Kto się spóźniał i bagaż gubił?

Kto się spóźniał i bagaż gubił? Między kwietniem a październikiem każdego roku drastycznie wzrasta liczba opóźnień lotów i gubienia bagażu. Warto to uwzględnić planując w zimowe wieczory następną wakacyjną podróż samolotem. Zwłaszcza, gdy czeka nas przesiadka. Stowarzyszenie mierzy i kontroluje Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych (AEA) opublikowało w grudniu br. kolejny raport...
27/12/2008 10:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
dareck 2009-01-04 11:03   
dareck - Profil dareck
Artykuł równie długi, co użyteczny... zestawianie danych liczbowych zaczerpniętych z wyliczeń organizacji, do której należą jedynie wybrani przewoźnicy, można traktować co najwyżej jako ciekawostkę. Co do gubienia bagaży, to o winie przewoźnika można by mówić, gdyby chodziło o latanie z otwartym lukiem bagażowym :D
gosc_pipi 2009-01-02 16:11   
gosc_pipi - Profil gosc_pipi
a mi urwali i ukradli na Okeciu T2 przywieszke z nazwiskiem z piewrszego lojalnościowego programu LOT. Zgłosiłem to w biurze reklamacji zagubionych i zniszczonych. Usłyszałem od pani zza kontuaru że jest jej przykro. Jesli lecicie przez Okęcie lepiej zamykajcie bagaz na kłódki jesli nie maja zamka. Na tym lotnisku w bagazowni kradna.
gosc_amade 2008-12-31 07:57   
gosc_amade - Profil gosc_amade
michalb, ja wiem że się liczy procentowo, co nie zmienia faktu że prawdopodobieństwo zgubienia bagażu przez KLM jest znacznie większe niż przez AeroSvit, bo im więcej operacji tym więcej "szans" na zgubienie.
gosc_macad 2008-12-30 16:37   
gosc_macad - Profil gosc_macad
może zamiast pisania o spacerach i bigosach porozmawiajmy o naszych prawach - sami wszyscy podróżujemy nadal jest samowolka w liniach lotniczych w temacie terminu odpowiedzi na reklamacje nie ma żadnego przepisu zobowiązującego do udzielenia odpowiedzi - co w tym temacie robi ULC ? a już tym bardziej jej uznania - pośrednictwo sprawy w ULC - jest tak naprawdę tylko przedłużeniem sprawy i zniechęceniem poprzez nie określone przepisy do dalszej walki o swoje prawa
gosc_macad 2008-12-30 16:33   
gosc_macad - Profil gosc_macad
a ja wszystkim użytkownikom nawet koledze o nicku " CEZARY " który mnie obraził , życzę udanego skoku do nowego 2009 Roku - może w tym Nowym roku więcej pomocy a nie pisania o bigosie - bo myślę że wymieniając doświadczenia można podróżować w dobrych cenach i korzystajmy z tego dopóki można bo przy zrównianiu ( ma to miejsce dzisiaj np 10 groszy różnicy ) między funtem a euro możemy rozpocząć super rok od podróży na wyprzedaże - myślę że rok 2009 będzie loterią nawet dzisiaj nie jesteśmy w stanie nic przewidzieć - ale trochę więcej optymizmu pomoże nam wszystkim - wszystkim życzę dobrych udanych lotów !
michalb 2008-12-30 11:06   
michalb - Profil michalb
amadeo linie tez odpowiadaja za bagaz bo maja swoje handlingi,zagubione bagaze liczy sie procentowo wiec spokojnie mozna porownywac Aerosvit z KLM
szumny 2008-12-30 09:47   
szumny - Profil szumny
amadeo: CZasem za bagaż (zgubienie) odpowiada linia. Był taki lot NE z KRK na STN gdzie z pełną premedytacją nie zabrali bagaży (było ich dużo więcej niż zwykle) i polecieli a potem poinformowano paxów że bagaże przylecą następnym lotem. Najczęściej linie gubią bagaż w momencie przesiadki. Pasażer zdąży a bagaż nie. Tutaj często też wina leży po stronie przewoźnika ze względu na spóźnienie lotu.
gosc_amade 2008-12-30 07:08   
gosc_amade - Profil gosc_amade
Linie lotnicze nie gubią bagaży, to handlingi są odpowiedzialne za załadunek... Więc co to za porównanie. Na ile lotnisk lata Aerosvit a na ile KLM - to jest jasne kto zgubi więcej...
michalb 2008-12-30 00:12   
michalb - Profil michalb
widze juz podniecenie cezarego na sama mysl o spacerze z lotniska w OPO do centrum . fajnie ze sobie przewidziales ladna pogode.nie widze nic nie stosownego w pytaniu wiperka,bardziej ciekawsze jak twoje kulinarne tematy . mi raz zgubiono bagaz w airfrance(cityjet) na trasie dub-cdg ,po prostu nie zabrano go z braku wolnego miejsca w samolocie ,w ramach zadoscuczynienia dostalem voucher na 100 euro i zestaw kosmetykow a bagaz dostalem tego samego dnia.
mrader 2008-12-29 23:34   
mrader - Profil mrader
...nieźle.Dobrze,że w ogóle pamiętałeś o walizce...hehe
mikrobit 2008-12-29 23:08   
mikrobit - Profil mikrobit
mnie sie z kolei zdarzyło nie zauważyć swojej walizki na taśmie - miałem nową no i zanim sie zorientowalem że moja to z 5 razy kółeczko zrobiła :)
mrader 2008-12-29 22:58   
mrader - Profil mrader
ja na szczęście zdążyłem tylko ściągnąć z taśmy,a laska z naprzeciwka uświadomiła mnie co do właściciela tej walizki,za chwilę podjechała moja -identyczna.Trochę głupio mi było,ale jak ona zobaczyła tą moją to skończyło się na żartach...:)
cezary 2008-12-29 22:40   
cezary - Profil cezary
tomili7: tylko grzecznie powiedziałem Ci dobranoc bo jestem zmęczony i ide spać. Nie wysyłam Ciebie spać. Siedź tu do białego rana jeśli masz ochotę.
// wiperek: mówie bardzo poważnie. W marcu spacer z lotniska OPO do centrum miasta będzie przemiły. Wiosna bedzie. Kwiatki bedą pachnąć. O ile pamiętam ile jechałem kiedyś autobusem to chyba z 2 godziny Ci wyjdzie. Czy są nocne autobusy to sobie sprawdź na stronie lotniska OPO. Jest taki wynalazek jak internet i samemu można informacji poszukać. Zamiast po raz kolejny "dla jaj" zawracać głowę innym bo to przestaje być zabawne. Dobranoc Wiperek.
miras 2008-12-29 22:27   
miras - Profil miras
mrader: tak mi się zdarzyło zabrać przez przypadek czyjąś walizke zamiast własnej. Zorientowalem sie na parkingu przy samochodzie. Od tego czasu kilka razy sprawdzam czy na walizce jest faktycznie moje nazwisko ;)
tomili7 2008-12-29 22:16   
tomili7 - Profil tomili7
cezary:dziękuję :) pozwól proszę że nie pojdę jeszcze spać
wiperek 2008-12-29 22:13   
wiperek - Profil wiperek
cezary : pytam poważnie czy tylko taxi pozostaje ?
cezary 2008-12-29 22:12   
cezary - Profil cezary
tomili7: miłej nocy Ci życzę.
mrader 2008-12-29 22:12   
mrader - Profil mrader
;a czy komuś zdarzyło się kiedykolwiek wziąć nieswój bagaż z taśmy...?
cezary 2008-12-29 22:11   
cezary - Profil cezary
miras: naogladałeś się w świeta za duzo horrorów czy co ? Kto kumu gałki oczne chce wydłubywać ? Skąd masz takie informacje ?
tomili7 2008-12-29 22:10   
tomili7 - Profil tomili7
cezary: czytam większość postów na tym forum i niestety dość często dajesz się podkręcić innym..brakuje chyba trochę dystansu. fakt ten ostatni gość mnie też zirytował, pisząc te pierdoły ale czy jest sens w taki sposób odpowiadać?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy