Warszawa: Instalacja kabin dla palących - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: Instalacja kabin dla palącychNa Lotnisku Chopina rozpoczyna się instalacja nowoczesnych kabin dla palących. Po ich uruchomieniu palacze będą mogli „puścić dymka” w czasie oczekiwania na wejście na pokład samolotu.

Dotychczas w terminalu pasażerskim na Lotnisku Chopina nie było miejsca dla palących. Papierosa można było zapalić tylko na świeżym powietrzu przed budynkiem. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa i wejściu do strefy wolnocłowej palacze musieli zwalczać ochotę na „dymka” innymi sposobami.

Decyzja o zainstalowaniu kabin dla palących wynika z sygnałów jakie do nas docierały od pasażerów. Po odprawie i wejściu do strefy zastrzeżonej nie było możliwości zapalenia papierosa. Postanowiliśmy to zmienić. Nowoczesne kabiny dla palących to jeden z elementów podnoszących komfort podróży, który jednocześnie nie narusza świata niepalących – mówi Michał Hofman, kierownik Zespołu ds. Technologii i Jakości Obsługi Pasażerów Lotniska Chopina.

Kabiny, które instaluje na lotnisku firma Palarnie.pl, wyposażone są w system wielostopniowej filtracji powietrza oraz hermetyczne popielnice. Niedopałki i smoła gromadząca się w zainstalowanych filtrach będą na bieżąco utylizowane w specjalnych ekologicznych spalarniach.

Wszystkie strony są zadowolone: palacze mają czyste i bezzapachowe miejsce do palenia, niepalącym nie przeszkadza zapach i dym, a ekologiczna utylizacja pozostałości po paleniu odciąża naturalne środowisko – mówi Maciej Nasiński, prezes firmy Palarnie.pl.

Na lotnisku ustawione zostaną trzy kabiny. Dwie duże – dla 14 osób i jedna mniejsza – dla siedmiu. Podobne kabiny funkcjonują na największych europejskich lotniskach (np. Amsterdam, Monachium), a także w polskim Sejmie.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_c6691 - Profil
gość_c6691
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie