×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe linie na "czarnej liście"Komisja Europejska opublikowała we wtorek (23.11) zaktualizowaną "czarną listę" przewoźników, którzy nie mogą wykonywać operacji na terytorium Unii Europejskiej. Zgodnie z przewidywaniami, trafiły na nią wszystkie linie zarejestrowane w Afganistanie. Wynika to z braku odpowiednich kontroli poziomu bezpieczeństwa w tym kraju.

Komisja oświadczyła, że pomimo obecnych zastrzeżeń, docenia starania rządu afgańskie w walce o reformę systemu nadzoru lotnictwa cywilnego. Bruksela zaoferowała aktywną współpracę i pomoc razem z ICAO.

Na "czarną listę" trafiły także wszystkie linie z Mauretanii. Zniknęło z niej dziewięciu przewoźników z Kazachstanu, którzy stracili krajowe zezwolenia na wykonywanie lotów. Linie z Ghany - Airlift International - zostały dopuszczone do lotów na terenie UE, jednak nadal będą pozostawać pod ścisłą kontrolą.

Obecnie lista zawiera wszystkich przewoźników z 15 krajów (łącznie około 270 przedsiębiorstw). Zakaz obejmuje także przewoźników z kolejnych czterech państw, jednak nie dotyczy on wszystkich linii. Ponadto, pięć linii z innych krajów może wykonywać operacje wyłącznie pod ścisłą kontrolą (m.in. Air Koryo z Korei Północnej), a czterem nie wolno w ogóle latać na terytorium UE.

Najnowsza wersja "czarnej listy" jest dostępna stronie Komisji Europejskiej pod adresem: http://ec.europa.eu/transport/air-ban/doc/list_pl.pdf.

Dominik Sipiński


gość_6ad04 - Profil
gość_6ad04
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy