×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław w marcu 10% na plusieW marcu w porcie lotniczym Wrocław odprawionych zostało 121 654 pasażerów. To o 10% więcej niż w marcu 2011 roku.
- Nasze przewidywania odnośnie wzrostu sprawdziły się. W ciągu całego kwartału utrzymujemy stabilną tendencję wzrostową - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. - Lotnisko odnotowało 19,7% wzrost w sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych. Imponująco przedstawiają się też statystyki ruchu krajowego. Od początku roku obserwujemy wzrost liczby pasażerów na pokładach LOT-u. Jeśli dodać do tego ofertę Eurolotu do Gdańska i OLT do Warszawy - nie dziwi, że w marcu liczba pasażerów lotów krajowych była o 31,3% większa niż rok temu.

Od początku roku przez wrocławskie lotnisko przewinęło się już 339 251 podróżnych. Stanowi to prawie 12% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Lotnisko przewiduje, że w drugim kwartale rozwój ruchu w poszczególnych sektorach będzie jeszcze bardziej dynamiczny. 

- Wraz z uruchomieniem bazy Ryanaiara do rozkładu weszło aż 7 nowych połączeń, w tym tak atrakcyjne wakacyjnie destynacje, jak Kreta Chania, Malta, Wenecja-Treviso czy Piza. Dzięki temu, dynamika wzrostu w tym sektorze może sięgnąć nawet 20% - mówi Jarosław Sztucki. - Oferta lotów regionalnych poszerzyła się dodatkowo o Poznań, Łódź, Kraków, Szczecin i Rzeszów. Doszedł Lwów. W sumie daje nam to w nowym sezonie rekordową liczbę 62 kierunków, która odpowiada poziomem nowemu, nowoczesnemu terminalowi.

Anna Żuchlińska


gość_6ad04 - Profil
gość_6ad04
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy