×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Moskwa: Szeremetiewo dla SkyTeamOd 2014 r. terminale D, E i F moskiewskiego portu lotniczego Szeremetiewo będą przeznaczone wyłącznie dla Aerofłotu oraz innych linii z sojuszu SkyTeam. Po tej zmianie z drugiego największego lotniska w stolicy Rosji przeniosą się międzynarodowi przewoźnicy nienależący do SkyTeam.

LOT, podobnie jak np. słoweńska Adria Airways oraz czeskie CSA, korzysta obecnie z terminalu F na lotnisko Moskwa-Szeremetiewo. Biuro prasowego polskiej linii poinformowało nas, że na razie jest zdecydowanie zbyt wcześnie, by przesądzać o możliwej zmianie lotniska docelowego w Moskwie. "Air Transport World" poinformował jednak, że zapewne inne europejskie linie przeniosą się z Szeremetiewa na Domodiedowo i Wnukowo. Terminale B i C w drugim największym moskiewskim porcie obsługują obecnie loty krajowe, czarterowe oraz regionalne. Oferują znacznie niższy standard obsługi. Port w Szeremetiewie jest główną bazą Aerofłotu, choć czasem relacje między lotniskiem a przewoźnikiem są bardzo napięte

Według ekspertów cytowanych przez "Air Transport World" decyzja o zamknięciu terminali D, E i F dla linii spoza SkyTeamu może być wymierzona w rosyjskiego prywatnego konkurenta Aerofłotu, linie Transaero Airlines. Ich główna baza znajduje się w większym porcie Domodiedowo, ale z terminalu F w Szeremetiewie obsługują liczne czartery samolotami szerokokadłubowymi.

Dominik Sipiński
fot. Deve82 (Flickr.com)


Reklama


Booking.com
gość_99ff3 - Profil
gość_99ff3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie