LOT na podium w rankingu troski o pasażerów. Wysoka pozycja gdańskiego lotniska

5 grudnia 2023 08:55
Polskie Linie Lotnicze LOT uplasowały się na podium w tegorocznym rankingu troski o pasażerów AirHelp. Wśród polskich lotnisk najwyżej uplasował się port lotniczy w Gdańsku.
Narodowy polski przewoźnik zajął trzecie miejsce w klasyfikacji AirHelp Score z wynikiem 8,11/10. Ranking ocenia dbałość o pasażerów, punktualność lotów, a także czas rozpatrywania wniosków pasażerów o odszkodowanie w przypadku opóźnionych i odwołanych rejsów.

Przed LOT-em uplasowali się tylko Qatar Airways na pierwszym miejscu (8,38/10) i na drugim niemiecki niskobudżetowy przewoźnik należący do Lufthansa Group - Eurowings (8,27/10). W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Etihad Airways, ANA, Austrian Airlines, American Airlines, China Airlines, Wideroe i United Airlines. W zestawieniu daleko uplasowały się czołowe europejskie linie lotnicze, takie jak holenderski KLM, który zajął szesnaste miejsce, Air France (25. miejsce), Lufthansa (57. miejsce) czy British Airways (82. miejsce).

W rankingu AirHelp Score klasyfikowano również lotniska. W owej klasyfikacji znalazło się pięć polskich portów lotniczych. Najwyżej uplasował się Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, który zajął 28. miejsce. Ponadto w rankingu znalazły się także warszawskie Lotnisko Chopina (52. miejsce), Kraków (53. miejsce) czy Wrocław (62. miejsce).

"W kategorii portów lotniczych w AirHelp Score 2023 ujęto pięć polskich lotnisk. Pierwsze miejsce w zestawieniu krajowym, podobnie jak poprzednio, zajął Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. W globalnym zestawieniu gdańskie lotnisko zajęło 28. pozycję" - czytamy w komunikacie prasowym.

Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji portów lotniczych zajęły lotniska w omańskim Maskacie (8,54/10), brazylijskim Recife (8,49/10) i Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki (8,48/10).