×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Poland: Stanowisko ws. reklamacjiPrzedstawiamy stanowisko Air Poland w sprawie reklamacji pasażerów.

Nawiązując do zaistniałych w ostatnim czasie na polskim rynku przewozów pasażerskich, niejasnych i budzących poważne wątpliwości przypadków dotyczących trybu zgłaszania reklamacji pasażerskich, Air Poland przedstawia swoje stanowisko w tej sprawie.

Utrzymywanie przejrzystych relacji z pasażerami, w poszanowaniu obowiązujących przepisów prawa zarówno krajowego, jak i międzynarodowego - obok zapewnienia bezwarunkowego bezpieczeństwa, punktualności oraz wysokiego standardu obsługi pasażerskiej - to najwyższy priorytet naszej firmy. Brak jakichkolwiek incydentów lotniczych, wskaźnik punktualności wynoszący ponad 95% oraz otwartość komunikacji o prawach pasażera, to widoczne elementy tej polityki.

Są one widoczne zarówno na naszych stronach internetowych
(http://www.flyairpoland.pl/obsluga/), jak i u agentów obsługi naziemnej czy w kontaktach z naszymi koordynatorami. Wszyscy pasażerowie maja otwarty i łatwy dostęp do informacji o swoich prawach, i regulacjach prawnych, które są ich podstawą. Otwarcie komunikujemy tryb postępowania reklamacyjnego. Nasz zespół, dedykowany pasażerom służy wszelka pomocą i informacją, a odpowiednie dane kontaktowe zawarte są również na naszej stronie internetowej.

Przypominamy i prosimy naszych pasażerów, by swoje uwagi lub reklamacje kierowali do nas bezpośrednio lub za pomocą prawidłowo umocowanych i nie budzących wątpliwości co do zakresu pełnomocników. Umożliwi nam to szybkie ich rozpatrzenie w zgodzie z obowiązującym prawem.

W ostatnim czasie zgłosił się do nas podmiot gospodarczy prezentując wadliwe z punktu widzenia prawa pełnomocnictwa, zgłaszając roszczenia wypłat na własny - a nie pasażera – rachunek. Czynił to bez stosownego jednoznacznego umocowania oraz odmawiał jakichkolwiek informacji o wysokości czy sposobie ewentualnych rozliczeń z pasażerami. Ponieważ z powyższych przyczyn roszczenie takie nie może być przez nas rozpatrywane, zdecydowaliśmy się bezpośrednio skontaktować z pasażerami oraz wystosować niniejszy komunikat.

Mariusz Szpikowski
Prezes Zarządu Air Poland Sp. z o.o.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_200c5 - Profil
gość_200c5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie