×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Billund: Odpraw bagaż w domuLotnisko w duńskim Billund, drugi największy port lotniczy w kraju, umożliwiło pasażerom drukowanie oznaczeń na bagaż rejestrowany w domu. To pierwsza taka inicjatywa na świecie - podaje "Air Transport World".

Dzięki temu, że bagaż nie musi już być oznaczany podczas odprawy, procedury check-in mają ulec znacznemu przyspieszeniu. Wiele lotnisk oferuje już możliwość samodzielnego odprawienia bagażu i wydruku oznaczeń przy stanowisku self check-in w porcie lotniczym, jednak Billund jest pierwszym, które umożliwia to również spoza obszaru lotniska.

System został wprowadzony po sześciomiesięcznych testach we współpracy z Thomas Cook Airlines. Obejmuje również możliwość samodzielnego wydruku karty pokładowej. 

Oznaczenia bagażowe są drukowane na standardowej kartce papieru formatu A4. Na lotnisku są dostępne specjalne plastikowe okładki, w które należy włożyć oznaczenie, a następnie przymocować do bagażu. Obecnie ok. 15% pasażerów korzysta z tego systemu, ale władze lotniska chcą podnieść ten współczynnik do 30-40%. 

Uruchomienie systemu w Billund było stosunkowo proste, bo port lotniczy sam zajmuje się obsługą naziemną samolotów, w tym odprawą bagażową. Na lotnisku nie działa zewnętrzny agent handlingowy. Według wiceprezesa duńskiego lotniska położonego w pobliżu Legolandu, Andersa Nielsena, zainteresowanie systemem zgłasza wiele portów lotniczych z całego świata.

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_a8872 - Profil
gość_a8872
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie