×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opinie o linii lotniczej Lufthansa


Zalety: Bogata siatka połączeń, wygoda podczas podróżny, przekąska oraz napoje bezalkoholowe oraz wino i dobre piwo, możliwość skorzystania z płatnego wifi podczas lotu.
Wady: wygórowane ceny biletów
7

/10

08/03/2018 10:45,  
Zalety: Odkąd Lufthansa dostała od Skytrax 5gwiazdek, zdecydowanie poprawiła się obsługa na pokładzie, zrobili się bardziej "przyjazni":)
Wady: nie oczekuję luksusów w klasie ekonomicznej, ale komfort siedzeń w A380 i B747-8 był naprawdę kiepski. do tego zawieszające się i słabo reagujące na dotyk ekrany. Również obsługa klienta na lotnisku i call center pozostawia wiele do życzenia.
1

/10

20/02/2018 13:30,  
Zalety: Ok jedzenie, spokojny lot, brak opóźnień.
Wady: Niemiła obsługa, która zachowała się chamsko i nie potrafiła udzielić mi informacji na temat mojego lotu.
4

/10

05/02/2018 12:07,  
Zalety: Ogromna siatka połączeń umożliwiająca dotarcie do każdego miasta w Europie
Wady: Nie dotrzymuje 30-to dniowego terminu odpowiedzi na reklamacje Próbuje oszukać pasażerów odwołanych lotów podając nieprawdziwe powody odwołania lotu Brak możliwości rozmowy z działem reklamacji w języku polskim
1

/10

03/02/2018 10:27,  
Zalety: Z Lufthansą miałem przyjemność latać kilkakrotnie. Za każdym razem podróżowałem w komfortowych warunkach, nowymi oraz wysprzątanymi samolotami. Personel pokładowy jest uprzejmy i pomocny, a piloci informują o bieżącym położeniu maszyny. W tym niemieckim przewoźniku cenię sobie przede wszystkim punktualność oraz pełen profesjonalizm.
Wady: Brak rozrywki pokładowej na przebytych trasach oraz przeciętne śniadania serwowane podczas lotu.
9

/10

17/07/2017 23:45,  
Zalety: Lot na trasie GDN-FRA-SFO-MUC-GDN - niezła siatka połączeń - dobre lotnisko w Monachium i nienaganne we Frankfurcie - dobra obsługa lecz mniej profesjonalna niż np w KLM - alkohol również na trasach europejskich - lecz wino dużo lepsze na trasie GDN-MUC/FRA niż dalekodystansowych
Wady: - kiepskie jedzenie - bardzo ciasno w klasie ekonomicznej - zwłaszcza w A-380 - zbyt "plastikowe" wnętrza - ICE poniżej przeciętnej
6

/10

11/06/2017 12:05,  
Zalety: Nowe samoloty, bardzo przyjemne loty POZ-FRA - FRA-HND. Pyszny azjatycki obiadek, miła obsługa.
Wady: Ochydne śniadanie: jakaś jajecznica z serem+zbitym tłuszczem. BRAK MOŻLIWOŚCI SPRAWDZENIA PRĘDKOŚCI I PUŁAPU LOTU Z SYSTEMU ROZRYWKI!!!
7

/10

23/04/2017 16:35,  
Zalety: Przelot TXL-MUC-ATH sprawny, ciepłe śniadanie ale niestety na negatywną opinie wpłynął odcinek powrotny
Wady: W związku ze strajkiem obsługi naziemnej w Berlinie po wylądowaniu we Frankfurcie lot do Berlina został odwołany. Zostałem zmuszony do dojazdu do Szczecina na własny koszt, bilet zakupiony na odcinek FRA-TXL przepadł a Lufa nie była w ogóle zainteresowana pasażerami.
1

/10

12/03/2017 11:12,  
Zalety: na razie nie znam
Wady: brak możliwości przebukowania biletu kupowanego przez biuro podróży . na 5 dni przed planowanym wylotem nie mogę nic zrobić i 2.6 tyś zł wyleciało w powietrze.
1

/10

13/02/2017 14:36,  
Zalety: jesli nie ma nieregularnosci to sa zwykla srednia linia lotnicza
Wady: Jesli sa nieregularnosci to zostawiaja pasazera na lodzie - dwukrotnie odwolali mi lot I odmowili nawet hotelu (po decyzji ULC otrzymałem odszkodowanie). Teraz jednak przeszli samych siebie: Leciałem Lufthansa z Porto przez FRA do Gdanska. Byla burza we FRA wiec samolot z OPO doleciał godzine opozniony, dostałem zapewnienie o tym ze samolot do GDN czeka, nawet sms od Lufthansy, jak dobiegłem do bramki Pani poinformowała mnie ze samolot jeszcze jest, ale mnie nie wpuszczą bo 8 min wczesniej zamkneli odprawe. OK zdarza sie - pytam zatem o nastepny lot a pani poinformowała mnie, ze nastepny dopiero nastepnego dnia o godz 14, zaproponowałem wiec LOT przez WAW lub SAS przez CPH, ale pani odmowiła mowic ze tylko Lufthansa (co jest niezgodne z prawem) - mimo tego nie chciała przyjac tego do wiadomosci. Nastepnie pani poinfomowała mnie ze nie wydzadzą mi bagazu, bo 'to bedzie za dlugo trwało' a po moim pytaniu o 'zestaw na przetrwanie' poinformowała mnie ze sie skonczyły. Coz - w sumie standard w Lufthansie ale sie zdenerwowałem. Napisałem wiec skarge do Lufthansy, odpisali standardowo ze w lotach LO I SK nie było miejsc (a były co sprawdziłem w systemie) oraz ze nie wydawanie bagazu to ich standardowa procedura (czyli 30h w jednych ciuchach). Podsumowując: zamiast 5h10 min miałem prawie 16 h opoznienia. Napisałem skarge do ULC, a oni przekazali ja do portugalskiego odpowiednika. Dostałem dzis odpowiedz. ze "Lufthansa poinformowala ich ze lot z OPO do FRA był odwołany z powodu pogody" wiec odszkodowanie sie nie nalezy. Pomine juz fakt, ze oznacza to ze przyleciałem odwołanym lotem!!!
2

/10

18/11/2016 18:17,  

Jeśli reprezentujesz linię lotniczą Lufthansa i chcesz odpowiadać na opinie swoich klientów - dowiedz się więcej.
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie