Poczta Polska skontroluje w Katowicach - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poczta Polska skontroluje w Katowicach


Poczta Polska wygrała przetarg na kontrolę pasażerów, bagażu i przesyłek na lotnisku w Katowicach. Czteroletnia umowa jest warta 31,5 mln zł brutto.


To już drugie lotnisko, gdzie kontrolą bezpieczeństwa zajmie się Poczta Polska. Spółka wykonuje takie obowiązki od 2012 r. także w Modlinie. 

W ramach umowy z katowickim lotniskiem Poczta będzie kontrolowała pasażerów przechodzących do strefy sterylnej, ich bagaż oraz nadawane na lotnisku przesyłki. W przeciwieństwie do Modlina, umowa nie obejmuje fizycznej ochrony całego terenu lotniska. 

Poczta była jednym z trzech podmiotów, który wystartował w organizowanym przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, zarządcę lotniska w Katowicach, przetargu. Pozostałymi dwoma firmami były agencje ochrony, które jednak przedstawiły droższe oferty.

Pierwotna oferta Poczty opiewała na 33,8 mln zł za 48 miesięcy, ale kwota ta przekraczała budżet lotniska. W drodze negocjacji strony uzgodniły obniżenie wartości zlecenia do 31,5 mln zł brutto, czyli 25,6 mln zł netto. 

Świadczeniem usług kontroli w Katowicach zajmą się pracownicy Centrum Usług Koncesjonowanych Poczty Polskiej. To jednostka, która zapewnia również m.in. zabezpieczenie transportu gotówki, m.in. dla PKO BP. CUK zapewnia również fizyczną ochronę placówek pocztowych.


Reklama


Booking.com
gość_d6b53 - Profil
gość_d6b53
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie