Aerofłot: Coraz bliżej hubu w Krasnojarsku

1 kwietnia 2019 09:27
4 komentarze
W piątek (29.03) podpisana została umowa między przedstawicielami Aerofłotu, gubernatorem Kraju Krasnojarskiego oraz dyrektorem generalnym portu lotniczego w Krasnojarsku w sprawie stworzenia drugiego hubu rosyjskiej linii.
Reklama
Uruchomienie hubu planowane jest na 2020 r. - wstępnie mówi się, że w 2023 r. ma z niego skorzystać przeszło milion pasażerów rocznie.

Aby tak się stało, siatka połączeń rosyjskiego przewoźnika ulegnie w najbliższych miesiącach znacznemu rozszerzeniu. Zgodnie z zapowiedziami powstaną pierwsze trasy krajowe, pozwalające podróżować po Rosji z pominięciem stolicy kraju.

- Zgodnie z nową strategią Aerofłotu, pracujemy nad stworzeniem nowego międzynarodowego hubu w Krasnojarsku, który pozwoli nam przyciągnąć pasażerów tranzytowych zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Planujemy również utworzenie kilku innych regionalnych baz w Rosji. Cała grupa [Aerofłot] wniesie znaczący wkład w realizację dyrektywy Prezydenta Putina, której celem jest stworzenie sieci regularnych połączeń pozwalających omijać Moskwę - powiedział Andriej Panov, dyrektor działu marketingu i strategii Aerofłotu.


- Półtora roku temu otworzyliśmy bardzo dobre lotnisko, które jest jednym z najbardziej nowoczesnych w kraju. Teraz do jego dalszego rozwoju potrzebny jest uznany przewoźnik. Jesteśmy wdzięczni Aeroflotowi za decyzję o stworzeniu hubu w Kraju Krasnojarskim. Obecnie koncentrujemy się na stworzeniu niezawodnego systemu transportowego w naszym rozległym regionie. Wraz z powstaniem hubu dostrzegamy szansę na zwiększenie dostępności transportowej okolicznych terenów i powstanie nowych miejsc pracy - powiedział Aleksander Uss, gubernator Kraju Krasnojarskiego.

W listopadzie 2018 roku zarząd Aerofłotu zatwierdził nową strategię rozwoju "100 na 100". Dokument zakłada przewiezienie w 2023 roku - a więc w roku stulecia istnienia przewoźnika - przeszło 100 milionów pasażerów.

Wybór Krasnojarska podyktowany był dogodną lokalizacją miasta, z którego linia będzie mogła oferować loty do wybranych miast na Uralu i Syberii, a ponadto także do Chin i innych części Azji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kelo 2019-04-01 16:59   
Kelo - Profil Kelo
Na rynek lotniczy info, ze na ukrainie tez ambitne plany I 5lotnisk przesiadkowych w planach, a 20miedzynarodowych, reszta bedzie sluzycla jako porty krajowe. Bialorus chce rozwinac hub w Minsku z 5do 10mln pax I wpuscic tanie linie do regionow. Wszyscy ida do przodu I maja ambicje lotnicze.
usuniety 2019-04-01 11:49   
usuniety - Profil usuniety
@gość_5783d

Mają też 145 mln obywateli i 17 mln km2 powierzchni. Ale to pewnie bez znaczenia ;-P
gość_5783d 2019-04-01 10:20   
gość_5783d - Profil gość_5783d
Nic dziwnego, stamtąd bliżej do Pekinu niż do Moskwy :) Taki minihub to mają tam już Nordstar czy Yamal a parę innych, rosyjskich linii ma tam bazę. Pod tym względem trzeba Rosjanom zazdrościć, mają z 10 krajowych linii, które skupiają się na rozwoju głównie swoich lotnisk, a nie jedną linię która chce się rozwijać poza swoim krajem...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy