Wniosek o upadłość PL Szczytno - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wniosek o upadłość PL SzczytnoGmina Szczytno złożyła wniosek o postawienie w stan upadłości spółki Port Lotniczy Mazury w Szymanach koło Szczytna, której udziałowcem jest European Business Partners sp. z o.o. posiadający 61 % udziałów. 

Zobowiązania portu wobec gminy wynoszą obecnie 266 tys. złotych. 
Sąd zajmie się sprawą 27 września.

To już drugi spór sądowy mazurskiego lotniska. Wcześniej samorząd warmińsko-mazurski żądał od spółki zwrotu lotniska w ręce samorządu, po tym jak wypowiedział jej umowę dzierżawy. Powodem było niedotrzymanie harmonogramu inwestycji a co za tym idzie obawa przed utratą unijnych dotacji na rozbudowę lotniska. Spółka zakwestionowała decyzję samorządu. 

Samorząd powołał własną spółkę Warmia-Mazury do zarządzania lotniskiem. Jednak ta z racji zakwestionowania decyzji samorządu przez obecną zarząd nie może wykonywać swoich obowiązków.

Rozbudowa portu w Szymanach ma kosztować 180 mln zł. Unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013 ma wynieść do 76 procent. Aby dotacja unijna nie przepadła, port lotniczy musi być uruchomiony do 2015 roku.Reklama


Booking.com
gość_ddbd2 - Profil
gość_ddbd2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie