Aegean: 12 proc. wzrost w I kwartale - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aegean: 12 proc. wzrost w I kwartale


W pierwszym kwartale br. Aegean przewiózł na pokładzie swoich samolotów 2,36 mln pasażerów. To wynik lepszy od ubiegłorocznego o 12 proc.


Linie lotnicze Aegean i Olympic Air przewiozły 1,1 mln pasażerów na trasach krajowych, notując tym samym wzrost o 9 procent. Na trasach międzynarodowych ruch wzrósł o 16 proc. (1,3 mln pasażerów). Współczynnik wypełnienia pokładów poprawił się o 4 pkt. proc. do 81,2 proc. 

Ruch z głównej bazy przewoźnika w Atenach wzrósł o 13 proc., przy ogólnym wzroście liczby odprawionych pasażerów na ateńskim lotnisku o 8 proc. Aegean w Atenach odnotował na trasach krajowych i międzynarodowych odpowiednio wzrost o 9 i 18 procent.


Wyższe wykorzystanie potencjału turystycznego w miesiącach zimowych jest ważne nie tylko dla naszej firmy, ale także dla kraju. Wymaga kreatywności, wspólnych wysiłków i ryzyka biznesowego, które często wiążą się z początkowymi kosztami - powiedział Dimitris Georgiannis, dyrektor generalny Aegean.


Reklama


Booking.com
gość_1fc5f - Profil
gość_1fc5f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie