Wypadek na lotnisku w Bergamo - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wypadek na lotnisku w Bergamo


Nad ranem samolot ASL Airlines Hungary podczas lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych na lotnisku Orio al Serio wypadł z pasa, przebił się przez barierki i zatrzymał dopiero na pobliskiej drodze.


Do zdarzenia doszło dzisiaj (5.08) nad ranem w porcie lotniczym nieopodal Bergamo. Samolot Boeing 737 należący do linii lotniczych ASL Airlines Hungary wykonywał rejs dla DHL z Paryża Charles de Gaulle do Bergamo. Maszyna obsługiwana przez dwóch pilotów podchodziła do lądowania na włoskim lotnisku w trudnych warunkach pogodowych, podczas burzy. Samolot po wylądowaniu nie zatrzymał się, przejechał kilkaset kolejnych metrów przebijając się przez lotnisko ogrodzenie, parking, by w końcu zatrzymać się dopiero na pobliskiej ulicy. Załodze nic się nie stało, samolot doznał natomiast znaczących zniszczeń.

Na lotnisku w Bergamo mogą się obecnie pojawić liczne opóźnienia oraz odwołania w przylotach oraz odlotach rejsowych samolotów.fot. AviationHerald. Muschelschloss


Reklama


Booking.com
gość_a7549 - Profil
gość_a7549
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie