Sezon LATO 2009 rozpoczęty!

29 marca 2009 13:00
16 komentarzy
Reklama
Na polskim niebie pojawi się czterech nowych przewoźników w rozpoczynającym się właśnie letnim rozkładzie lotów. Mamy też kilka powrotów z zimowego uśpienia, ale także kilka spektakularnych odfrunięć z polskiego nieba. Pasazer.com przedstawia raport dotyczący nowego sezonu lotniczego LATO 2009.

Z TAP Portugal bezpośrednio do Lizbony

TAP Portugal, flagowy przewoźnik portugalski, uruchamia po raz pierwszy bezpośrednie połączenie do Lizbony. Do tej pory linia oferowała połączenia do portugalskiej stolicy we współpracy z partnerami ze Star Alliance (LOT, SWISS i Lufthansa) na zasadzie tranzytów w kilku europejskich portach lotniczych (Amsterdam, Bruksela, Frankfurt, Mediolan, Zurych).


Pierwszy samolot w barwach portugalskiej linii zawita do Warszawy już 10 czerwca o 21:45 (odlot z Lizbony o 16:50 rejsem TP 580), aby odlecieć rejsem TP 581 do Lizbony rankiem 11 czerwca o 06:05. Przylot do portugalskiej stolicy planowany jest na godzinę 09:05. Przelot trwać będzie 4 godziny. Taki układ rozkładu pozwoli na doskonałe skomunikowanie z międzykontynentalnymi przylotami i odlotami portugalskiej linii, umożliwiając pasażerom z Polski wygodne przesiadki z/na rejsy południowoamerykańskie (przede wszystkim Brazylia) i afrykańskie.

Jedną z najważniejszych nowości w letnim rozkładzie lotów jest połączenie Warszawa - Lizbona. Brak oferty bezpośrednich rejsów do stolicy Portugalii powodował konieczność lotu z przesiadkami, co znacznie wydłużało podróż. Dzięki bezpośredniemu połączeniu linii TAP Portugal zdecydowanie poprawi się komfort podróżujących do Portugalii – komentuje Jakub Mielniczuk, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", zarządcy warszawskiego lotniska.

Portugalski przewoźnik będzie początkowo obsługiwał trasę 5 razy w tygodniu (nie będzie rejsu Lizbona - Warszawa w poniedziałki i czwartki, a rejsu Warszawa - Lizbona we wtorki i piątki), a od 22 lipca do 6 września rejsy odbywać się będą codziennie.

LOTem do Aten, Belgradu i Dniepropietrowska

Polskie Linie Lotnicze LOT od maja wzbogacają swoją siatkę połączeń z Warszawy o dwie nowe trasy: do Belgradu obsługiwaną 5 razy w tygodniu (codziennie z wyjątkiem czwartków i sobót) oraz do Dniepropietrowska obsługiwaną początkowo w środy i piątki, a od czerwca dodatkowo w poniedziałki i niedziele.

Linie uruchamiają również połączenie z Krakowa do Aten. Pierwszy rejs zaplanowany jest na 16 kwietnia. Samolot typu Embraer 170 kursować będzie dwa razy w tygodniu: w nocy z niedzieli na poniedziałek i w nocy z czwartku na piątek.

Po zimowej przerwie pod Wawel powróci także trasa do Nowego Jorku.


Lufthansa poszerza polską siatkę połączeń

Od 27 kwietnia CityLine, spółka córka Lufthansy, rozpocznie rejsy do Rzeszowa i będzie odbywać je pięć razy w tygodniu. Rzeszów będzie już siódmym miastem w Polsce na mapie lotniczej Lufthansy.
Wcześniej, bo już 30 marca zadebiutuje również połączenie Poznań - Frankfurt i uzupełni dotychczasową ofertę połączeń ze stolicy Wielkopolski do Monachium.

