×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Frankfurt (FRA)


 8

/10

Frankfurt Intl
Lotnisko we Frankfurcie znajduje się 12 km na południowy-zachód od centrum Frankfurtu. Port Lotniczy składa się z dwóch terminali. Terminale połączone są ze sobą bezpłatną kolejką. Na lotnisku jest całkowity zakaz palenia (można palić jedynie na zewnątrz terminali).

Ceny w restauracjach rozsianych po lotnisku są bardzo wysokie - nawet dla samych Niemców. Przykładowe ceny: hamburger ok. 4 EUR, piwo 0,33L 3.60 EUR. Dla osób chcących zjeść i wypić coś taniej, proponuję odwiedzenie stacji benzynowej esso - znajdującej się na przeciwko Terminalu 2, w odleglości ok. 500 m (należy przejść pod wiaduktem autostrady - jest tam chodnik i droga rowerowa).

Na lotnisku nie ma darmowego internetu. Liczne płatne terminale umożliwiają jednak skorzystanie z internetu za 1 EUR / 10 min.

  • Okazje z Polski na lotnisko Frankfurt (FRA)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Frankfurt


Jak dojechać na lotnisko Frankfurt?


Samochodem:
Lotnisko we Frankfurcie leży obok skrzyżowania autostrad A3 i A5. Każdy z terminali posiada podziemne parkingi i garaże z bezpośrednim wejściem na lotnisko. Na lotnisku znajdują się również wypożyczalenie samochodów : Avis, Budget, Europcar, Hertz, National i Sixt. Siedziby tych wypożyczalni znajdują się w Terminalu 1 przy hali przylotów A oraz w Terminalu 2 na poziomie 3. Cena parkingu za 30 min. wynosi 6 EUR.

Kolej/Metro:
Na lotnisku znajduje się dworzec kolejowy, z którego odjeżdżają pociągi krajowe i międzynarodowe, jak również S-bahn (kolejka naziemna). Podróż S-bahen do centrum Frankfurtu trwa około 11 min, a pociągi kursują co 15 minut.

Cena dojazdu do centrum S-bahnem wynosi 3.55 EUR w jedną stronę, a wszelkie informacje przy automatach biletowych są tylko w języku niemieckim.

Autobusem:
Przystanek autobusowy linii nr 61 kursuje pomiędzy lotniskiem , a dworcem południowym we Frankfurcie. Oprócz tego autobusu, z lotniska odjeżdżają też autobusy Lufthansy do Mannheim, Strasbourga, Heidelbergu i innych miejscowości. Bezpłatne autobusy kursują, także do 25 hoteli we Frankfurcie.

Taxi:
Taxi dostępne jest na zewnątrz obu terminali.

Wypożycz auto na lotnisku FrankfurtPołączenia z tego lotniskaZalety: Dużo sklepów i obsługa dużych samolotów
Wady: Luxxx lounge-tragedia- do jedzenia: parówki i zupa pomidorowa i napoje, to tyle. Wi-Fi w lounge działa tragicznie
5

/10

29/04/2017 21:03,  
Zalety: Jedne z największych lotnisk w Europie. Jeśli ma się przesiadkę z Lufthansą i rejsy są w gate'ach A I Z to jest to całkiem przyjemne, wtedy przesiadka jest krótka i nie kłopotliwa. Jak ma się z gate A do B to można przejść tunelem nie wychodząc poza zamkniętą strefę. Spora ilość sklepów, każdy coś znajdzie dla siebie. Świetny pomysł z gate'ami C14-16 oraz Lounge'ami Lufthansy z wejściem prosto na pokład wprost z Lounge'u.
Wady: Mogą być duże odległości pomiędzy gate'ami. Jak ktoś się przesiada między gate'ami A i C trzeba wyjść z zamkniętej strefy i znów do niej wejść jak również przejść kontrolę graniczną. Co jest czasochłonne.
7

/10

31/07/2016 01:29,  
Zalety: szybki transfer. Duży i dobrze zorganizowany port. Dobra organizacja przy awarii rękawa.
Wady: Uszkodzony rękaw
9

/10

27/04/2016 08:35,  
Zalety: -
Wady: -
10

/10

23/02/2016 23:21,  
Zalety: Dobre oznaczenia, punktualność lotów.
Wady: Dyskryminacyjne traktowanie przez służby celne, zwłaszcza Polaków lecących z USA. Przeszukiwanie bagażu podręcznego, oclenie używanego, rocznego iphona. Lekceważący stosunek. Leciałam 10 - ty raz Lufthansą i we Frankfurcie zawsze był z czymś problem.
3

/10

14/02/2016 00:20,  
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy