Sezon LATO 2009 rozpoczęty!

Sezon LATO 2009 rozpoczęty! Na polskim niebie pojawi się czterech nowych przewoźników w rozpoczynającym się właśnie letnim rozkładzie lotów. Mamy też kilka powrotów z zimowego uśpienia, ale także kilka spektakularnych odfrunięć z polskiego nieba. Pasazer.com przedstawia raport dotyczący nowego sezonu lotniczego LATO 2009. Z TAP Portugal bezpośrednio do Lizbony TAP Portugal, flagowy przewoźnik...
29/03/2009 13:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2009-04-01 14:07   
4tech - Profil 4tech
gościu_hon: ale uparty z Ciebie człowiek ciągle piszesz o tym samym staje sie to powoli nudne, nie masz już innych treści do przekazania ma forum? I co z tego ze kiedyś do KTW latały B737 LH.. Życzę każdemu lotnisku w PL takiej siatki połączeń jak ma KTW(a goni ich POZ gdzie LH puszcza B737)/// paolo-79 :))
paolo-79 2009-04-01 13:17   
paolo-79 - Profil paolo-79
gosc_hon,a ty dalej pdlsz swoje...co 2 godziny samolot do FRA/MUC jak narazie jest z WRO...biuro w KTW sie nie rozwijalo?a co to znaczy zew biuro ma sie rozwijac?ile razy lecialem LHG z Katowic, zawsze byly pelne loty (szczegolnie do MUC bo sa 2 dziennie,i to nie tylko w piatki,ale wtorki,srode)..z KRK tez maja dobre oblozenie,tam gdzie powinna byc ciecia to WRO gdzie samolot do MUC lata co 2h i zdarzylo mi sie leciec z 3 pax na WRO-MUC pewna sobote popoludnie..a do DUS poki co lata LH z KTW i WRO, z KRK NIE
gosc_HON 2009-04-01 11:43   
gosc_HON - Profil gosc_HON
Kiedys do KTW LH latala Boeingami ale z powodu dramatycznego spadku oblozenia maszyn teraz nawet nie lata linia zalezna od LH tylko Cirrus, ktory praktycznie codzienie sie spoznia i ma tak awaryjne samoloty, ze czesto sa tez odwolania z tego powodu. W sumie jak zlikwiduja biuro LH w Pyrzowicach, ktore i tak sie nie rozwijalo odkad LH weszla na szybko rozwijajacy sie rynek krakowski to przeniesienie wszystkich operacji do Balic nie jest takie zle, bylaby swietna siatka polaczen praktycznie co 2 godziny samolot do FRA/MUC/DUS dajac doskonale mozliwosci polaczen na swiat i Europe.
gosc_nk 2009-03-31 20:49   
gosc_nk - Profil gosc_nk
gość_HON: gdyby LH miała całkowicie odejść z KTW to po co Cirrus ciągle przyjmuje nowych mechaników w Pyrzowicach to obsługi ich samolotów ?? Moim zdaniem było by to bez sensu... Całe to zamieszanie wynikło z tego że LH miała obciąć koszty w PL jeśli chodzi o biura, centrala jest w WAW a w KTW jest jedyny oddział, sympatia warszafki do Śląska jak wiadomo jest "ogromna" więc wcale się nie dziwie że zamiast ciąć u siebie to wybrali Pyrzowice.
4tech 2009-03-31 20:10   
4tech - Profil 4tech
gosc_hon: piszesz o tym od chyba pol roku...///bavok: a czy to w sumie nie to samo?? polaczenie z biurem LOT-u oznacza rowniez likwidacje samodzielnego biura LH..chyba ze biuro LO zostalo polaczone z biurem LH to wtedy co innego...zlikwidowano biuro LO...
bavok 2009-03-31 19:54   
bavok - Profil bavok
@gosc_hon: Biuro LH w KTW nie zostało zlikwidowane, a połączone z biurem LOT...
aynis 2009-03-31 17:32   
aynis - Profil aynis
Dzisiejszy inauguracyjny rejs FR z Katowic do Bolonii opóźniony o godzinę :) Dzisiaj też pierwszy raz odleci WindJet do Forli, ten jest o czasie.
gosc_HON 2009-03-31 14:25   
gosc_HON - Profil gosc_HON
Z nowosci zapadla juz ostateczna decyzja dotyczaca zamkniecia jedynego poza Warszwa biura LH na lotnisku w Katowicach poniewaz placowka ta sie nie rozwijala (nie przybywalo od lat nowych polaczen). Biuro bedzie prawdopodobnie dzialalo do konca maja. Obsluge przejmie biuro LOT. Prawdopodobnie operacje LH z obu portow z Katowic i Krakowa zostana skupione w jednym porcie i ma byc to Krakow ale to dopiero od rozkladu zimowego. Likwidacja biura LH w Pyrzowicach jest pierwszym krokiem do takiej konsolidacji.
mimis 2009-03-31 13:16   
mimis - Profil mimis
stenus, jak sam wyszczególniasz, GDN traci cztery, a nie trzy trasy - BRS, CRL, LPL, SNN. Czyli tyle samo co Szczecin.
gosc_kia 2009-03-31 10:31   
gosc_kia - Profil gosc_kia
Donieck przesunięty w czasie - decyzja zarządu PLL LOT... jedyne dochodowe z tych nowych połączeń mogło być, to je w czasie odsunęli... bombę pod ten biurowiec z zarządem podłożyć tylko i patrzeć czy równo wybucha...
humbak 2009-03-31 00:21   
humbak - Profil humbak
paolu: Toż tym razem nić od Ciebie nie było. :o)
paolo-79 2009-03-30 23:22   
paolo-79 - Profil paolo-79
stenus,a o copywright na temat Vueling mnie spytales?hehe..
disorder 2009-03-30 19:34   
disorder - Profil disorder
Szkoda, że prawie nic nie drgnęło z polskimi liniami. Nie ma roboty dla polskich stewardes.
marlenawit 2009-03-30 18:51   
marlenawit - Profil marlenawit
Ja się cieszę na Lisbonę, mam zaproszenie i szukałam połączenia bezp.- nie było. Teraz super, choć to znów Warszawa, a godzina - 6.05 ???? abstrakcja....no i przelot jakiś długi... muszę nocować w Warszawie, wstać o 2, brać taxi , wyjść na 4-5 na odprawę, sam wyjazd do W-wy to około 5h podróży i IC. Droga przyjemność, ciekawe jak bilet, bo obecna cena mnie odstraszyła. Pyrz. dobrze się dogadują z sąsiadem, to dobrze. Jeszcze ciekawostka, dużo Australijczyków poznałam w zeszłym i tym roku, mięli bardzo duże problemy z elastycznym podróżowaniem, a sporo ich robi teraz interesy w Europie. Bilety strasznie drogie. I głównie właśnie Niemcy skorzystają z braku bezpośrednich połączeń z Polski. (to takie moje dane). Ciekawe jak się rozliczają? A ogólnie to wciąż mnie interesują loty po kraju, Pyrzowice - Poznań, Gdynia.
aynis 2009-03-30 16:16   
aynis - Profil aynis
Czekamy z niecierpliwością również na powrót AB do WAW i na ich loty do GDN!
gosc_behem 2009-03-30 15:51   
gosc_behem - Profil gosc_behem
dziwnym trafem rejsów z WAW-DNK już w systemach rezerwacyjnych nie ma, a Blue1 wcale powrotu na trasę HEL-WAW nie zapowiedziało.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy