×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


MSP: Szeroka prywatyzacja w LOTTemat prywatyzacji Polskich Linii Lotniczych LOT nabiera tempa. Póki co - tylko temat, jednak nigdy nie mieliśmy do czynienia z tyloma konkretnymi i oficjalnymi stanowiskami właściciela spółki w sprawie sprzedaży przewoźnika.

Dziś (15.03.) Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu państwa oświadczył, że prywatyzacja LOTu obejmie aż cztery dodatkowe spółki, nad którymi swoją piecze ma skarb państwa. Ministerstwo zaoferuje inwestorom także EuroLOT, LOT Catering, LOT Services i LOT Aircraft Maintenance Services. - W ramach prywatyzacji całej grupy LOT chcemy zaoferować wszystkie te spółki, które zostały wyodrębnione w trakcie restrukturyzacji - powiedział Gawlik.

- Planujemy zakończyć proces prywatyzacji LOT do końca 2011 roku. Harmonogram musi być elastyczny. Pamiętajmy, że wielu regulatorów będzie musiało wydać stosowne decyzje, co siłą rzeczy może przesunąć pewne rozstrzygnięcia w czasie - przypomniał kolejny raz Gawlik, pytany o prywatyzację przez Polską Agencję Prasową.

Chodzi np. o Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Minister ponownie potwierdził, że PLL LOT interesuje się czterech potencjalnych nabywców. - Nie mamy jeszcze wybranego [jednego - przyp. red.]. Nie wyobrażam sobie, by na krótkiej liście był tylko jeden oferent. Liczba inwestorów oscyluje wokół czterech - dodał.

Skarb Państwa ma w EuroLOT 62 proc. akcji, a PLL LOT - 38 proc. Z kolei LOT Catering należy do Regionalnego Funduszu Gospodarczego (spółki ze 100 proc. udziałem Skarbu Państwa), LOT Services do LOT Cargo, a LOT AMS do PLL LOT.

PAP dopytywał ministra o terminy i obecny stan przygotowań do prywatyzacji. - Prywatyzacja grupy LOT ma nastąpić w pierwszym etapie przez podwyższenie kapitału. Równocześnie chcemy ustalić w drodze umowy, na jakich warunkach Skarb Państwa będzie sprzedawał kolejne pakiety umożliwiające inwestorowi objęcie w przyszłości większościowego udziału w LOT - podkreślił Gawlik.

- Doradca pozostaje w bezpośrednim kontakcie z potencjalnie zainteresowanymi inwestorami. Ten kontakt odbywa się na bieżąco - odparł zapytany o to, kiedy MSP zaprosi inwestorów do składania ofert wstępnych.gość_7eb54 - Profil
gość_7eb54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie