×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe, największe lotnisko w PekinieZa pięć lat w Pekinie powstanie nowy port lotniczy. Będzie to największe lotnisko na świecie. Plany portu o przepustowości 130 mln pasażerów rocznie pokazała dziś holenderska firma NACO.

Istniejące lotnisko w stolicy Chin, położone na północny-wschód od centrum miasta, obsługuje obecnie ponad 77 mln pasażerów rocznie. Jest to drugi najbardziej ruchliwy port lotniczy na świecie. Pomimo zbudowania terminala 3 przez igrzyskami olimpijskimi w Pekinie w 2008 r., lotnisko zbliża się do granic przepustowości.

Nowy port miałby powstać w Daxing na południe od miasta. Jego roczna przepustowość wynosząca 130 mln pasażerów uczyniłaby z portu największy hub lotniczy na świecie. Plany zakładają budowę nawet ośmiu dróg startowych.

Zgodnie z projektem holenderskiej firmy NACO lotnisko miałoby zostać przystosowane do połączenia z siecią metra, kolei dużej prędkości oraz z autostradą. Dojazd do centrum Pekinu miałby zajmować maksymalnie 30 minut. 

Powierzchnia nowego lotniska, które ma zostać otwarte w 2017 r., wyniesie ok. 55 km kw. To mniej więcej tyle, ile zajmuje archipelag Bermudów. 

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_a8872 - Profil
gość_a8872
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie