stąd te wątpliwości - bez wiążacego rozstrzygania problemu - związane z tą akcją. A na prawników FR nie patrz, bo oni tak działają, żeby przynosić pożądane efekty dla firmy dla której pracują (z resztą to własnie jest ich rola).
gral 2008-08-13 10:47   
gral - Profil gral
Welcome, Please download Microsoft Silverlight to view our destinations map. WTF???
pitterek 2008-08-13 10:46   
pitterek - Profil pitterek
he he te 5 min to sciema jak zwykle. Już chyba z 7 5 min :-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy