Prezydent podpisał ustawę o CPK

Prezydent podpisał ustawę o CPK Podpisana ustawa określa zasady i warunki przygotowania, finansowania i realizacji budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) oraz infrastruktury towarzyszącej. Przepisy normują kwestie rezerwacji terenu, wydawania decyzji lokalizacyjnej oraz nabywania nieruchomości. Ponadto ustawa określa rolę pełnomocnika rządu ds. CPK oraz ustrój korporacyjny spółek realizujących...
04/06/2018 08:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_797a7 2018-06-05 14:12   
gość_797a7 - Profil gość_797a7
Chcę się mylić, ale: projekt bez inwestorów prywatnych i bez realnego studium rentowności, to ewidentny skok na kasę (publiczną oczywiście). Polski podatnik zostanie okradziony przez bandę PISowskich złodziei na wiele miliardów. Obym się mylił.
gość_b1367 2018-06-04 22:52   
gość_b1367 - Profil gość_b1367
gość_ec29c: Nie TVP, tylko Rafał Trzaskowski obwieścił, że CPK nie będzie potrzebne, skoro powstaje nowe lotnisko w Berlinie. Do tego piję. A w Wiedniu jeszcze nigdy się nie przesiadałem, bo to mały hub - najczęściej we Frankfurcie. Mały hub mało straci.
gość_ec29c 2018-06-04 18:56   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
I mamy obniżkę poziomu forum:

1) gość_b1367 przytacza argumenty podawane przez rządowe TVP, jakoby CPK miało konkurować z BBI. Otóż BBI nie będzie hubem, zaprojektowane zostało tylko na 27 mln, podczas, gdy berlińskie lotniska w 2017 roku odprawiły 33 milionów. Problemem BBI jest to, że zostało zaprojektowane jako zbyt małe i od razu podjęta zostanie próba rozbudowy do 45 mln.

Rywalizacja CPK, gdyby powstał i BBI, jeżeli zostanie dokończony w zasadzie ograniczy się do mieszkańców Zachodniej Polski, czyli ułamka pasażerów (bo mamy jeszcze lotniska w Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu).

Głównym poszkodowanym CPK, oprócz polskich regionów, byłby główny konkurent Warszawy w regionie, czyli Wiedeń. Ale "eksperci" Wiadomości powiedzieli o Berlinie, więc pelikany łyknęły.

2) gość_d7b71 przytacza argumenty mediów antyrządowych, o rzekomych poszkodowanych mieszkańcach Baranowa. Otóż na wykupy ma być przeznaczone 2,5 mld złotych. Na czym więc ma polegać to zniszczenie życia kilkuset Polaków? Gdyby te kilkaset toi było np. 500, to wychodzi po 5 mln na łepka. O Zły PiS-ie, czy mógłbyś "zniszczyć moje życie"?

Cała gmina to 75,37 km² i 5 240 ludności, ale tylko część ma być przeznaczona na lotnisko. Dla mnie jest oczywiste, że absolutna większość zyskałaby na CPK, gdyby powstał. To nowe miejsca pracy, możliwość prowadzenia własnej działalności, choćby najprostszej typu konkurencyjne parkingi.

Apeluję o NIE powielanie propagandy żadnej ze stron i pisanie samodzielnych przemyśleń.
gość_fcf3e 2018-06-04 18:37   
gość_fcf3e - Profil gość_fcf3e
W tym roku podpisał, w przyszłym zatwierdzą plany a za 2 lata zakończą wykupowanie gruntów. A potem się zmieni ekipa i zatrzyma budowę portu. I kto na tym zyska? Myślice że te pola leżące odłogiem już nie zostały kupione przez odpowiednich pociotków?
gość_b1367 2018-06-04 12:45   
gość_b1367 - Profil gość_b1367
Przecież to pogorszy zyskowność budowanego lotniska w Berlinie (BBI). No, jak tak można!
mluben 2018-06-04 12:13   
mluben - Profil mluben
To ze podpisal jeszcze nic nie znaczy. Trzeba jeszcze zaczac tą budowę a pozniej ja skonczyć. O 2027 nie ma nawet co myśleć.
gość_14eb0 2018-06-04 12:04   
gość_14eb0 - Profil gość_14eb0
d7b71 jak ci się w Polsce nie podoba to wyjedż.Przynajmniej więcej świeżego powietrza będzie PO-wska żenado.
gość_d7b71 2018-06-04 10:47   
gość_d7b71 - Profil gość_d7b71
No i w imię wybujałem ambicji i skoku na PiS megakasę zniszczy się życie kilkuset nic nieznaczących Polaków (zapewne zresztą głosujących na PiS). A pisowski lud bezkrytycznie kupujący to badziewie znowu będzie wył w uniesieniu o wstawaniu z kolan - przeciwko wszystkiemu i wszystkim.
gość_14eb0 2018-06-04 10:04   
gość_14eb0 - Profil gość_14eb0
Brawo ! Skończyła się polityka na kolanach "Polska nic nie może ". Niech się nasza Ojczyzna rozwija !
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy