5 pytań do... Macieja Pyrki (Emirates)

14 maja 2018 14:00
4 komentarze
Dzięki umowie partnerskiej i połączeniu sił z flydubai linie Emirates oferują pasażerom coraz lepsze możliwości podróżowania. Przewoźnik jest także gotowy do obsługi połączenia do Warszawy airbusem A380.



Reklama
W krótkiej rozmowie z Maciejem Pyrką, przedstawicielem Emirates na Polskę pytamy o główne zalety produktu przewoźnika nagrodzonego tytułem najlepszej linii biznesowej w tegorocznym Plebiscycie „Najlepsza Linia Lotnicza”.

Poruszamy także sprawę wpływu uruchomionych kilka tygodni temu bezpośrednich rejsów flydubai z Krakowa na pozycję rynkową Emirates. Ponadto przedstawiciel linii zdradza nam, co najczęściej znajduje się w lukach cargo boeingów 777-300ER pokonujących codziennie trasę z Warszawy do Dubaju.


Pasazer.com: Linie Emirates zostały uhonorowane tytułem najlepszej linii biznesowej podczas Gali wieńczącej tegoroczny Plebiscyt Pasazer.com „Najlepsza Linia Lotnicza”. Co wyróżnia ofertę Emirates pod tym względem na tle konkurencji?

Maciej Pyrka: Na ofertę pokładową klasy biznes Emirates składa się szereg udogodnień, które sprawiają, że nawet najdłuższa podróż odbywa się w komfortowych warunkach. Pasażerowie podróżujący na pokładzie boeinga 777-300ER mają do dyspozycji m.in. wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej ice z ponad 3500 kanałami filmowymi, telewizyjnymi i muzycznymi. Mogą również skosztować wyśmienitych dań i win ze specjalnie opracowanej karty. Dodatkowo w klasie biznes podróżujący korzystają z komfortowych siedzeń, które mogą być rozłożone do pozycji leżącej za pomocą jednego przycisku. Pasażerom przysługują też wysokie limity bagażu – w klasie biznes jest to 40 kg.

Pasażerowie klasy biznes Emirates mają też możliwość skorzystania z bezpłatnych usług szofera, który zapewni transport na i z lotniska w ponad 80 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce (w obrębie Warszawy i okolic). Jesteśmy jedynymi liniami lotniczymi oferującymi tego typu usługi w Polsce.

Nie należy także zapominać o systemach pokładowych, które są dostępne dla wszystkich pasażerów (nie tylko w klasach premium) Emirates, a które są istotne dla osób podróżujących w celach biznesowych. Obecnie praktycznie w całej flocie Emirates dostępna jest już sieć pokładowa umożliwiającą połączenia telefoniczne z własnych telefonów komórkowych podczas trwania lotu. Dodatkowo, coraz bardziej rozszerzamy dostęp do sieci WiFi, umożliwiając pracę na pokładzie w czasie rzeczywistym. Emirates oferuje również ekskluzywne poczekalnie, w których pasażerowie mogą zarówno spędzić kilka chwil w centrum biznesowym, aby nadrobić zaległości w pracy, jak i zrelaksować się z dala od tłumu.

Pasazer.com: Kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia klasy ekonomicznej premium na pokładach samolotów Emirates?

Maciej Pyrka: Poważnie podchodzimy do tematu klasy premium economy. Obecnie opracowujemy szczegóły i możliwe, że otworzymy nową klasę za około 18 miesięcy do dwóch lat. Jak tylko będziemy gotowi, podzielimy się szczegółami tego przedsięwzięcia.

Pasazer.com: Czy pojawienie się flydubai w Krakowie z ofertą bezpośrednich lotów z Dubaju ma jakiś wpływ na pozycję Emirates na rynku polskim? Choć obie linie obecnie współpracują ze sobą, to wydaje się, że nowy przewoźnik tworzy do pewnego stopnia konkurencję dla rejsów Emirates oferowanych ze stolicy.

Maciej Pyrka: Wręcz przeciwnie. Dzięki obszernej umowie partnerskiej i połączeniu sił z flydubai jesteśmy w stanie zaoferować klientom niezrównane możliwości podróżowania. Wprowadzając siatkę połączeń flydubai do Emirates i odwrotnie, połączyliśmy sieć Emirates liczącą ponad 150 kierunków z ponad 90 kierunkami flydubai, których do tej pory nie było w naszej ofercie – nie wszystkie porty lotnicze są w stanie obsługiwać tak duże samoloty, jakimi dysponuje Emirates. Dzięki temu udało się nam stworzyć imponującą siatkę połączeń. Nasze linie lotnicze są zarządzane niezależnie, ale widzimy potencjał w wykorzystaniu wzajemnej sieci w celu zwiększenia skali naszej działalności i przyspieszenia rozwoju.


Pasazer.com: Pozostając przy lotach Emirates z Dubaju do Warszawy warto przypomnieć, że od jakiegoś czasu linia wyraża chęć latania na tej trasie airbusem A380. Lotnisko Chopina nie jest jednak zachwycone tym pomysłem i uważa, że dostosowanie portu do przyjmowania największego samolotu pasażerskiego jest dla niego nieopłacalne. Czy mimo to mamy szansę w bliskiej przyszłości widywać regularnie airbusa A380 Emirates w Warszawie?

Maciej Pyrka: Linie Emirates są otwarte na uruchomienie połączenia obsługiwanego samolotem A380, jednak lotnisko nie jest w pełni gotowe na jego przyjęcie.


Pasazer.com: Na zakończenie chcielibyśmy zapytać jeszcze o przewozy cargo. Jak wyglądają wyniki w tym segmencie na trasie Dubaj-Warszawa i co najczęściej jest przewożone?

Maciej Pyrka: W ramach operacji SkyCargo linie Emirates zapewniają przedsiębiorcom w Polsce i ZEA połączenia niezbędne do transportu towarów. Od chwili uruchomienia połączenia do końca grudnia 2017 roku na trasie przewieziono blisko 35 tys. ton cargo. Obecnie wśród najczęściej importowanych towarów znajdują się akcesoria odzieżowe, artykuły elektroniczne, sprzęt medyczny i narzędzia. Najważniejsze produkty eksportowe to m.in. leki, kosmetyki, żywność (w tym zwłaszcza świeże owoce) i części samochodowe. Ponadto polski zespół SkyCargo oferuje specjalistyczne usługi przewozu towarów nietypowych takich jak samochody sportowe czy wiatrakowce Xenon.

Pasazer.com: Dziękujemy za rozmowę.

Fot. Emirates, pasazer.com

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
vscrew 2018-05-15 06:47   
vscrew - Profil vscrew
To był wywiad?! Czy raczej marketingowa papka na podstawie informacji prasowej? Czytelnik nie dowiedział się niczego.
gość_a2381 2018-05-14 22:28   
gość_a2381 - Profil gość_a2381
U wielbiam ten bełkot marketingowy, w każdym kraju wciskają kit o A380.
Żeby uziemić tyle samolotów to ile osób musiało rzucić papierami?
Nie strajkowali tylko po prostu odeszłli, zycie w Dubaju takie złe? Pensje słabe? o tym cisza !
Emirates wie jak dbać o redaktorów :P
gość_4204d 2018-05-14 18:19   
gość_4204d - Profil gość_4204d
Szkoda że nie zadaliście pytania o drugą rotację na B777, bo to jest w tej chwili najciekawsza kwestia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy