×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Londyn Luton (LTN)


 6.1

/10

Luton Intl
Lotnisko London Luton jest bodaj najbardziej znanym lotniskiem obsługującym tanich przewoźników utrzymujących połączenia do/z Polski. Na uwagę zasługują duże możliwości przesiadek na połączenia wewnątrz Wielkiej Brytanii, do Irlandii, a także na południe Hiszpanii. Na lotnisku swoją bazę operacyjną posiadają dwaj najbardziej znani przewoźnicy niskokosztowi: EasyJet i Ryanair.

  • Okazje z Polski na lotnisko Londyn Luton (LTN)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Londyn Luton


Jak dojechać na lotnisko Londyn Luton?


Samochodem:
Dojazd samochodem jest dość łatwy zarówno od strony Londynu jak i z północy Anglii. Od Autostrady M1 (Północ-Południe) prowadzi dobrze oznakowana droga ekspresowa. Podróżując z zachodu (Oxford, Reading, Southamton) najlepiej dotrzeć na obwodnicę Londynu (M25) i kierować się na północ do zjazdu na autostradę M1. Dojazd do lotniska oznakowany jest w promieniu około 30 mil.

Kolej/Metro:
Połączenie kolejowe zapewnia dworzec Luton Airport Parkway, do którego z lotniska dojeżdżają co 10 minut bezpłatne autobusy. Z dworca tego dotrzemy zarówno do Londynu (na dworzec St. Pancras/King Cross) jak i na południe (np. na lotnisko Gatwick) i północ (Leicester, Sheffield, Leeds). Pociąg do Londynu kosztuje od 10.90 GBP w jedną stronę, bilet powrotny zaś od 11 GBP. Bilety do Gatwick kosztują od 10.90 GBP w jedną stronę. Około 20 mil od lotniska znajduje się dworzec w Milton Keynes (dojeżdzają do niego autobusy z lotniska, bilet około 5GBP), z którego kursują pociągi Virgin Trains zarówno do Londynu jak i Manchesteru i Birmingham.

Autobusem:
Połączenie z Londynem zapewnia National Express oraz Green Line, bilet kosztuje od 8-12 GBP (w zależności jaką linią lotniczą podróżowaliśmy). Z Londynu na lotnisko dotrzemy tradycyjnie z dworca Victoria Green Line Station ale także z przystanków przy Marble Arch, Finchley Road, Brent Cross. Połączenie z miastem zapewnia także EasyBus. Dzięki National Express możemy dojechać bezpośrednio z/do lotniska Luton - Heathrow Airport, Cambridge, Birmingham, Stansted Airport, Nottingham, Coventry, Leicester.

Taxi:
Z lotniska w Luton operuje kilka kompanii taksówkarskich, wszystkie pojazdy są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Bliższe informacje można uzyskac pod numerami:
Alpha Taxis: 01582 595555
CABCO Taxis: 01582 736666
Blueback: 08707 711 711
Polskiego kierowcę taxi można zamówić z polskiej korporacji minicab (prywatne taksówki) w Londynie poprzez stronę internetową www.flyminicabs.co.uk lub tel.: +44 208 7350 919

Wypożycz auto na lotnisku Londyn LutonPołączenia z tego lotniskaOpinie o lotnisku Londyn Luton

Zalety: Sporo lotów
Wady: Bardzo ciasny terminal sala odlotów jak na ilość pasazerów. Dojazd do Lond Term Parking po drodze z taki dziurami, ze zeby mozna wybic, jak w Polsce 20 lat temu. Ogolnie plac budowy.
5

/10

05/01/2018 20:05,  
Zalety: dobra gastronomia
Wady: bardzo duzy ruch pasazersk.
8

/10

28/10/2016 13:57,  
Zalety: Port lotniczy jest świetnie skomunikowany, np. za pomocą linii autobusowych z innymi lotniskami w Anglii (np. ze Stansted) oraz z Londynem i innymi angielskimi miastami. Zaraz przy strefie przylotów terminala znajduje się mały dworzec autobusowy.
Wady: Tłok podczas automatycznej kontroli paszportów po przylocie. Mało sklepów, punktów usługowych i rekreacyjnych na lotnisku. Pod tym względem Luton prezentuje się słabo. Brzydki terminal, jakby był w ciągłej budowie.
4

/10

24/05/2016 09:06,  
Zalety: łatwy dojazd z Londynu.
Wady: Jak na takie lotnisko oferowana jest mała powierzchnia sklepów,może spowodowane jest faktem remontu portu lotniczego.Za mało miejsc siedzących.Duży bałagan i niezorganizowanie przy kontroli bezpieczeństwa
4

/10

28/02/2016 10:26,  
Zalety: - samoobsługowa odprawa paszportowa - przystanki autobusowe blisko wyjścia
Wady: - terminal powinien przejść remont
8

/10

29/11/2015 15:39,  
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy