×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Etihad wyposaży A320 w sharkletyDziś (6.06) linie Etihad Airways oraz Airbus podpisali kontrakt na wyposażenie 17 zamówionych maszyn A320 w końcówki skrzydeł typu sharklet. Airbus wylicza, że montaż sharkletów zmniejszy zużycie paliwa o 3,5% i pozwoli na zwiększenie maksymalnej masy startowej o 500 kg. Wygięte końcówki skrzydeł mają też wyciszyć samolot.

- Poprzez powiększenie naszej floty o nowoczesne i wydajne A320 wyposażone w sharklety, będziemy w stanie zredukować spalanie paliwa, które jest kluczowym w naszej strategii wzrostu rentowność linii w nadchodzących latach - powiedział James Hogan, prezes Etihad Airways.Etihad odbierze w czwartym kwartale tego roku pierwszą z 20 zamówionych maszyn A320. Natomiast dostawy Airbusów wyposażonych w sharklety rozpoczną się w trzecim kwartale 2013 roku.

Kiedy przewoźnik z Abu Dhabi otrzyma wszystkie samoloty A320 będzie posiadać najnowocześniejszą i najbardziej wydajną flotę samolotów wąskokadłubowych na Bliskim Wschodzie.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media


gość_ae580 - Profil
gość_ae580
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie