Wypadek samolotu na Singapore Airshow - Pasazer.com



×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wypadek samolotu na Singapore Airshow


Południowo-koreański samolot akrobacyjny wypadł z drogi startowej i rozbił się na skraju trawnika podczas startu na lotnisku Changi w Singapurze. 





Samolot T-50 należał do demonstracyjnego zespołu akrobacyjnego South Korean Air Force "Czarne Orły", który brał udział w pokazie lotniczym podczas odbywającego się Singapore Airshow. 

Port Lotniczy Changi w oficjalnym oświadczeniu wyjaśnił, że incydent miał miejsce na drodze startowej nr 1 około godziny 13:30 czasu lokalnego. Samolot podczas startu ześlizgnął się z drogi startowej, po czym stanął w płomieniach. Pilot doznał niewielkich obrażeń.


Mimo, że Służba Ratownictwa Lotniczego szybko ugasiła pożar, droga startowa była zamknięta przez kilka godzin - opóźniając liczne starty. - Samolot, który dziś po południu zjechał z pasa startowego lotniska Changi został usunięty, a operacje lotnicze wracają do normalnego poziomu. Można się jednak spodziewać opóźnień w odlotach i przylotach - czytamy w najnowszym uaktualnieniu lotniska Changi, wydanym o godzinie 19.28 czasu singapurskiego.


Reklama


Booking.com
gość_d6b53 - Profil
gość_d6b53
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie