×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Warszawa (WAW)


 6.2

/10

Okęcie
Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Znajduje się w warszawskiej dzielnicy Włochy. Lotnisko położone jest w odległości około 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Port lotniczy zajmuje powierzchnię ponad 500 ha. Imię Fryderyka Chopina port nosi od roku 2001.  

Wyższy komfort podróży zapewnia pasażerom oddany w marcu 2008 roku nowy Terminal. Jego uruchomienie pozwoliło na zwiększenie przepustowości całego lotniska, oraz poprawiło komfort korzystających z niego pasażerów. Wygodę zapewnia pasażerom duża liczba stanowisk odprawy biletowo-bagażowej. Dodatkowo, w hali odlotów zlokalizowane są stanowiska odprawy pasażerskiej self check-in.

W ramach dalszej rozbudowy do istniejącego pirsu północnego dobudowano pirs centralny oraz dokończono prace przy pirsie południowym. Dzięki temu pasażerowie oczekujący na wejście do samolotu mają do dyspozycji jednolitą, przestronną halę, której długość wynosi 725 m. Obecnie łączna liczba bramek wynosi 45, a rękawów 27.

Lotnisko Chopina w Warszawie
P.P. „Porty Lotnicze”
ul. Żwirki i Wigury 1
00-906 Warszawa

Informacja lotniskowa: tel. (22) 650 4220
Centrala Portu Lotniczego: tel. (22) 650 1111

 • Okazje z lotniska Warszawa (WAW)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Warszawa


Jak dojechać na lotnisko Warszawa?


Samochodem:

Warszawskie lotnisko imienia Fryderyka Chopina znajduje się dziesięć kilometrów od centrum miasta. Droga pomiędzy lotniskiem i centrum jest wyraźnie oznakowana.

Dojazd z kierunku Katowice, Kraków i Wrocław: Aleją Krakowską, a następnie ulicami: 17 Stycznia, Żwirki i Wigury.

Dojazd z północy Polski z Gdańska: Wybrzeżem Gdyńskim (Wisłostradą), Aleją Armii Ludowej, Wawelską (Trasą Łazienkowską), Żwirki i Wigury.

Parkingi:

Lotnisko Chopina w Warszawie oferuje 3700 miejsc parkingowych na czterech parkingach.

Parkowanie bezpośrednio przed Terminalem jest zabronione - z wyjątkiem krótkiego postoju np. na czas wyjęcia bagażu z samochodu. Na drogach dojazdowych do lotniska, zarówno na poziomie odlotów jak i przylotów, wyznaczono bezpłatne miejsca czasowego postoju dla samochodów osób niepełnosprawnych.

Naprzeciwko Terminalu znajdują się 2 krótkoterminowe wielopoziomowe parkingi P1 i P2, polecane przede wszystkim osobom odprowadzającym i odbierającym podróżnych.

Na parkingach wielopoziomowym P1 i P2 wyznaczono miejsca parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych. Znajdują się one przy windach towarowo-osobowych. Parking jest płatny.

Parking godzinowy P3, oraz parking dobowy P4 znajdują się po prawej stronie hotelu Courtyard by Marriott (hotel znajduje się vis-a-vis Terminalu).

Autobusem:
Lotnisko Chopina łączy z dzielnicami Warszawy pięć linii autobusowych komunikacji miejskiej i jedna linia autobusowa komunikacji prywatnej, przejeżdżające przez kluczowe węzły komunikacyjne stolicy oraz przy największych hotelach.

ZTM Warszawa:

 • Linia 148 - kursuje codziennie w godzinach 04:35 - 22:35
 • Trasa: Lotnisko Chopina-Ursynów-Praga; główne ulice: (ŻWIRKI I WIGURY – NOWOURSYNOWSKA - MOST SIEKIERKOWSKI - GROCHOWSKA)

 • Linia 175 - kursuje codziennie w godzinach 04:58 - 23:27
 • Trasa: Lotnisko-Chopina – Centrum; główne ulice ŻWIRKI I WIGURY - AL.JEROZOLIMSKIE (Dworzec Centralny) - KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE - PL.PIŁSUDSKIEGO

 • Linia 188 - kursuje codziennie w godzinach 04:43 - 23:13
 • Trasa: Lotnisko-Chopina – Centrum (przystanek Metro Politechnika) – Praga Południe (Wiatraczna); główne ulice: ŻWIRKI I WIGURY - AL.ARMII LUDOWEJ - AL.STANÓW ZJEDNOCZONYCH – SZASERÓW – MAKOWSKA

 • Linia 331 - kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach 04:38 - 17:52
 • Trasa: Lotnisko-Chopina – Metro Wilanowska; główne ulice: NARKIEWICZA, WIRAŻOWA, POLECZKI, ŁĄCZYNY, PUŁAWSKA, AL. WILANOWSKA

 • Linia N32 (nocna) - kursuje codziennie w godzinach 23:09 - 04:39
 • Trasa: Lotnisko Chopina - Dworzec Centralny
 • Ceny biletów: normalny 4,40 zł, ulgowy - 2,20 zł  Warsaw Airport Transfer:


  • Warsaw Airport Transfer - kursuje codziennie w godzinach 8:43 - 18:00
  • Trasa: Lotnisko Chopina - Hotel Gromada / Airport Hotel - Hotel Novotel / Business Garden - Hotel Sobieski / Hotel Golden Tulip - Hotel Marriott Holiday Inn / Intercontinental - Hotel Polonia Palace / Hotel Novotel Centrum - Dw. Centralny / Metro Centrum

  Ceny biletów: jedna taryfa 3 ZŁ / 1 EUR 


  Pociągiem:

  Lotnisko Chopina połączone jest kolejowo z Modlinem, Legionowem i Sulejówkiem Miłosną (przez centrum Warszawy). Połączenia obsługiwane są przez dwóch przewoźników kolejowych: Szybką Kolej Miejską i Koleje Mazowieckie. Na dworcu wschodnim, zachodnim i śródmieściu są dogodne przesiadki do wielu miejscowości w całej Polsce.


  Taksówką:


  Lotnisko Chopina w Warszawie rekomenduje usługi trzech korporacji taksówkowych:

  • ELE TAXI: tel. (22) 811 11 11
  • SUPER TAXI: tel. (22) 578 98 00
  • SAWA TAXI: tel. (22) 644 44 44

  W trosce o bezpieczeństwo zachęcamy do korzystania z taksówek zrzeszonych korporacji, oferujących swoje usługi na terenie Lotniska Chopina. 

  Cennik usług u zrzeszonych taksówkarzy jest umieszczony w widocznym miejscu na szybie pojazdu.

  Koszt przejazdu z lotniska do Centrum Warszawy wynosi ok. 40 PLN.

  Wypożycz auto na lotnisku Warszawa  Połączenia z tego lotniska  Zalety: Lotnisko czyste, zwykle obsługa sprawna
  Wady: W dniu 31.12.2017 o godz. 13.45 byłam niestety świadkiem skandalicznego zachowania Pana obsługującego 2 zagraniczne turystki lecące do Izraela na stanowisku nr 194. Chamskie odzywki. Stwierdzenie, iż turystki kłamią, że nie obchodzą go ich pieniądze, że powinny były nauczyć się języka kraju przez który lecą itp. Forma , język, brak kompetencji dawały jak najgorsze wrażenie. Było mi wstyd , że dzieje się to w Polsce. Absolutny skandal. Takich ludzi albo należy szkolić albo z nich rezygnować!!!
  5

  /10

  31/12/2017 22:39,  
  Zalety: Sprawna odprawa
  Wady: Mało wyraźne oznaczenia piktogramów (kolorystyka)
  10

  /10

  21/09/2017 18:13,  
  Zalety: 4 loty w lipcu - 3 w godzinach szczytu, 1 późno w nocy. Bardzo dobrze oznaczone, sprawna kontrola bezpieczeństwa. Miła obsługa. Czysto.
  Wady: Mała liczna toalet (częste kolejki!) Wydłużony czas oczekiwania na bagaż (ok 50 min o 3 w nocy)
  8

  /10

  24/08/2017 11:29,  
  Zalety: Duży wybór gastronomii, sklepów. Wygodne.
  Wady: Zbyt wolna kontrola bezpieczeństwa. Dowożenie do samolotu autobusami. Słabe wi-fi, skomplikowane logowanie się do sieci.
  8

  /10

  21/08/2017 18:15,  
  Zalety: dość miły choć bezradny personel
  Wady: Na Okęciu potrafią zepsuć wrażenia po najlepszym urlopie. Do Warszawy leciałam niespełna 2 godziny, za to na bagaż musiałam czekać 1,5... W tym czasie odjechał mój autobus (oczywiście bilety przepadły, a miałam jeszcze 5,5 godz. jazdy). Groziło mi koczowanie na lotnisku lub w mieście 14 godzin, bo nie mogłam znaleźć transportu (wszystko wykupione - wiadomo: wakacje). Na szczęście udało mi się zdobyć jeden z ostatnich biletów, więc wróciłam do domu tylko 5 godz. później. Ciekawe, czy ktoś mi zwróci pieniądze za nowy bilet??? Zastanawiam się, co mogło spowodować takie opóźnienie. Przecież na lotnisku nie było specjalnego ruchu. Nic dziwnego, że niektóre linie wybierają obecnie drugie warszawskie lotnisko - zapewne nie chcą stracić klientów. Ja więcej z Okęcia raczej nie polecę...
  1

  /10

  18/07/2017 14:18,  

  Liczba pasażerów według miesięcy


  Liczba pasażerów na przestrzeni lat


  Wylot:
  Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
  Pasażerowie:

  Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

  Kraj podróży:

  Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
  Sprawdź wszystkie
  Kalendarz lotniczy