Pomimo spadku popytu i w związku z tym mniejszej ilości oferowanych miejsc będziemy obecni we wszystkich punktach i regionach ruchu lotniczego – podkreśla Thierry Antinori, wiceprezes Lufthansy ds. marketingu i sprzedaży. – Kiedy inni mówią o kryzysie, my koncentrujemy się na życzeniach naszych pasażerów. Jesteśmy ostrożni i elastyczni przy dostosowywaniu naszej oferty do potrzeb rynku. Naszym priorytetem jest oferowanie naszym pasażerom globalnej siatki połączeń. W tym celu na niektórych połączeniach używamy mniejszych samolotów, a gdzie indziej zamieniamy połączenia bezpośrednie na łączone. Świadczą o tym również nowe trasy w Europie Wschodniej.

Alitalia powraca z Mediolanem

Włoska Alitalia otwiera nowe połączenie do Mediolanu, ale tym razem będzie to port lotniczy Linate zamiast dotychczasowej bazy linii, Malpensa. To efekt restrukturyzacji przewoźnika po jego zapaści kapitałowej w ubiegłym roku. Loty będą wykonywane od 29 marca codziennie. Dotychczas Warszawa miała połączenie jedynie z portem Mediolan Malpensa, którego obsługę kontynuuje LOT.

clickair wraca jako Vueling

Hiszpańskie tanie linie lotnicze clickair po zimowej przerwie wracają na trasę Barcelona - Warszawa. Trasa będzie obsługiwana 2 razy w tygodniu: we wtorki i w soboty począwszy od 31 marca.


W czerwcu linia zostanie przejęta przez swojego dotychczasowego konkurenta Vueling Airlines i pod tą marką będzie kontynuować przeloty do Polski. W wyniku fuzji powstanie nowa linia nosząca nazwę Vueling, która stanie się trzecim co do wielkości przewoźnikiem w Hiszpanii, a także czwartym na rynku europejskim w formule linii niskokosztowej.

Nowy Vueling będzie operował ze swoich baz w Madrycie, Barcelonie i Sewilli, na początku na 39 trasach. Fuzja spowoduje likwidację 19 kierunków, na których lata obecnie clickair, ale są to trasy najczęściej dublowane obecnie przez obydwie linie. Vueling będzie największym przewoźnikiem na lotnisku El Prat w Barcelonie, które też będzie siedzibą główną linii.

Jet Air - dogodniejsze godziny i nowe taryfy

Polski przewoźnik regionalny Jet Air w sezonie letnim proponuje pasażerom bardziej dogodne godziny lotów na dotychczasowych trasach. Wracają również bezpośrednie loty pomiędzy Poznaniem a Krakowem, a także poniedziałkowe bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Warszawą a Zieloną Górą.

Jet Air zwiększa również częstotliwość połączeń pomiędzy Bydgoszczą a Warszawą, kontynuując tym samym rozwój siatki bezpośrednich połączeń krajowych. Linia oferuje również od 31 marca trzy razy w tygodniu (we wtorki, środy i czwartki) połączenie do Berlina Tegel z międzylądowaniem w Bydgoszczy.

Wraz z wprowadzeniem letniego rozkładu lotów Jet Air wprowadza nową politykę taryfową. Zgodnie z życzeniem pasażerów najniższe ceny na trasach krajowych będą dostępne również dla osób podróżujących w jedną stronę. – W ten sposób chcemy zachęcić do rozważenia samolotu jako szybkiej i często tańszej alternatywy przy planowaniu podróży krajowych – wyjaśnia Ireneusz Dylczyk, szef działu marketingu Jet Air. Wprowadzenie nowego rozkładu lotów połączone jest z wprowadzeniem promocji "Krajówki za dwie stówki". Bilety na pierwsze dwa tygodnie kwietnia na trasach krajowych dostępne są już za 200 złotych ze wszystkimi opłatami.

Nowy przewoźnik wirtualny w Katowicach

Linie lotnicze OnAir uruchamiają rejsy na trasie Katowice - Pescara. Pierwszy rejs został zaplanowany na 10 kwietnia. Od 13 kwietnia do 6 lipca rejsy będą wykonywane raz w tygodniu w poniedziałki, natomiast od 12 lipca loty będą się odbywały w niedzielę. Ostatni rejs został zaplanowany na 13 września.


O tyle ciekawy to przypadek, że linie OnAir są przewoźnikiem wirtualnym, czyli obsługują sprzedaż biletów, ale na katowickim lotnisku nie pojawi się maszyna w ich barwach. Trasa Katowice - Pescara będzie obsługiwana przez niemieckie linie Hamburg International.

Koniec Etiudy! Low-cost z T1

Z wejściem w życie letniego rozkładu lotów zmienia się obsługa pasażerów korzystających z usług niskokosztowych przewoźników Wizz Air, Norwegian, Germanwings, easyJet i Iceland Express odlatujących z Warszawy. Od 29 marca odprawy pasażerów tych linii są wykonywane w głównym terminalu lotniska, w strefie T1. Terminal Etiuda, z którego dotychczas korzystały linie niskokosztowe został zamknięty z końcem sezonu zimowego, 28 marca.

Rozwój bazy Norwegian o rejsy na południe

W sezonie letnim Norwegian wznawia połączenia z Atenami. Loty będą się odbywać początkowo 2 razy w tygodniu: w czwartki i w niedziele, natomiast od maja do połowy września 3 razy w tygodniu. Do Splitu polecimy zaś ponownie od 18 kwietnia. Loty będą wykonywane 2 razy w tygodniu: w środy i w soboty.

Skandynawski przewoźnik uruchamia także nowe połączenia sezonowe. Loty do Dubrownika będą wykonywane począwszy od 18 czerwca raz w tygodniu, w czwartki. Natomiast do Warny będzie można polecieć od 22 czerwca 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

Co prawda nie na południe, ale na 2 kwietnia zaplanowany został pierwszy rejs skandynawskiego przewoźnika z Krakowa do Kopenhagi. Przewoźnik będzie wykonywał rejsy trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz soboty. Norwegian otworzył nową bazę w Kopenhadze uruchamiając 11 nowych tras po upadku linii lotniczych Sterling, które latały na tej trasie przed bankructwem.


Wizz Air także się rozwija na południe

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air proponują natomiast od czerwca loty do Burgas z Warszawy, Katowic i Poznania, na Korfu z Warszawy oraz do Heraklionu na Krecie z Katowic.

Wcześniej, bo 1 kwietnia, Wizz Air przenosi wszystkie loty wykonywane z Warszawy i Katowic do Bolonii na lotnisko Forli. Rejsy z Warszawy będą wykonywane 2 razy w tygodniu: w środy i w soboty, zaś z Katowic również 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. To efekt wejścia irlandzkiego potentata Ryanair na trasę z Katowic do Bolonii, przy jednoczesnym wycofaniu się irlandzkiej linii z otwierania swojej bazy w Forli.

W zamian węgierski przewoźnik zlikwidował Bournemouth i Dortmund z Wrocławia, Grenoble z Warszawy oraz Mediolan-Bergamo z Poznania.

Iceland Express łączy mocniej Polskę z Islandią

Po sukcesie uruchomionych w maju 2008 roku połączeń z Warszawy do Reykjaviku, islandzkie tanie linie lotnicze Iceland Express uruchamiają także bezpośrednie połączenie z Krakowa do Reykjaviku. Tym samym Balice zyskają pierwsze w historii połączenie z Islandią. Rejsy wykonywane będą sezonowo i rozpoczną się 1 czerwca. Samoloty latać będą na tej trasie raz w tygodniu: w niedziele z Rejkiawiku do Krakowa, a w poniedziałki z powrotem.

Włoski desant z Krakowa przez Forli na Sycylię

Włoskie tanie linie lotnicze WindJet rozpoczynają nową trasę z Krakowa do Forli. Pierwszy rejs zaplanowano na 31 marca. Wtedy to samolot włoskiego przewoźnika zostanie powitany salutem wodnym, jak przystało na inaugurację tej linii w historii polskiego lotnictwa cywilnego.


Samoloty WindJet będą operować na tej trasie dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Pasażerowie mają również możliwość nabycia biletów z Krakowa do Palermo i Katanii na Sycylii z przesiadką na lotnisku Forli.

