Zarezerwuj hotel
  Wypożycz samochód

pasazer.com lotniska lotnisko Londyn Luton

Lotnisko Londyn Luton oceń
kod IATA: LTN Opinie pasażerów: 6.70/10Lotnisko London Luton jest bodaj najbardziej znanym lotniskiem obsługującym tanich przewoźników utrzymujących połączenia do/z Polski. Na uwagę zasługują duże możliwości przesiadek na połączenia wewnątrz Wielkiej Brytanii, do Irlandii, a także na południe Hiszpanii. Na lotnisku swoją bazę operacyjną posiadają dwaj najbardziej znani przewoźnicy niskokosztowi: EasyJet i Ryanair.

Strona internetowa: www.london-luton.co.uk


Dojazd na lotnisko Londyn Luton
Jak dojechać samochodem?

Dojazd samochodem jest dość łatwy zarówno od strony Londynu jak i z północy Anglii. Od Autostrady M1 (Północ-Południe) prowadzi dobrze oznakowana droga ekspresowa. Podróżując z zachodu (Oxford, Reading, Southamton) najlepiej dotrzeć na obwodnicę Londynu (M25) i kierować się na północ do zjazdu na autostradę M1. Dojazd do lotniska oznakowany jest w promieniu około 30 mil.

Jak dojechać koleją?

Połączenie kolejowe zapewnia dworzec Luton Airport Parkway, do którego z lotniska dojeżdżają co 10 minut bezpłatne autobusy. Z dworca tego dotrzemy zarówno do Londynu (na dworzec St. Pancras/King Cross) jak i na południe (np. na lotnisko Gatwick) i północ (Leicester, Sheffield, Leeds). Pociąg do Londynu kosztuje od 10.90 GBP w jedną stronę, bilet powrotny zaś od 11 GBP. Bilety do Gatwick kosztują od 10.90 GBP w jedną stronę. Około 20 mil od lotniska znajduje się dworzec w Milton Keynes (dojeżdzają do niego autobusy z lotniska, bilet około 5GBP), z którego kursują pociągi Virgin Trains zarówno do Londynu jak i Manchesteru i Birmingham.

Jak dojechać autobusem?

Połączenie z Londynem zapewnia National Express oraz Green Line, bilet kosztuje od 8-12 GBP (w zależności jaką linią lotniczą podróżowaliśmy). Z Londynu na lotnisko dotrzemy tradycyjnie z dworca Victoria Green Line Station ale także z przystanków przy Marble Arch, Finchley Road, Brent Cross. Połączenie z miastem zapewnia także EasyBus. Dzięki National Express możemy dojechać bezpośrednio z/do lotniska Luton - Heathrow Airport, Cambridge, Birmingham, Stansted Airport, Nottingham, Coventry, Leicester.

Jak dojechać taksówką?

Z lotniska w Luton operuje kilka kompanii taksówkarskich, wszystkie pojazdy są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Bliższe informacje można uzyskac pod numerami:
Alpha Taxis: 01582 595555
CABCO Taxis: 01582 736666
Blueback: 08707 711 711
Polskiego kierowcę taxi można zamówić z polskiej korporacji minicab (prywatne taksówki) w Londynie poprzez stronę internetową www.flyminicabs.co.uk lub tel.: +44 208 7350 919

Loty z lotniska Londyn Luton:
 Gdańsk (GDN) Polska
 Katowice (KTW) Polska
 Lublin (LUZ) Polska
 Łódź (LCJ) Polska
 Poznań (POZ) Polska
 Rzeszów (RZE) Polska
 Szczecin (SZZ) Polska
 Warszawa-Modlin (WMI) Polska
 Wrocław (WRO) Polska
Transfer na lotnisko Londyn Luton
 Luton - City Center  Terravision 10 GBP

Ostatnie opinie pasażerów o lotnisku Londyn Luton

emil gajny wystawił(a) ocenę 1
 

Zero  

Kradzież dokumentów opryskliwa obsługa i zero pomocy, zero sprawdzania dokumentów każdy traktowany jak rzecz i zamachowiec  

dodano 2014-07-27 - zaakceptował andrzejtoulon

matiuuuk wystawił(a) ocenę 9
 

WSZYSTKO NA PLUS!  

Wyjątek stanowi pokazanie gate bo pokazują za późno i robi się wyścig szczurów i to nie jest za fajne... P.s-Patryk przecież są loty do tych miast z wyjątkiem Krakowa i Łodzi. Do Krakowa latają ze Stansted i z Gatwick pomieszały ci się lotniska.  

dodano 2013-08-23 00:55 - zaakceptował andrzejtoulon

Kamil Kwapisz wystawił(a) ocenę 4
 

Dobre skomunikowanie z centrum, łatwo dostępny drop off.. proste oznakowanie. dla Polaków "no english" - serwis po polsku.  

Z doświadczeń: 1. długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa 2. bardzo niemiła obsługa kontroli 3. mało miejsca w strefie odlotów - głównie w niedziele. 4. numer gate podawany na 40-50 min przed odlotem - kieruje ludzi do czekania przed bramką w kolejce - stojąc często po 30-40 min. 5. zdarzyło się że po przejściu bramki - siedziałem na schodach - drzwi wyjściowe na płytę - zamknięte. 6. byłem świadkiem przylotu samolotu o czasie i odlotu z uwagi na opieszałość lotniska 30 min po czasie. 7. byłem także świadkiem ręcznego pakowania bagażu do samolotu - co powodowało opóźnienie. 8. wciąż dla mnie nie zrozumiałe drogi kołowania nie rozbudowane do progów pasa, cięższa maszyna zawsze robi turn around - lżejsza fast track - przez co wbija w fotel - czemu bogate lotnisko nie zainwestuje w te ułatwienia?? 

dodano 2013-08-22 12:32 - zaakceptował bagi

Patryk wystawił(a) ocenę 10
 

Samolot o czasie, czysty, wygodny, stewardesy i stewardzi bardzo sympatyczni, cicho i spokojnie, nie odczułem lotu tanią linią a wręcz przeciwnie, drugi raz leciałem i drugi raz byłem zadowolony. Musze przyznać że leciałem 3 tanimi liniami i najgorszą z nich, mimo punktualności jest Ryanair później Wizzair którego zaletą są tylko fotele, ale i te są stare i wyglądają na bardzo zużyte i najlepszą jest easy jet. Zarąbista siatka połączeń w UK :)  

Brak lotów do Łodzi, Warszawy,Poznania, GDańska, Bydgoszczy, jedynie Kraków, szkoda :/  

dodano 2013-01-28 18:59 - zaakceptował wojtek

Bartek wystawił(a) ocenę 5
 

Dobra komunikacja  

koszmarna kolejka po przylocie... godzina czekania na pokazanie paszportu. Odprawa... tu znacznie szybciej ale obsługa opryskliwa i niemiła a każdy pasażer traktowany jak potencjalny zamachowiec. z 5 lotnisk na których byłem to zdecydowanie najmniej miło wspominam pod względem własnie obsługi 

dodano 2012-03-19 22:32

Marek Drescher wystawił(a) ocenę 10
 

Szybka i mila obsługa .wygodne czyste lotnisko . trochę zatłoczone. bogata siatka połączeń. .korzystamy z niego od lat w rożnych kierunkach.czego więcej chcieć  

Trochę daleko od miasta , ale i to można zaakceptować. 

dodano 2011-10-30 22:02 - zaakceptował nederland

Mateusz wystawił(a) ocenę 9
 

Świetne lotnisko , miły personel . Same plusy  

Mały tłok  

dodano 2010-10-01 09:35 - zaakceptował aynis

Przemyslaw Raniszewski wystawił(a) ocenę 1
 

brak  

nie miła obsługa, daleko od Londynu 

dodano 2010-02-20 21:43 - zaakceptował hamburg

Robert wystawił(a) ocenę 8
 

Dobre polaczenie kolejowe, tanie polaczenie autokarowe, bogata siatka polaczen, komunikaty po polsku  

Problemy przy opadach sniegu, czeste zamkniecia lotniska 

dodano 2010-02-19 13:42 - zaakceptował hamburg

Yakub wystawił(a) ocenę 10
 

swietna obsluga, szybki serwis +++  

brak 

dodano 2010-02-18 20:00 - zaakceptował gregory

Nieaktualne informacje? Aktualizuj!
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
KE zgadza się na pomoc dla LOT-u
(29.07) Polskie Linie Lotnicze LOT nie muszą oddawać państwowego wsparcia finansowego. Jest już oficjalna decyzja... dalej »
LOT: Zamów posiłek i bagaż online
(28.07) Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nową usługę pozwalającą zamówić posiłek premium jak również dodatk... dalej »
28.07 Bliżej świata: Eurolotem na Uznam
26.07 Babimost chce do Krakowa
24.07 LOT i Wizz Air wznawiają loty do Izraela
24.07 Wizz: 11 milionów w Katowicach
22.07 Przemysł lotniczy ze wsparciem MG
21.07 Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria)
21.07 Muzyka z marzeń na pokładach Eurolotu
21.07 Graj o studia. Zwycięzcy