WindJet to włoska linia, powstała w 2003 roku, oferująca połączenia regularne, jak również czarterowe. Obecnie jest to czwarta przewoźnik na rynku włoskim pod względem ilości przewożonych pasażerów, oferujący loty krajowe oraz międzynarodowe. Większość z nich z lotniska Katania na Sycylii. Flota przewoźnika obejmuje samoloty Airbus 320 i Airbus 319.

Fińskie powroty z zimowej hibernacji

Fińskie linie lotnicze Blue 1 powracają po zimowej przerwie na trasę Warszawa - Helsinki. Od 30 marca samoloty fińskiego przewoźnika będą obsługiwać bezpośrednie połączenie do stolicy Finlandii pięć razy w tygodniu: od poniedziałku do piątku.

Finnair wznowi zaś loty do Krakowa już od 2 kwietnia. Połączenie Kraków - Helsinki będzie wykonywane samolotem typu Airbus A319 dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele, do 4 października.

Szybko zmieniające się uwarunkowania ekonomiczne skłoniły nas jednak do relokacji naszych zasobów, tak aby lepiej służyły zaspokajaniu rosnącego zapotrzebowania polskich pasażerów na loty długodystansowe, szczególnie do Azji – mówi Radosław Podhorecki z warszawskiego biura Finnair.

Flagowy przewoźnik Finlandii nie wraca jednak do Gdańska. W zamian Finnair uruchomia trzecie codzienne połączenie z Warszawy do Helsinek.

Wielki powrót z Niemiec

Ruszają rejsy z Krakowa do Berlina (Tegel) operowane przez niemieckie tanie linie lotnicze Air Berlin. Pierwszy lot zaplanowano na 25 kwietnia. To wielki powrót niemieckiego przewoźnika na polski rynek lotniczy.

O planach niemieckiej linii pisaliśmy już pod koniec stycznia. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że szykuje się prawdziwy niemiecki nalot na Polskę. Na razie linia wstawiła trasę z Krakowa do Berlina (Tegel) do swojego systemu rezerwacyjnego. Dobrych wieści ciąg dalszy, gdyż rejsy rozpoczną się już 25 kwietnia (zamiast z początkiem lipca), a polecimy aż 4 razy w tygodniu (we wtorki, czwartki, soboty i niedziele), zamiast zapowiadanych trzech.



Trasę będzie obsługiwał turbośmigłowy samolot Bombardier Q400 zabierający na pokład 76 pasażerów. Na lotnisku w Tegel pasażerowie będą mieli możliwość przesiadek na następujące lotniska: Westerland (Sylt), Münster/Osnabrück , Düsseldorf, Frankfurt, Helsinki, Kolonia/Bonn, Saarbrücken, Karlsruhe/Baden-Baden, Stuttgart, Monachium, Norymberga, Wiedeń, Zurych, Paryż, Mediolan, Rzym, Barcelona, Palma de Mallorca, Kopenhaga i Sztokholm. I wszystko to na jednym bilecie. W cenie biletu także nadanie bagażu do luku samolotu oraz transfer bagażu w porcie przesiadkowym, jeśli cała podróż wykupiona jest na jednym bilecie.

Brytyjczycy popadli w stagnację

British Airways nie tylko nie przygotowały nic nowego dla pasażerów z Polski, ale także nie przywrócą z sezonem letnim połączenia z Warszawy na londyńskie lotnisko City. Zostało ono zawieszone 6 stycznia.

Połączenie British Airways pomiędzy Warszawą a lotniskiem City w Londynie zostaje zamknięte. To była bardzo trudna decyzja, ale musieliśmy ją podjąć ze względu na bankructwo firmy Flightline UK, która była naszym dostawcą floty, oraz na postępujący kryzys ekonomiczny. W obecnych warunkach rynkowych to połączenie nie przynosiło nam wystarczających zysków – wyjaśnia Emilia Osewska-Mądry, dyrektor British Airways w Polsce.

Z kolei tanie linie lotnicze easyJet wykazują się apatią na naszym niebie. W dodatku zawiesiły połączenie na trasie Kraków - Newcastle.

Tanie linie lotnicze bmibaby uciekły zupełnie z polskich tras. Przewoźnik, który w ostatnich dwóch sezonach latał na trasach ze swoich brytyjskich baz w Birmingham, Cardiff i East Midlands do Krakowa i Warszawy, nie wytrzymał konkurencji ze strony innych. Ostatnia trasa Warszawa - East Midlands utrzymała się do 7 stycznia.

W tej sytuacji niewielkim pocieszeniem pozostaje fakt, że tanie linie lotnicze Jet2.com powracają do Krakowa po zimowej przerwie. Brytyjski przewoźnik od 29 marca realizuje rejsy do Leeds/Bradford, cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, piątki oraz niedziele.

Alitalia zjadła Volareweb łącznie z trasami

Sezon zimowy przyniósł drugi koniec włoskich tanich linii lotniczych Volareweb. Władze nowej Alitalii zrezygnowały z Volareweb, włączając jej flotę w swoją strukturę. Tym samym Polska straciła trzy połączenia z Mediolanu (Malpensa) do Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

SAS ucieka z tras norweskich

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, a dokładniej ich norweska gałąź SAS Norge, zawiesiły z końcem sezonu zimowego połączenia z Oslo do Warszawy i Krakowa. Ostał się ino tylko Gdańsk.

SAS Norge zawiesza połączenia z Oslo do Krakowa i Warszawy z powodu braku oczekiwanego wyniku finansowego – wyjaśnia Małgorzata Grażka z polskiego biura SAS w Warszawie. – Niewykluczone, że połączenia zostaną wznowione, jeśli poprawi się ogólna sytuacja ekonomiczna w kraju i na świecie – dodaje przedstawicielka przewoźnika.

Przewoźnik zapewnia jednak, że Gdańsk prezentuje większy potencjał od Krakowa i Warszawy: – Z punktu widzenia SAS Norge zdecydowanie tak. Ruch na trasie do Gdańska jest bardzo znaczny i jesteśmy zadowoleni z osiąganych na niej wyników.

Na trasach z Polski do Norwegii mamy do czynienia obecnie z dużą konkurencją wśród przewoźników. SAS Norge odczuwa gorący oddech tanich linii lotniczych Norwegian i Wizz Air, które także oferują rejsy do portów lotniczych Oslo ze swoich baz na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Decyzja SAS o likwidacji połączeń do Warszawy i Krakowa to kolejne w ostatnich tygodniach potwierdzenie, że liniom lotniczym coraz trudniej wiązać koniec z końcem – komentuje decyzję konkurencji Marek Sławatyniec, dyrektor Aviareps Polska. – W obecnej kryzysowej sytuacji priorytetem musi być rentowność każdego połączenia. Jeśli nie można jej osiągnąć, to nie pozostaje nic innego, jak trasę zamknąć. Bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości o sukcesie decydują koszty jednostkowe, a te Norwegian ma nieporównanie niższe od SAS i innych przewoźników operujących na trasach z Polski do Norwegii – wyjaśnia szef agencji zajmującej się obsługą public relations Norwegian Air Shuttle.

Ryanair prowadzi operację na żywym organizmie

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair pocięły siatkę polskich kierunków niczym wytrawny chirurg. Bez zbędnych emocji irlandzka linia skalkulowała swoje możliwości na nowy sezon, czego efektem jest likwidacja aż piętnastu polskich tras:

  • z Łodzi do East Midlands, Liverpoolu i Sztokholmu (Skavsta),
  • z Gdańska do Bristolu, Brukseli (Charleroi), Liverpoolu i Shannon,
  • z Katowic do Bristolu i Shannon,
  • z Poznania do East Midlands,
  • ze Szczecina do Birmingham, Bristolu, Liverpoolu i Londynu (Luton),
  • z Wrocławia do Bournemouth.

Najwięcej straciły Szczecin i Gdańsk, bo aż cztery trasy. Trzy połączenia straciła Łódź, Katowice dwa, a po jednym Poznań i Wrocław. Dodatkowo linie ograniczają liczbę lotów w kwietniu i maju ze Szczecina, Łodzi, Bydgoszczy oraz Rzeszowa do Londynu (Stansted).

W zamian jednak Polska dostaje nowe, ciekawe kierunki od irlandzkiego przewoźnika. Już od 5 czerwca będziemy mieli bogatszą ofertę rejsów ze stolicy Wielkopolski do Katalonii. Rejsy z Poznania do Girony pozostają, zaś lotnisko wzbogaca się o kolejne połączenia z katalońskim lotniskiem w Reus. Poznań nie traci trzech rejsów tygodniowo do Girony (we wtorki, czwartki i soboty), za to zyskuje dodatkowe dwa rejsy tygodniowo do Reus (w poniedziałki i piątki).

Polecimy także z Wrocławia do Alicante od 4 czerwca. Rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki.

A zdecydowanie wcześniej, gdyż 31 marca, odbędzie się pierwszy lot na trasie Katowice - Bolonia. Przewoźnik będzie latał na niej trzy razy w tygodniu: we wtorki czwartki i soboty.

Komentarz:
"Coś jakby drgnęło..."

Może to jeszcze nie rewolucja, ale ten, kto sprawne oko ma, zauważy, że nieśmiało zakreśla się trend... południowy. Wreszcie. Czas najwyższy, aby linie odważyły się podjąć walkę o kierunki bardziej wakacyjne, niż "pracownicze". A te - zauważmy - poddane zostały ostrym cięciom. Choć czy to, że pojawiają się destynacje na Półwysep Iberyjski, do Włoch czy na Bałkany nazwać można walką? To bardziej pionierstwo.

Tak czy inaczej, trzymamy kciuki za to, aby siatka połączeń z naszego kraju w kierunkach innych niż Wyspy się rozwijała. Abyśmy chcąc polecieć na południe (pomijam Rzym - gdyż tutaj nie było źle) nie musieli kombinować z przesiadkami. I abyśmy z tych połączeń mogli korzystać tanio. Ryanair ze wspomnianą nieśmiałością zauważył, że między Polską a południem Europy od lat nie ma już "żelaznej kurtyny" - i w związku z tym otwiera się na Hiszpanię. Doceniamy, i prosimy o więcej. Tylko czy będziemy potrafili z danych możliwości korzystać?

Marcin Jędrzejczak,

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
4tech 2009-04-01 14:07   
4tech - Profil 4tech
gościu_hon: ale uparty z Ciebie człowiek ciągle piszesz o tym samym staje sie to powoli nudne, nie masz już innych treści do przekazania ma forum? I co z tego ze kiedyś do KTW latały B737 LH.. Życzę każdemu lotnisku w PL takiej siatki połączeń jak ma KTW(a goni ich POZ gdzie LH puszcza B737)/// paolo-79 :))
paolo-79 2009-04-01 13:17   
paolo-79 - Profil paolo-79
gosc_hon,a ty dalej pdlsz swoje...co 2 godziny samolot do FRA/MUC jak narazie jest z WRO...biuro w KTW sie nie rozwijalo?a co to znaczy zew biuro ma sie rozwijac?ile razy lecialem LHG z Katowic, zawsze byly pelne loty (szczegolnie do MUC bo sa 2 dziennie,i to nie tylko w piatki,ale wtorki,srode)..z KRK tez maja dobre oblozenie,tam gdzie powinna byc ciecia to WRO gdzie samolot do MUC lata co 2h i zdarzylo mi sie leciec z 3 pax na WRO-MUC pewna sobote popoludnie..a do DUS poki co lata LH z KTW i WRO, z KRK NIE
gosc_HON 2009-04-01 11:43   
gosc_HON - Profil gosc_HON
Kiedys do KTW LH latala Boeingami ale z powodu dramatycznego spadku oblozenia maszyn teraz nawet nie lata linia zalezna od LH tylko Cirrus, ktory praktycznie codzienie sie spoznia i ma tak awaryjne samoloty, ze czesto sa tez odwolania z tego powodu. W sumie jak zlikwiduja biuro LH w Pyrzowicach, ktore i tak sie nie rozwijalo odkad LH weszla na szybko rozwijajacy sie rynek krakowski to przeniesienie wszystkich operacji do Balic nie jest takie zle, bylaby swietna siatka polaczen praktycznie co 2 godziny samolot do FRA/MUC/DUS dajac doskonale mozliwosci polaczen na swiat i Europe.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy